Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Užasne anime plne prekvapení, ktoré by som doporučil každému anime fanušikovy, Nič nie je bezchybné, a to platí hlavne pri tomto anime. Po 25 epizóde sa z kvalitného anime stala hovadina. Seriál ťažil zo súboja dvoch géniov, ale tu sa ukázalo že si tvorcovia mysleli, že môžu nahradiť užasnú postavu dvoma blbými, ktoré sú istým spôsobom len kópiou. A ten koniec ma úplne naštval. Prvá polovina, cca 25 epizód 85% (Vzhľadom na stúpajúcu a klesajúcu kvalitu), druha polovica 50% (dalo sa ešte pozerať). Toto anime milujem hlavne kvôli geniálnemu hlavnému hrdinovi Yagami Lightovi.

Kaičó wa Maid-sama! (2010) (seriál)

Skvela romantická anime komédia, aj keď nedokončená. Bolo to skvele, až na jednu velku chybu, ako každé romantické anime tu musí byť milostní trojuholník.

Berserk - Season 1 (2016) (série)

Neviem či je to animáciou alebo príbehom, ale už mi to nepríde ako ten starý dobrý (temný) Berserk. Dúfam že to druha séria zachráni. Ale je to zaujímave, aj keď daber troška tlačí na pílu, ale problém bol aj v scenári (hlavne u Gutsa). Avšak nezhoršila sa iba animácia ale aj atmosfera (človek by čakal hororovejšiu) a hudba. Strašne mi chýba starý dabér Gutsa (Canna, Nobutoshi), ale aj Griffitha a Cascy. Najotravnejšie postavy sú Erica a Nina.

District 9 (2009)

Jedno z najlepších sci-fi. Natočene dokumentárnym štýlom. Najlepšia rola Sharlta Copleyho

Noční můra v Elm Street (1984)

Wes Craven stvoril hororovu legendu Freddyho Kruegera stelesneného Robertom Engluandom. Najlepší horor.

Smrtelné zlo 2 (1987)

takto vypadá jeden z najlepších hororov, točený v chatke a pritom ešte nizkorozpočtový. Úžas. Tento film by som doporučil ľudom, ktorý majú dosť tých nových ľakačiek a majú radi trochu šialenosti vo filmoch. Bruce Campbell je skvelý, narodil sa pre tuto rolu.

Zelená míle (1999)

Frank Darabont stvoril ďalší klenot kinematografie. Tento film patrí do top 10 najlepších filmov a to zaslúžene. Tento film je dokonalý

Grandhotel Budapešť (2014)

Tento štýl rozprávania milujem. V tomto filme je všetko dokonale od prostredia, kostýmov, scenára až po skvelé postavy pána Gustava a Zera. Čudujem sa že tento film nezískal oskara za najlepší film.

Amélie z Montmartru (2001)

Užasne vyrozprávaný príbeh.Toto je jeden z najlepších filmov vôbec. Ja osobne milujem filmy rozpravane rozprávačom, ale aj nádheru týchto diel. Úžasný výkon herečky Audrey Tautou, síce som s ňou žiadny film nevidel, ale odteraz začnem. Klenot francúzskej kinematografie, ktorý si každý zamiluje avšak nájdu sa aj taký ktorých tento film nebaví, pretože niesu zvyknutý na tento štýl rozprávania.Musím hodnotiť aj výborné herecké výkony vedľajších úloh.