• Rodinný

Místo zločinu České Budějovice - Anděl v laguně (2023) (epizoda)

Špičkování mezi majorem - šéfem týmu (D.Novotný) a dalšími kriminalisty, stejně jako jeho - někdy napjatý -  vztah se státní zástupkyní (J.Schneiderová) tuto epizodu vděčně odlehčuje. Stejně jako předchozí díly. Proto dávám tomuto dílu 4 * a 56 % .

Případ se štěnicí (2023) (TV film)

Velice dobrý : 4,5 * a 68 % . Musím pochválit vynikající práci maskérek K.Sittové a L.Dušákové + rekvizitářů, stejně tak i zvukařů (M.Hřebejk a další) . Výstižná hudba (Jan P.Muchow + Marie Dorazilová + Michal Pekárek) . Jsem zvědavý na poslední případ : Případ s koncem , ČT 1, neděle 29.1.2023, 20.10/změna- středa 18.1.: přesunuté z neděle 22.1.kvůli duelu prezident. kandidátů/ .

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Už 1.díl (ČT 1, pondělí 9.1.2023, 22.05) mě odboural : 4,5 - 5 * a 76 % . Těším se na další . Výstižnou, proto velmi vtipnou postavu bezdomovce Luboše si střihnul Roman Slovák /kdysi hrál v Brně, v Divadle Husa na provázku=DHNP/. Maskérku Dádu zase stálice brněnské divadel.scény Ivana Hloužková a Máru,šéfa osvětlovačů Vlad.Hauser,dlouholetá hvězda DHNP. No a další vynikající brněn.herec J.Kolařík coby otrlý profík - režisér tomu dává grády. A k tomu J.Pavlica hrající sám sebe. Jedna mňamka za druhou.... . Snad budou další díly stejně dobré .

Místo zločinu České Budějovice - Statek (2023) (epizoda)

Špičkování mezi majorem-šéfem týmu(David Novotný) a ostatními kriminalisty tenhle díl dost odlehčuje, což je fajn : 4 * a 54 %. Čekal jsem, že mu státní zástupkyně (hraje ji J.Schneiderová) dál bude šlapat na paty. První zavražděnou (Martu Tyrovou) hrála V.Čermák Macková, manželka H.Čermáka. O 15 let starší francouz. manželku podezřelého T.Schillera(Jakub Tvrdík) hrála Ch.Poullain/maminka Vlad.Polívky/. Vraha Zdeňka Pacovského hrál Václav Hanzl. Na začátku epizody si roli starostky P.Hrzánové "střihla" Lada Jelínková. Natáčelo se mj. v obci Borová Lada, taky v obci Horní Vltavice. Další zvláštní poděkování bylo M.Štokovi s rodinou/asi za zapůjčení domu či bytu/. Další bylo Jihočeskému muzeu v Č.Budějovicích (asi za zapůjčení předmětů+českobuděj. konzervatoři (asi zapůjčení hudeb.nástrojů) .

Hnízdo (2020) (seriál)

Po tom, co jsem viděl 1.díl v i-vysílání ČT mám OPRAVU CHYBY : v jeho závěrečných titulcích je rok 2019, a ne rok 2020 .....  . Opravte si to .

Hnízdo - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Zatím jsem viděl 1.díl(ČT 1,pondělí 2.ledna2023,22.45) : tomu dávám 4 * a 71 % .

Mezi vlky (2011)

Velmi dobré dobrodružné drama o souboji lidské pýchy, ignorance a nabubřelosti a - smečky vlků, chránících své doupě se svými mláďaty. Trosečníci z havarovaného letadla jim vlezli  na jejich území, zvířata se bránila a zabíjela je,coby vetřelce. Co jim vyčítat ? . Mají své hranice, nikoliv naše lidské. A to nejenom vlci, ale i další včetně ptáků, plazů, zvířat žijících ve vodě : hroši,krokodýli atd. atd. Je to natočené v moc krásných lokalitách - VIZ Zajímavosti 7 a 16. Takže (nejen proto) dávám 3,5 - 4 * a 67 % . ///30.1.2023 : z Externích recenzí to nejpřesněji napsal Adam Fiala na MovieScreen.cz. Blíží se k tomu i Alenaprokopova.blogspot.com + MagazinOnline.cz .

