Apokalypsa (2006)

Popravde nevim co si pocit s timto snimkem. Na Donnieho Darka nedam dopustit a vlastnim snad vse co ohledne filmu vyslo. Ale nad timto dilkem me hlava zustava stat. Nevim zdali mam toto dilo brat jako poradnou masturbaci ega pana Kellyho, nebo absolutni nadcasovy Masterpiece, ktery bude pochopen az pozdeji jako trebas Blade Runner, Brazzil apod. Je fakt ze prequel comics sagu mam take, ale nejak sem se k ni nedostal abych ji poradne procetl coz je mozna asi zasadni chyba. I presto me film bavil a je zde spousta zaijimavych postupu, za ktere urcite obdiv Kellymu patri. Uz jen jak psal Bluntman to obsazeni Beckovy Akcnak Rock, Beckovy komediant Scott a beckova romantarka Gellar + hudebni cislo zjizveneho Timberlaka ci Kevin Smith jako vousaty veteran(?) a nyni looser Lambert...no kurva totalni ulet. No nic prectu prequel a pokoukam znovu tu spoustu kulturnich odkazu, kterymi je prospikovan snad kazdy zaber a uvidime co se stane s hodnocenim. Zatim davam za 3*

Takeshis' (2005)

V uvodu se zda ze je jasne o co tam pujde. Prodejce, ktery vypada jako Beat Takeshi, do ktereho se kazdy trefuje, chodi na konkurzy na filmovou roli a stale nekdy nedostava sanci je vsem pro smich a jeho zivot je smutnou groteskou, zatim co pravy Beat ma vsechno o cem muze prodejce akorat jen snit. Do teto chvile se vse zda byt v poradku ale pak zacinaji snove pasaze a neustale se vraceni zpet v deji, zde se vlastne vzdy, kdyz si uvedomite kam se dej diky snove pasazi vratil tak v zapeti se dozvidate ze vysvetleni, ktere prislo je zase vyvracenim a poprenim vseho co jsem pochopili a dej se zase posouva zpet a zpet ...az do pasazi kde se az mooc vse mota a mota, hodne se zpiva a tanci a strili a nevim zdali to vse nakonec nebylo bezucelne. Musim se na tento kousek podivat znovu. Pro fanousky Beata je zde spousta odkazu na jeho drivejsi tvorbu, zname tvare ze napr. Samuraje.

Pokoj 1408 (2007)

Ze zacatku to melo slusny potencial ..kvalitni herci, ani se neda nic vytknout hereckym vykonum a pomerne zajimava latka. Ne nejak extra originalni ale budis. Dej by se dal shrnout do dvouch vet a vzhledem k poctu komentaru to neni treba. Film proste zacne po chvili nudit a ani ten ''skvely'' spin-off mu nepomohl... ja jsem shlednul directors cut, ktery ma 112 minut a musim rict ze to bylo zbytecne moc poslednich 25minut jsem cekal kdy uz to skonci. No uvidime co bude priste. 55%

Sláva filmovému tvůrci! (2007)

Na me to byl uz mozna mooc velkej ulet. Zacatek vypadal slibne a musim uznat ze dost veci me pobavilo, protoze znam jeho predchozi tvorbu. Ale po te co se po nekolika nepovedenych pokusech Beat Takeshi rozjizdi pribeh dvou zen a v tomto momente zacal muj zajem znacne opadat. Bylo tam par zajimavych a vtipnych mist ale film po druhe pulce upada a ja poradne nevedel kam se ma film vlastne ubirat. Radim tento snimek mezi jeho slabsi kousky. Myslim ze by Beat Takeshi mel zrusit slib, ze uz nenatoci zadnou gangsterku.

Kvaska (2007)

Tak jako cekal jsem ze to bude totalni odpad a na to ze to je prvotina Mirjam Landóve to celkem ujde. Obsazeni figurek z Superstar a Vyvolenych me prislo usmevne ale nastesti se tam jen mihli. Herecke vykony byly podprumerne...extreme me rozciloval prehravajici reziser kteremu poloha ukriceneho a vecne nespokojeneho rezisera mooc nesedela. Jinak asi jedinou znatelnou kvalitou filmu je hudba. Mirjam trebas to bude priste lepsi.

Columbo - Není čas na umírání (1992) (epizoda)

Dalo se to a davam 3* Myslenka odklonit se od zabehnutych tematu vrazdy ve vyssich vrstvach nebyla spatna, ale cely tym funguje jako hodinky -prace profesionalu a neni zde prostor pro Columba, nema koho tahat za nohu a tudis neni na koho hrat hlupaka s doutnikem.

Saw Rebirth (2005)

Pro fanousky jasna zalezitost o zrozeni Jiggsava v animovanem pribehu. Možno shlednout na Youtube.com

Saw (2003)

Kratas, ktery predchazel celoveceraku... Toto dilko byla prvotni idea zacatku dlouhe (predlouhe) serie o Jigsawovi.

Deváté srdce (1978)

No tahle pohadka me teda davala zabrat.....