Čarodějova nevěsta (2017) (seriál)

Ani neviem ako mám toto anime ohodnotiť, nebolo zle ale ani dobre. Kedže som vydel ako prvé 3 OVA diely, ako fanúšik fantasy som mal od tohto anime veľke očakavania, ale ani jedno sa nevyplnilo, teda okrem krásnej animácie a to je všetko. Sú tu síce pekné príbehy, ale nikdy nejdu do úplnej hlbky. To isté by platilo aj o budovaný sveta, ktoré prebieha tak že: 1) Ukáže sa pred nimi nejaké kúzelne stvorenie a na vedľ. postávach zostáva vysvetlenie, alebo 2) Elias po ceste na dané miesto vysvetľuje Chise čo budu robiť. A presne tieto veci mi na tomto anime vadia, veci ako napr. Chise začne kúzliť z ničoho nič, a tieto veci by som strašne rád videl (jej učenie a vysvetľovanie o svete). Ale v tomto anime/mange ide asi len o to, že sa tu budú stále objavovať nové hrozby. Podľa mňa ani sama autorka nevie, čo vlastne chce z tohto príbehu spraviť. Má to prvky shounenu ale aj shoujo žánru. Z epizody 14 a epiz. o Silky mohla autorka urobiť úžasne príbehy, škoda že tomu nevenovala viac času a pocitov. Postavy tohto anime pôsobia strašne plocho a to hlavne tie vedľajšie, hlavne postavy pôsobia nudne a hrane (Chise - dobrosrdečna, Elias - chladnokrvný, detinský). Ešte musím ohodnotiť tu najhoršiu stránku Mahoutsukai no Yome, a tou je komédia ktorá tu vôbec nefunguje čo u mňa len znižuje hodnotenie tohto anime. A originálny koniec tomu vôbec nepomohol pretože bol strašne podobný mange (kapitole 45), až na to že v mange sa začal dalši arc.

Devils' Line (2018) (seriál)

Hrozná réžia, animácia a hudba.Zle budovanie sveta a charakterov.Tvorcovia sa rozhodli preskakovať dôležite momenty, a pridávať zbytočné originálne scény, ktoré niekedy dokonca ruinujú samotný príbeh. Všetkým, čo majú o túto sériu aspoň troška záujem by som doporučil mangu.Najväčším plusom tohto anime je seiyuu Miyuki Sawashiro, vdaka ktorej som si zamiloval Jill.

Kokkoku (2018) (seriál)

Na tomto anime vidím len 2 pozitívne veci, a tie sú - Opening a Ending. Všetko ostatné je blbé a nudné, od atmosféry až po postavy a budovanie sveta. Atmosféru anime kazia humorné scény, ktoré ale vôbec niesu vtipné a čo je horšie kazia aj charaktery. Najviac mi však vadili postavy, ktoré boli strašne nudné. Jediná dobra postava je Juri, a ta je zaujímava len kvôli tomu že je najmenej otravná a má aspoň trošku inteligencie, čo poukazuje aj na kvalitu tohto anime. Ešte ked zoberiem na vedomie postavu Majimy, ktorej charakter bol zle napisaný už od začiatku (od jej minulosti, ktorá ma neurobila vôbec smutným až po jej blbé rozmyšlanie), a vôbec nikam sa neposunul. Malo to veľký potenciál, ktorý bohužial tvorcovia nevedeli využiť.

Tos neviděl! (2017) (pořad) odpad!

Videa, ktoré si človek môže pozreť aj na internete. Jediné čo ponúka táto show sú trápne hlášky.

Made in Abyss (2017) (seriál)

Skvelé fantasy anime, ale ako každe anime aj toto ma pár chýb, a jedna z nich je zaujímavosť hlavných postáv. Musím povedať že mňa moc nezaujala Riko a jej dôvod putovania (aj ked musím uznať že scény s jej matkou boli úžasne), viac ma zaujímal Regov príbeh a dôvod jeho putovania. Najväčším plusom tohto anime je prekvapivosť, sú tu scény, ktoré by som u tohto anime nečakal. Vedľajšie postavy sú zaujímavé. Najviac na tomto anime milujem spôsob akým tu zobrazili vedľajšie postavy, roztomilú Nanachi (jej príbeh je úžasný) a strašidelnú Ozen (seiyuu Erzy z Fairy Tailu, ktorá sa prekonala a je úžasna).Svet tohto anime je úžasný, krásny a zároveň aj strašidelný. Najviac mi je smutno za introm z prvej časti, ktorý bol skvelý. Dávam tomuto anime slabých päť (84%). Dúfam, že zadaptujú dalšie kapitoly mangy.

No Game, No Life (2014) (seriál)

Užasne anime, ktoré potrebuje druhú sériu. Rozhodne nie je pre všetkých, hlavne kvôli ecchi (erotickým) prvkom, ktoré sa tu objavujú stale až do konca série. Strašne som si to užil, a milujem tie scény kde miešali logiku s ecchi. Dúfam, že sa v budúcnosti rozhodnu zadaptovať dalšie kapitoly tej novely.

Kakegurui (2017) (seriál)

Zatiaľ najdivnejšie anime ake som mal možnosť zhliadnuť. Človek si musí zvyknuť na šialenosť tohto anime, od šialených výrazov až po hlavnu hrdinku, ktorá je trošku perverzná. Docela ma naštval koniec, ktorý bol fillerový ale na druhú stranu človek aspoň vie, že druhej série sa nedočkame. Rozhodne jedno z lepších anime tohto roka, teraz už len stačí skočiť na mangu.

Sowon (2013)

Je to skvelý film, ale stále mi tu niečo chýbalo a neviem presne čo. Najviac ma bavili scény so Se-won (Re Lee), podala najlepší výkon. Prišlo mi to celkom krátke. Tomuto filmu dám štyri a pol hviezdičky a 84%

Goldbergovi (2013) (seriál)

Celkom vtipná komedia. Najviac sa mi páči, že príbehy sú napísané na baze skutočných udalosti. Musím povedať, že ma to bavilo viac ako Průměrňákovi (The Middle).Slušných 70%.

ReLIFE (2016) (seriál)

Skvelé slice of life anime s prvkami scifi. Bol som trošku sklamaný ked som zistil, že anime skončilo otvorené, ale potom som zistil že bude pokračovanie (škoda že to nebude dalšia séria), a to ReLIFE: Kanketsu-hen. Ale aj bez toho dokázalo toto anime prekvapiť a pobaviť, romantika v tomto anime funguje na jednotku, plusom je napätie medzi postavami. Aj ked toto anime nešlo úplne podla mangy (pár scén chýba a pár scén je spravené úplne inak), ale stále to pôsoby skvelo.