Vysoká hra (2020) (TV film)

Poprvé jsem to viděl na ČT 1 v r. 2020/premiéra/, znova v repríze v lednu 2023 /1.díl: pondělí 2.ledna ve 21.15, 2.díl: úterý 3.ledna ve 21.05/. Jojo, co se divák všechno nedozví ze závěrečných titulků : 1) zvláštní poděkování režiséra J.Svobody (bývalému policej.plukovníkovi) Robertu Šlachtovi - po odchodu od policie založil stranu Přísaha, která na podzim 2021 získala asi 4,5 % ve sněmovních volbách, takže se do české Poslanecké sněmovny nedostala jen těsně : hranice je 5 %). 2) poděkování ved.produkce příslušníkům 15.ženijního pluku naší české armády. Obsazení : zkušení herci a herečky, známí jak z tv-filmů, tak i z celovečerních pro kina : 1)R.Krajčo (hlav.hrdina,policej.podplukovník Tomáš Krása), 2)M.Donutil (JuDr.Zdeněk Morávek-předs.opoziční Liberál.konzervativní strany), 3)A.Jastraban (policej.plukovník Heřman), 4)M.Finger(policej.plukovník Smrček-nadřízený T.Krásy), 5)L.Veselý (policej.plukovník Tauber), 6)P.Motloch (ing.Werner,zástupce ředitele magistrátu), 7)T.Topfer (Macháček,tchán hlav.hrdiny T.Krásy), 8)V.Arichteva,manželka režiséra Bisera Arichteva (Irena,manželka hlav.hrdiny T.Krásy). Mimochodem, vedlejší roli Jolany Brabcové,manažerky Key Capital Ltd.z Lichtenštejnska si "střihla" režisérka+scénáristka Karin Babinská, manželka herce R.Krajča (hlavní hrdina - policejní podpl. Tomáš Krása). Kurýra, který měl na začátku 1.dílu dopravní nehodu, hrál T.Dastlík, známý hlavně z tv-filmů a tv-seriálů jak ČT (Vodník, Živé terče, Sever, Špunti na cestě atd.), tak i komerčních tv-stanic. Roli investigativní novinářky Simony Burešové,milenky T.Krásy hrála Anna Fixová. Loni /2022/ hrála např. v tv-detektivce Dům na samotě. A hackera Samira,zásobujícího informacemi hlav.hrdinu hrál Ivan Franěk. No a majitelku thajského masáž.salónu zase Ha Thanh Špetlíková - mj.hrála v krimi-filmu Miss Hanoi. Další : J.Dulava(advokát Čejka,bývalý vojen.prokurátor), Kajetán Písařovic (policej.generál Loucký), vloni hrál v tv-detektivce Vražedné stíny, taky od J.Svobody. O.Vetchý (Židlický z vojenské rozvědky), K.Frejová(vrchní stát.zástupkyně Bínová), P.Štěpán(finanční poradce Karel Henig), L.Hampl - známý např.ze seriálu Vyprávěj(Radek,part´ák T.Krásy), J.Kolařík, známý herec brněnského Divadla Husa na provázku(ministr vnitra Lubomír Janda). Ve 2.dílu zase P.Stach(policej.plukovník ing.Karel Prchal), R.Nebřenský(důstojník GIBS), Nevím to jistě, ale v 2.dílu se asi v roličce notářky JUDr.Elišky Týblové mihla L.Novotná(před lety hrála v komediálním seriálu ČT Ranč U zelené sedmy) . Výborně obsazený 2-dílný film . Jasně 4,5 - 5 * a 72 % .

Místo zločinu České Budějovice - Slunovrat (2023) (epizoda)

Celkem dobrý rozjezd : 3,5 - 4 * a 52 % . V roli maminky (Turková) zavražděné Katky (Natálie Vyhlídalová) se na začátku mihla Antonie Talacková, manželka herce Igora Bareše . Tento díl se mj. natáčel na hradě Dívčí Kámen a v obci Holubov. Seriál finančně podpořil Jihočeský kraj .

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Už jsem tuhle pohádku viděl o vánocích 2021, ale ve čtvrtek 22.12.2022 ve 20.10 na ČT 1 jsem se na ni rád podíval znova. Natáčela se na lokacích : Státní hrad a zámek Frýdlant, Státní hrad Pernštejn, na zřícenině hradu Zvířetice a v CHKO Český ráj. Hudbu nahrál Score orchestra . Jen malá poznámka k závěrečným titulkům : Petr Franěk je coby duchovní, oddávající prince Leopolda (M.Adamczyk) a princeznu Josefínu (A.Fialová) uvedený jako kněz, ve skutečnosti je to biskup .....  .