• Rodinný

Fauda - Episode 1 (2019) (epizoda)

Vynikající začátek 3.série : 5 * a 78 % . Těším se na další díl .

Hotel Evropa - Epizoda 2 (2022) (epizoda)

Vynikající jako 1.díl, dávám taky 5 * , oproti 1.dílu ale jen 70 % (konec je trošku víc televizní) .

Hotel Evropa - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

I když je to fiktivní příběh, /s výjimkou A.Hitlera, Ch.Chaplina, německého prezidenta F.Eberta jsou totiž ostatní postavy víceméně fiktivní/, vychází ze situace v poraženém Německu po 1.světové válce. Včetně snah porýnských separatistů o odtržení - VIZ Rýnská republika (stručná informace na cs.wikipedia.org : Rýnská republika a Výmarská republika). Perlička: trochu mě překvapilo, že služebná Elsa ("rudá Elsa", komunistka a milenka mladého Emila Dreesena) měla krajkovou podprsenku. Jenže : v Evropě se začaly sériově už od r.1912=dva roky před začátkem 1.světové války (1914-1918). Upřesnění podtitulku: tento dvoudílný film (1.díl : ČT 2,neděle 30.4.2023,20h, 2.díl: ČT 2, pondělí 1.5.2023,20h-oba dostupné na webu Č.televize) byl natočený v koprodukci s Polským filmovým institutem. 1.díl : 5 * a 73 % .

Volha - BALBA (2023) (epizoda)

Velice dobrý díl, porevoluční realita byla dost přesná. Z uvědomělých soudruhů (redaktor Zajíček - L.Příkazký) byli ti největší revolucionáři, z estébáků majitelé SBA=soukromých bezpečnost.agentur atakdále . Tenhle díl taky 5 * , ale jen 72 %, víc % nedám, kvůli degradaci laciným pornem, bylo ho tam zbytečně moc .

František Kriegel: Sám proti Moskvě (2023) (TV film)

Velice dobrý dokument o jedné dost kontroverzní osobnosti československých dějin : 5 * a 75 % . ***Komentář četli herci Jan Hájek a Gabriela Míčová. Natáčelo se v prostorách Národního muzea, dnešního Ministerstva dopravy, Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze, v dnešním Fyziologickém ústavu 1.lékař.fakulty Univ.Karlovy a v areálu Zámku Loučeň (např.labyrint z keřů - labyrintů tam mají víc). ///Perlička : ministerstvo dopravy sídlí v Praze na Nábřeží L.Svobody 12. V této budově sídlil v l. 1960-1990 Ústřední výbor KSČ a byl tam i služební byt G.Husáka - gen.tajemníka ÚV KSČ... . ***Je dál dostupný v I-vysílání ČT .

Můj obchod se psy (1986) (TV film)

1.díl (Svět zvířat) : není to tak dobré jako dvoudílný film Ze staré drogerie (1982) od F.Filipa : 3 * a 53 % . ** V závěru se mihnul i romanopisec a zakladatel literár.žánru romaneto Jakub Arbes ztvárněný K.Houskou. // 2.díl (Kynologický ústav) : je trochu lepší než 1.díl : 3 - 3,5 * a 60 % . Postava J.Arbese (K.Houska) má ve 2.dílu větší prostor. Objevuje se tam i Haškův tchán pan Mayer. Výstižný komentář - VIZ NinadeL .   ***Oba díly jsou dostupné v archivu Č.televize.

Ze staré drogerie (1982) (TV film)

Svěží a vtipná adaptace povídek J.Haška ve vynikající režii klasika F.Filipa : 5 * a 75 % . Hlavně se jedná o povídku Ze staré drogerie - rozsahem nejdelší v knížce povídek Zrádce národa v Chotěboři (1962,název má podle první povídky). Jsou tam použité i motivy z dalších povídek z téhle knížky. ***Oba díly jsou dostupné /28.4.2023/ v I-vysílání Č.televize .

Přiznání - Epizoda 3 (2022) (epizoda)

Ze 3.dílu jsem viděl prvních asi 10 minut, končím s tímhle nepovedeným politicky korektním seriálem .

Volha - MAESTRO (2023) (epizoda)

Tak zasloužilý agent=práskač S.Pekárek rozšířil svou "vedlejší činnost" i o kšeftování se sovětskými soudruhy, tehdy se roztahujícími mj. v Milovicích : 5 * a 78 % . Roličku K.Gotta si střihnul R.Vojtek. Produkčního Bílka, kšeftujícího se Sověty v Milovicích zase Jan Révai. Mladinkou sekretářku Kačenku hrála V.Divišová(hrála mj. v seriálu ČT Špunti na cestě). A pumpaře z Benziny, kšeftujícího s Pekárkem hraje Jiří Zapletal (hrál mj. J.Smrkovského v jednom z dílů seriálu ČT České století) . ***V tomto dílu zazněl taky úryvek z písně Věž z písku od skupiny Precedens Martina Němce, kterou zpívá Bára Basiková .