• Rodinný

StB: Přísně tajné! - StB na lince Vídeň - Bratislava (2022) (epizoda)

Vynikající díl o Imrichu Suckém, který udělal tu zásadní chybu, že zůstal v Rakousku. Kdyby se přestěhoval do "staré" Spolkové rep.Německo(nebo jinam), nikdy by ho bolševičtí gangsteři z StB nedostali ...  . Tento díl : 5 * a 80 % , je na webu Č.televize, ČT 1, pondělí 22.5.2023, 21.55 .

Volání divočiny (2020)

Velice dobrý dobrodružný film : 4 * a 70 % . Vůbec nevadilo, že všichni psi+vlci byli vytvoření počítačově. Čtvrtá * je za nádhernou severoamerickou přírodu v kanadských provinciích Yukon a Britská Kolumbie .

StB: Přísně tajné! - Nástup rozvědky (2022) (epizoda)

Dost dobrý díl, díky němu jsem si poskládal to, co jsem už věděl dřív, do uceleného obrazu : 5 * a 75 % . Je na webu Č.televize : ČT 1, pondělí 15.5.2023, 21.55 .

Vraždy v kruhu - Kamarád v nouzi (2015) (epizoda)

Doplňuju komentář dodatečně, viděl jsem tenhle díl znova po letech, asi podruhé nebo potřetí. Nejlepší je A.Petřeková coby policajtka Pavlína s "prořízlou hubou" ... :-) . Tento díl 4 * a 62 % .

Vraždy v kruhu - Pohřbený rozvod (2015) (epizoda)

Po pár letech (viděl jsem to už podruhé nebo potřetí) jen doplním(komentář k celému seriálu) : úvodní + závěrečná hudba J.Hájka se k seriálu dobře hodí, navozuje atmosféru někdy dost ponurých případů .

Vraždy v kruhu - Zlíbám tě, až zabiješ (2015) (epizoda)

Viděl jsem to už podruhé nebo potřetí. S odstupem několika let je to fajn vidět znova, hlavně díky I.Trojanovi(major Marian Holina), H.Vagnerové(astroložka Sabina) a v tomhle dílu díky Jenúfce Bokové(houslistka Evženie - hrála na housle sama,je totiž absolventkou Pražské konzervatoře,obor housle) a Tomáši Pavelkovi(její despotický,přímo nesnesitelný otec): 4 * a 70 %. Doplňující info k ní - VIZ : sator . ***Příběh se odehrává v r.2014 - viz zmínka o 2 roky starém případu ze silvestra 2011/Nového roku 2012 .

Stopy Járy Cimrmana - Jihočeský Cimrman (2023) (epizoda)

3.díl : ČT 2, středa 17.5.2023, 21 h . Zatím nejlepší díl, plný (možná bezděčných) spirituálních přesahů - VIZ Nová Bystřice : 5 * a 89 % . *** Jsem zvědavý hlavně na předposlední = 5.díl : ČT 2, středa 31.5.2023 ve 21 h.

Fauda - Episode 4 (2020) (epizoda)

Na 1.-4.dílu této série je moc fajn špičkování(plné černého humoru) Dorona a jeho kolegů, které temný děj odlehčuje : 5 * a 84 % .

Akce Hagana (2018) (TV film)

Stát Izrael vznikl 14.5.1948 z vůle Židů, JENŽE - bez čs.zbrojní pomoci by se dlouho neudržel,protože nikdo jiný jim zbraně nechtěl prodat !!! Nebyla to z naší strany=ze strany poválečného Československa/ČSR/ žádná nezištná pomoc !!! Naopak - byla až moc dobře zaplacená. Za letadlo, které by legálně stálo 5.000 US dolarů, vyinkasoval čs.stát 44.000 USD, to je o 39.000 víc.... A těch letadel bylo 51... . Plus desetitisíce pušek,tisíce lehkých+těžkých kulometů,desítky děl,miliony nábojů,taky předražených,byť třeba ne tolik,jako tomu bylo u letadel. Mimochodem : stíhačky Avia S 199 byly vyráběné až po 2.svět.válce s úplně jinými motory, než měly messerschmidty Me 109, v žádném případě to NEBYLY letadla nacistické luftwaffe ... . Dále : ČSR mj.dodala Izraeli německé protitankové kanóny ráže 75 mm,německé lehké kulomety MG 37,němec.univerzální kulomety MG 42 apod. Tyto zbraně však po květnu 1945 mělo ve výzbroji mnoho evropských armád, mnohé ještě 10-12 let po válce .... ***Dokument je dostupný na webu Č.televize : ČT 2, čtvrtek 11.5.2023, 20 h.

Good Old Czechs (2022)

Dokument je dostupný na webu Č.televize : ČT 2, úterý 16.5.2023, 21.40 . Moje hodnocení : 1) proč alespoň tvůrci divákům stručně nevysvětlili, že Filip Jánský je literární pseudonym letce Richarda Husmanna?, 2) věnovat v 80-minutovém dokumentu bojovému působení 1.čs.stíhacího letec.pluku (vel.Frant.Fajtl) v SNP/Slovenském nár.povstání/ max.4-5 minut + pár minut účasti tohoto pluku a 3.bitevního pluku v Ostravské operaci, to je doslova na výprask! Za co dostali finanční podporu českého Stát.fondu kinematografie + slovenského Audiovizuálního fondu? . Takže: jen 3 * a 62 % , a to pouze za zveřejnění do té doby neodvysílaných unikátních záběrů. Je to ukázkový příklad, jak se takovéhle dokumenty NEMAJÍ dělat .... .