Titans - Doom Patrol (2018) (epizoda)

Budovanie priateľského vzťahu medzi Garfieldom a Rachel bolo fakt hrozne. Chvíľka konverzácie a zachviľku sú z nich najlepší priatelia. Scenáristi asi nevedia ako vyvíjať tieto charaktere. Dostali sme krátky flashback o Garfieldovej minulosti, ale to je asi všetko. Efekty boli tak ako vždy zle. Tento diel slúžil viac menej ako predstavenie tímu Doom Patrol. Členovia toho tímu sú zaujímavejší než náš hlavný tím (Teen Titans). Príde mi dosť vtipne ako Kori kritizovala Dicka, kvôli tomu aký je násilný, zatiaľčo ona upaľuje ľudí zaživa. Dokonca nemá ohľadom toho žiadny pocit viny. Finále bolo dosť priemerné. 50%

Titans - Počátky (2018) (epizoda)

Konečne začali vyvijať charakter aspoň jednej postavy (Dick). Síce to nie je dobre napísané, ale je to aspoň niečo. Nechápem prečo sa rozhodli vynechať Batmana z tohto seriálu. Nakoniec som sa mýlil v tom, že to kvôli hercom nie sú záporaci strašidelný. Každý záporak v tomto seriály je nudný. Vďaka svetlu vypadá ten modrý filter trocha lepšie. Efekty sú stále hrozne. Rachel je zatiaľ najotravnejšia a najhoršia postava. V tejto epizóde stretla Rachel Garfielda (Beast Boy). Po mŕtvej policajtke je toto druhé najhoršie predstavenie postavy. Bola to neuveriteľná náhoda. Najhoršie bola v tejto epizóde využitá hudba. Použitie pesničky Sunny od skupiny Boney M v bojovej scéne bolo fakt stupídne. 45%

Titans - Hawk a Dove (2018) (epizoda)

Scenár sa zhoršil. Akiva Goldsman asi nevie ako používať nadávky, pretože vyzneli dosť trápne. V tejto epizóde predstavili nové charaktere - Hawk a Dove. Mohli ich aj vyvinúť, ale radšej sa rozhodli sústrediť na milostný trojuholník. Ja osobne som medzi nimi žiadnu chémiu necítil. Herečka, ktorá hra Dove je príšerná. Jedine v čom je dobra je usmievanie. Radšej ani nejdem hovoriť o Dickovej kolegyni, pretože by som jej venoval viacej času než tvorcovia. Efekty v tejto epizóde boli otrasne (krv). Mali by popracovať na soundtracku, pretože songy, ktoré tu púšťajú sa sem vôbec nehodia (to platí aj o 1 EP).Modrý filter kazí každú scénu. Nechápem, prečo Dicka kritizujú za to ako bojuje. Dove na začiatku sama doškriabala tvar mnohým zločincom. Úprimne povedané, každý z týchto "hrdinov" sa chova skôr ako antihrdina. Záporaci v tomto seriály nie sú vôbec strašidelný, bude to asi aj tým, že vyberajú zlých hercov. Zatiaľ ma ani jeden z týchto charakterov nezaujal. 40%

Titans - Titáni (2018) (epizoda)

Intro je natočené otrasne. Vypadá to dosť amatérsky, to vlastne aj celá táto epizóda. Raven mala byť asi hlavná protagonistka tejto epizódy, keďže sa dej točí okolo nej, ale zatiaľ je to najnudnejší charakter. Jej postavu sa snažili vyvinúť, ale bohužiaľ rýchle tempo a hrozný scenár tomu nepomohli. Po hereckej stránke je Teagan Croft dosť priemerná herečka. Zatiaľ o jej schopnostiach neviem nič, ale vôbec nechápem, ako sa jej mohlo snívať o smrti Dickových rodičov. Príde mi to skôr ako prostriedok, vďaka ktorému chceli scenáristi zblížiť charaktere Dicka a Rachel. Mohli si to radšej nechať na tu scénu, kde sa ho dotkne. O Dickovi nevieme zatiaľ nič. Nová kolegyňa Dicka je len další plochý charakter. Jej predstavenie bolo hrozné, a jej naväzovanie priateľstva s Dickom pôsobilo vďaka scenáru vynútené. Nebolo to spravené organicky. Modrý filter je otravný. Každá scéna vďaka nemu vypadá nudne a bez života. Je vidno, že sa snažili vytvoriť niečo temné, ale výsledný produkt je dosť trápny. Zatiaľ žiadny charakterový vývoj, iba set up. Dúfam, že v ďalších epizódach sa ich charaktere vývinu. Počas epizódy sa vizuálne efekty striedajú z priemerných na hrozné. Najzaujímavejšou postavou je zatiaľ Kori. Táto epizóda mohla byť lepšia, keby sa zamerala na budovanie charakterov Dicka a Rachel a ich vzťahu. Kori mohli predstaviť až v ďalšej epizóde. Najhoršie je zatiaľ to, že tvorcovia vôbec nevedia, ako navodiť správnu atmosféru do určitých scén. 40%

