Šest vražd stačí, maminko! (1994)

Já před shlédnutím tohoto filmu: Glorifikace a idealizace sériových vrahů je z morálního hlediska neospravedlnitelná. Já po shlédnutí tohoto filmu: 😍😍😍🤤🤤🤤 9/10

Šílenství (1994)

Za mě asi nejlepší Carpenter, co jsem viděl (což ale asi spíš dokazuje, že to není úplně režisér pro mě). Možná, že příběh samotný nebyl úplně nejpoutavější a hlavní postava je trochu nijaká... Jinak ale jde o skvělou hororovou podívanou s nemalou dávkou surreálna a trochu divnější verzí Stephena Kinga. 8/10

Takoví normální zabijáci (1994)

Od Stonea jsem před Zabijáky viděl jen U-Turn a už tam mě ten jeho "koukněte na mě, jsem tak ujetej a cool" vizuální styl a střih dost otravoval, co si tak pamatuji. Tady je onen styl ještě mnohonásobně umocněn, i když pro tuhle látku to asi svým způsobem dává smysl. Celkově se mi tenhle film každopádně spíš nelíbil, než líbil. Je docela jasný, co se film snaží říct, ale způsob, jakým to říká, je občas trochu matoucí. Často jsem se musel ptát: "Mělo tohle být doopravdy cool nebo to mělo jen schválně vypadat, jako něco, co se snaží být cool?" Ať už to bylo jakkoli, způsobilo mi to hlavně bolest hlavy a chuť na nějakou tichou konverzačku, kde nikdo nikoho nezabijí. Možná to znamená, že film uspěl v tom, oč se snažil, pořád to z něj však v mých očích nedělá dobrý film. Navíc na základě toho jednoho filmu, co jsem zatím od Stonea viděl, mi nepřijde, že by úplně pohrdal bezvýznamným násilím. No, kdybych měl vyjmenovat klady... Woody je pro tu roli celkem perfektní, pár hlášek se mi líbilo a RDJ taky celkem pobavil, navíc narozdíl od U-turn, mě tady závěr (myslím hlavně vzpouru ve vězení, ne úplný závěr) bavil ze všeho nejvíc, takže to jako celek nezanechalo úplně odpornou pachuť, stejně ale převládá dost negativní dojem. Jo a Rodney Dangerfield mi přijde jako jeden z nejnesympatičtějších herců ever, takže tady byl asi řádně využit. 5/10

Tři barvy: Bílá (1994)

Asi před rokem jsem shlédl zbylé dva díly Kieslowského barevné trilogie, ale k bílé jsem se dostal až teď, a můžu potvrdit, že sdílím obecný názor - jde o nejslabší film. Vizuální stránka je pořád na vysoké úrovni, herci jsou super a příběh je sám o sobě celkem zajímavý... Hodně důležitých aspektů mi ale přišlo jen tak nějak načrtnutých a nedostatečně propracovaných, místy jsem se taky v ději trochu ztrácel, a nejsem si tak docela jist, zda to celé vůbec dávalo smysl. Rozhodně bylo potřeba víc Julie Delpy. Jednak proto, že jsem toho chtěl víc vědět o její postavě a jejím vztahu s Karolem, ale především proto, že se rád dívám na Julie Delpy. Silných 6/10

Vrána (1994)

Jeden z filmů, o nichž se těžko píše něco originálního - temná, pochmurná atmosféra, tragický příběh, bla bla bla... Mě by hlavně zajímalo, jestli Batman vždycky znenadání mizel i v komiksech nebo je Nolan fucking hack, protože to bylo fakt úplně to samý i s hláškama typu: "tohle dělá pořád" z úst spolčeného poldy. Jo a vizáž hrdiny tady v komentářích lidé přirovnávaj ke všemu možnýmu od Heathova Jokera po Stříhorukého Edwarda, já nemohl z hlavy dostat frontmana švédské melodic death metalové kapely Avatar, která je mimochodem dost kulervoucí, zvlášť naživo. 9/10

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Ve vězení se dají pro zkrácení času dělat různé věci... Opracovávat kameny, učit mladého trestance, který si chce dodělat školu nebo třeba vymýšlet geniální plán na útěk a pak na tomto plánu trpělivě pracovat 20 let, než bude konečně proveditelný. Ten příběh je prostě dokonalý... Všechno do sebe naprosto přesně zapadá a každá scéna má svůj smysl. Plus nejuspokojivější závěr filmu ever.

Výstřely na Broadwayi (1994)

Když už si myslím, že jsem od Woodyho viděl to nejlepší, dostane se mi takovéhle bomby. Připomnělo mi to Birdmana (což je rozhodně klad), akorát s mafií místo Eda Nortona. No ok, až tak jednoduchý to není... Každopádně - boží obsazení, super příběh, samozřejmě spousta skvělých hlášek a tak. Jo a Cheech musí být jednou z nejlepších Woodyho postav. 10/10

Záskok (1994)

You know... For the kids. 8/10

Addamsova rodina 2 (1993)

Jeden z nejlepších sequelů všech dob a film, co by už dneska vzniknout asi bohužel nemohl, z několika různých důvodů... Herecká sestava je absolutně fenomenální, ale Christina Ricci stejně vyčnívá nad ostatními. Představení na letním táboře mi připomnělo konec Inglorious Basterds. 10/10