• Krátkometrážní

Sousedi na život a na smrt (2022)

Zapletka nervove labilnimu chlapkovi vadi hlucni sousedi, coz je aktualni problem v nervove labilni evropske vykonove spolecnosti. Je to takove antihollywoodsky osvezujici, ale moc legrace tu nenajdete.

Back to Lyla (2022)

Umirajici teenager bazi po svoji byvalce a melancholicky objevuje vnitrni krasu svych pratel, kdyz vypadaji americky multikulturne jako navsteva z Marsu. Pri sledovani muzete z premiry cukru dostat cukrovku. Dobry zamer natocit netuctovy a sladky romcom film urcite mel, ale je to jeden velky zmatek.  Postava Emmy Kenney vypada jako by byla pridana pozdeji a z niceho nic se zamiluje do postavy, kterou nezna. A byl tu nekdo, kdo mel korigovat dialogy? V 80. minute jsem mel pocit, ze se divam 180 minut. Film je aspon trochu divatelny diky  Emme Kenney.

Můj báječný život (2021)

Nezabavne, nepresvedcive, neprijemne a prazdne.  Nazev filmu je minen ironicky. Pani musi byt matka, dcera, manzelka, ucitelka. K tomu krize stredniho veku a dum nacpany rodinnymi prislusniky. Spolu se stagnujicim manzelstvi je to dost na to, aby se citila mizerne. Jeji stara matka zije v komfortu prazdneho bytu. Nekteri lide, kteri chteji zdrhnout z rodinnych zavazku, nemaji moznost druheho bydleni.

Kája + Oliva a duch, který musel zmizet (2022)

Deti zde hrajici jsou roztomile. Rekl bych, ze tento fim podle adaptace knihy je pro decka 5-7 let. Je o predstavivosti, pratelstvi a je v nem mozna trochu magicna.

Šéfová (2022)

Drama se socialni kritikou. Zaver sklouzava do zanru horor.

Střídavka (2022)

Tema rozvodu a jejich dopadu na deti a dospele,tzv.sendwichove rodiny s povinnostmi na obe strany.  Cilovkou je ceskoserialove publikum. Neresi se otazky jako proc se puvodni rodiny rozpadly. Martin Hofmann ala prerostle dite. Tentokrat zde neni takovy product placement jak byva zvykem.

Poslední cesta (2022)

Hloupe, dlouhe, pomale, nepresvedcive, s dobrym obsazenim a dobre myslene melodrama bez velkeho vypravecskeho napeti. Promrhane talenty dvou velkych hercu. Divim se, ze Binochetova hraje tuto postavu v tak nudnem filmu.

Láska ve vile (2022)

Prilis mnoho lasky ve vile podle Netflixovych receptu. Dva atraktivne americky korektne rozmaniti lide Julie a Charlie se exoticke lokaci sblizuji az do doby, kdy jejich romance prestava byt uveritelna. Je to lehce zapomenutelny a predvidatelny film. Typ filmu, ktere pravdepodobne najdete na kabelovych televizich s nizkou produkcni hodnotou. Maji hloupe dialogy a obsazeni, ktere postrada vzajemnou chemii.

Škola dobra a zla (2022)

Mirne zabavny kousek fantasy pro dospivajici. Vizual je pekny, ale chybi magicno. Film selhava v rovine vypravecske a chyby vyvoj postav. Lepe by to fungovalo jako serial. Budu mnohem statnejsi, kdyz skolu zavrou.

Pomsta na druhou (2022)

Cukrove barevne cerstve chaoticke jidlo, radne queer a feministicke. Zamerene na dusevni zdravi protagonistek. Divoke horko v zivote teenagerek.