Cuki ga kirei (2017) (seriál)

Konečne krásny romantický príbeh. Ten koniec bol úžasný, ale aj tak by som chcel druhu sériu. Takéto normálne romantické anime sa nevidí často. Presne takýto typ anime by mali natáčať častejšie. Musím priznať malo to svoje chyby, ako hrozna animácia, ale aj tak som si toto anime užil.

Čarodějova nevěsta (2017) (seriál)

Ani neviem ako mám toto anime ohodnotiť, nebolo zle ale ani dobre. Kedže som vydel ako prvé 3 OVA diely, ako fanúšik fantasy som mal od tohto anime veľke očakavania, ale ani jedno sa nevyplnilo, teda okrem krásnej animácie a to je všetko. Sú tu síce pekné príbehy, ale nikdy nejdu do úplnej hlbky. To isté by platilo aj o budovaný sveta, ktoré prebieha tak že: 1) Ukáže sa pred nimi nejaké kúzelne stvorenie a na vedľ. postávach zostáva vysvetlenie, alebo 2) Elias po ceste na dané miesto vysvetľuje Chise čo budu robiť. A presne tieto veci mi na tomto anime vadia, veci ako napr. Chise začne kúzliť z ničoho nič, a tieto veci by som strašne rád videl (jej učenie a vysvetľovanie o svete). Ale v tomto anime/mange ide asi len o to, že sa tu budú stále objavovať nové hrozby. Podľa mňa ani sama autorka nevie, čo vlastne chce z tohto príbehu spraviť. Má to prvky shounenu ale aj shoujo žánru. Z epizody 14 a epiz. o Silky mohla autorka urobiť úžasne príbehy, škoda že tomu nevenovala viac času a pocitov. Postavy tohto anime pôsobia strašne plocho a to hlavne tie vedľajšie, hlavne postavy pôsobia nudne a hrane (Chise - dobrosrdečna, Elias - chladnokrvný, detinský). Ešte musím ohodnotiť tu najhoršiu stránku Mahoutsukai no Yome, a tou je komédia ktorá tu vôbec nefunguje čo u mňa len znižuje hodnotenie tohto anime. A originálny koniec tomu vôbec nepomohol pretože bol strašne podobný mange (kapitole 45), až na to že v mange sa začal dalši arc.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Užasne anime plne prekvapení, ktoré by som doporučil každému anime fanušikovy, Nič nie je bezchybné, a to platí hlavne pri tomto anime. Po 25 epizóde sa z kvalitného anime stala hovadina. Seriál ťažil zo súboja dvoch géniov, ale tu sa ukázalo že si tvorcovia mysleli, že môžu nahradiť užasnú postavu dvoma blbými, ktoré sú istým spôsobom len kópiou. A ten koniec ma úplne naštval. Prvá polovina, cca 25 epizód 85% (Vzhľadom na stúpajúcu a klesajúcu kvalitu), druha polovica 50% (dalo sa ešte pozerať). Toto anime milujem hlavne kvôli geniálnemu hlavnému hrdinovi Yagami Lightovi.

Devils' Line (2018) (seriál)

Hrozná réžia, animácia a hudba.Zle budovanie sveta a charakterov.Tvorcovia sa rozhodli preskakovať dôležite momenty, a pridávať zbytočné originálne scény, ktoré niekedy dokonca ruinujú samotný príbeh. Všetkým, čo majú o túto sériu aspoň troška záujem by som doporučil mangu.Najväčším plusom tohto anime je seiyuu Miyuki Sawashiro, vdaka ktorej som si zamiloval Jill.

District 9 (2009)

Jedno z najlepších sci-fi. Natočene dokumentárnym štýlom. Najlepšia rola Sharlta Copleyho

Džinrui wa suitai šimašita (2012) (seriál)

Zo začiatku ma to moc nebavilo, ale stačilo pár dielov (od 6 alebo 7 ep) na to aby som si obľúbil toto anime. Pokračovanie by som prijal s radosťou, hlavne aj kvôli zaujímavému svetu tohto anime. Záver: Začiatok je pomalší, a o tomto svete a postavách sa veľa nedozvieme, ale v dalších epizodach napravili tieto chyby. Animácia je skvelá, OP a ED sú taktiež úžasne, ale najlepšiu prácu predviedla seiyu hlavnej hrdinky. 77%

Ghost in the Shell (1995)

Keď som videl tento film poprvykrát hovoril som si, aky je nudný a prečo ma tak vysoké hodnotenia. Keď som si ho pozrel druhykrát bol som prekvapený, pretože scény ktoré ma predtým nudili ma teraz strašne bavili. Všetko malo svoj význam, bolo to úžasne premyslené. Bavilo ma to viac ako Blade Runner, aj svet v Gits je úžasný a temný. Stal sa pre mňa jeden z najlepších anime filmov. Najviac mi prekáža že toto anime nespojili s anime seriálom Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, ktoré bolo úžasne, ale radšej spravilí nudnú prequel sériu Ghost in the Shell - Arise, ktoré podľa mňa znižuje kvalitu tohto anime filmu.

Goldbergovi (2013) (seriál)

Celkom vtipná komedia. Najviac sa mi páči, že príbehy sú napísané na baze skutočných udalosti. Musím povedať, že ma to bavilo viac ako Průměrňákovi (The Middle).Slušných 70%.

Grandhotel Budapešť (2014)

Tento štýl rozprávania milujem. V tomto filme je všetko dokonale od prostredia, kostýmov, scenára až po skvelé postavy pána Gustava a Zera. Čudujem sa že tento film nezískal oskara za najlepší film.