Kono subaraší sekai ni šukufuku o! Kurenai densecu (2019)

Ako fanúšik tejto série musím povedať, že som veľmi sklamaný z tohto filmu. Dej bol strašne jednoduchý a nezaujímavý. Je smutne, že z paródie na isekaie sa stal generický isekai. Komédia pre mňa nefungovala, kvôli rýchlemu tempu deja. Kvalita animácie je nižšia než v seriály (okrem súbojov). Nové postavy mali pár dobrých komediálnych scén, ale to je asi všetko čo o nich môžem povedať. Záporak nie je vôbec zaujímavý. Finále bolo fakt stupídne, čo sa týka logiky. Od vývoja vzťahu medzi postavami som očakával taktiež troška viac. 50%

Star Trek - Čas obnažení (1966) (epizoda)

Zatiaľ najhoršia epizóda. Logika tejto epizódy bola na nízkej úrovni. Ochranné obleky, ktoré na sebe mali postavy boli vážne stupídne. Ich dizajn bol fakt hrozny. Chovanie postáv bolo nelogické. Nielenže neuzavreli karanténu, keď sa im ten vírus objavil na lodi, ale taktiež sa ani nechránili oblekmi (napr, McCoy pri pacientoch). Nikto to vlastne neriešil, len z ničoho nič dokázali vytvoriť liek a pri záchrane lodi sa im náhodou podarilo objaviť časový warp.

Bleach - Kyōgaku! Oyajitachi no Shōtai (2007) (epizoda)

Úprimne ani neviem, čo na túto epizódu povedať. Celá táto epizóda bola stupídna. Nielenže sa odnikiaľ (a bez vysvetlenia) objaví Uryuov otec, ale taktiež aj Ichigov. Zasa sa tu objavujú zbytočné postavy z fillerov, ktoré nemajú žiadny dopad na dej.

Bleach - Daikōgyō Saikai! Kyōfu no Tenkōsei (2007) (epizoda)

Myslel som si, že keď preskočím fillerové epizódy tak to nebude mať žiadny dopad na môj zážitok z pozerania, ale z nejakého dôvodu sa tvorcovia rozhodli do tejto epizódy zapojiť aj postavy z fillerov. Komédia bola otravná tak ako vždy. Tempo tejto epizódy bolo strašne rýchle, už som si začal myslieť, že preskočili veľké množstvo kapitol mangy. Záporák tejto epizódy nebol dostatočne vyvinutý. Ani nechápem aka pointa bola v tom, že prišiel do Ichigovej školy.

Bleach - Rukia no Ketsui, Ichigo no Omoi (2006) (epizoda)

Zakončenie tohto arcu patrí k tým horším. Autor nevysvetlil, čo sa vlastne stalo od posledného dielu a aké následky to zanechalo na Soul Society. Rukiu a ostatných nechali ísť len tak bez žiadnych dôsledkov, čo nedáva žiadny zmysel, keďže sú jedným z dôvodov, kvôli ktorým mali toľko problémov. Hlavne mi nedáva zmysel to, že sa vôbec nezaujímali o Yoruichi. To, že sa v Soul Society taktiež nič nezmenilo nedáva moc zmysel. V tejto epizóde sa autor mohol radšej zamerať na to, ako sa SS vyrovnáva so všetkým čo sa doteraz udialo, a až v ďalšej epizóde by sa riešil odchod Ichiga domov.

Bleach - Rukia no Akumu (2005) (epizoda)

Kaienov dizajn je fakt hrozný, vypadá presne ako Ichigo, len s čiernymi vlasmi. Priemerná epizóda, ktorá u mňa nedokázala vyvolať žiadne pocity. Túto epizódu mohli umiestniť lepšie (Spoiler: ešte predtým alebo hneď potom ako Rukia stretne Ganjua), takto to len spomaľuje tempo príbehu.