Špičák (2009)

Počítal jsem s tím, že čím hlouběji v Yorgosově filmografii zapátrám, tím bizarnějšího výsledku se mi dostane. A nejspíš jsem se nemýlil. Příběhově to bylo slabší, ale nijak to nevadilo, jde prostě spíše o sled podivných a dosti znepokojivých scén a výjevů, ale funguje to perfektně. Jen nevím zda by mě to vydrželo bavit, kdyby nebylo milosrdně krátké stopáže. Lanthimos je však každopádně jedním z nejzajímavějších současných režisérů. 8/10

Annie Hallová (1977)

"We have a large vibrating egg." 10/10

The Sisters Brothers (2018)

Na westerny fakt moc nekoukám, ale s takovou hereckou sestavou, jakou se honosí tenhle, jsem nemohl odolat. A určitě nelituji, že jsem se na Bratry Sestrovy podíval, nejenže již zmínění herci jsou vskutku úžasní, příběh je celkem zajímavý a postavy dobře napsané, navíc padlo i pár docela vtipných hlášek, hlavně teda od Joaquina. Nic, co bych musel vidět znova, ale přesto jde o kvalitní kousek. 6/10

Tropická bouře (2008)

Tropické Bouři se sice celkem daří ospravedlňovat vlastní hloupost, nicméně hloupá je stejně. Vtipy fungují stěží v polovině případů, pár nápadů je sice sympaticky šílených, ale v konečném důsledku fakt nejde o nic extra. Dělat si prdel z Hollywoodu je sice činnost chválihodná, ale přišlo mi, že herce to v tomhle případě bavilo víc, než mě. Potěšil McConaughey, otrávil McBride (ani nevím čím). 5/10

Komorná (2016)

Víceméně nejlepší představitelná filmová verze jedné z těch lechtivých knížek Hideina strýčka. Masterpiece. 10/10

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Někteří řeknou, že tohle vůbec není Tarantinovka a film je až do té závěrečné řežby o ničem. To je ten názor, který mi přijde prostě jen stupidní a o vkusu těch, co ho zastávají si myslím jen to nejhorší. Jiní budou aplaudovat změně v Tarantinově filmografii, oslavovat uvolněnou atmosféru filmu a jediné, co odsoudí je právě ten konec, kdy Tarantino podlehl svým nejnižším pudům a předkládá nám finále brutální, nevkusné a navíc ani nijak překvapivé (Minulost přece změnil už u Panchartů!) Tenhle názor mi přijde mnohem pochopitelnější, také ho však nezastávám... Já jsem prostě Tarantinova děvka, sežeru cokoli, co mi nabídne a označím to za masterpiece. U tohohle filmu si celou dobu maximálně užívám tu atmosféru, to prostředí, ty postavy, ani na chvíli se nezačínám nudit, jen si s nima tak chilluju a spokojeně čekám na finále, o němž vím, že mě totálně dostane. A všechno dohromady mi to dává perfektní smysl a nevidím tu nic přebytečného či naopak nedostačujícího a jsem za to moc rád... 10/10

Malá Miss Sunshine (2006)

Toni Colette jsem zatím viděl jen ve dvou filmech a v obou měla fakt zajímavou rodinku. 9/10

Manhattan (1979)

Tak jsem se podíval na další Woodyho film a tentokrát už se dostavil výsledek, v nějž jsem doufal. Začalo to sice lehce rozpačitě, ale velice brzy se to přehouplo do něčeho moc příjemného a nakonec bych se asi nebál označit Manhattan za krásný. Uznávám, že je možné, že můj dojem byl do značné míry ovlivněn tím, že to bylo černobílé, ale ono to prostě někdy udělá fakt hodně... 9/10

Biutiful (2010)

Silné, skutečné, upřímné, lidské... Však už si ta další přídavná jména domyslíte. Prostě jeden z těch příběhů ze života. A život se s Uxbalem (cool jméno) rozhodně nemazlí, vlastně mu toho naložil tolik, že jakékoli okamžiky štěstí působí jako oáza v poušti beznaděje a strádání. Ta scéna, kde společně jedli zmrzlinu mi přesto (a nebo možná právě proto), že byla tak obyčejná, přišla fakt... Biutiful. Nic jako Birdmana asi mezi Iñarrituovými staršími filmy nenajdu, ale ani si až tak nestěžuji. Bardem samozřejmě excelentní. 8/10

Časové pásmo bylo změněno