• Rodinný

Útok v Salisbury (2020) (seriál)

Čtyřdílná verze seriálu je k vidění v I-vysílání České televize. Seriál byl natočený v r.2020, české znění je z r.2021 . Je moc dobře, že to Britové natočili, i když proruské kolaboranty, co nenávidí Ukrajince, Bělorusy, Gruzínce a další terče ruského komunistického imperialismu to stejně nepřesvědčí. Velice dobrá minisérie, jasně 5 * a 83 % .

Poslední dny Mussoliniho (1974)

Vynikající film režiséra C.Lizzaniho a scénáristy F.Pittoruho - VIZ Obsah. Vynikající byli jak Rod Steiger v hlavní roli a Lisa Gastoni coby jeho milenka Clara Petacciová, tak i Franco Nero jako plukovník osvobozeneckých oddílů, který ho popravil - vykonal rousudek odbojové reprezentace. V ní byli zastoupení vedle italských komunistů(Partito Communista di Italia-PCI) a socialistů(Partito Sozialista di Italia-PSI) také křesťanští demokraté(Cristiana Democratica di Italia-CDI),liberálové(Partito liberale di Italia-PLI) a Akční strana(Partito di Acczione-PA) . A v neposlední řadě klasik hollywoodské kinematografie Henry Fonda coby milánský kardinál. Jasně dávám 5 * a 78 % .

Docent - Lesní vražda (2023) (epizoda)

Vynikající rozjezd, chemie mezi doc.Otto Stehlíkem (jako vždy vynikající Ivan Trojan) a Fousovou s prořízlou hubou(Terezka R.-Voříšková) funguje velice dobře. Aneb Dempsey a Makepeacová "po česku po 35 letech" ..... :-). Šéf týmu Milan Šeda (O.Vetchý) a "dvojčata" Jaroslav Málek (M.Hádek) + Dan Plesl (M.Taclík) nemají chybu. Vynikající je i starý pán,vysloužilý policista Václav Stehlík(jako vždy perfektní herecký bard, pan Alois Švehlík). 1.díl : 4 - 4,5 * a 70 % .

Kukačky - Epizoda 3 (2023) (epizoda)

Příběh zajímavě pokračuje: 4,5 - 5 * a 74 % . ***Vedle Hradových Střímelic, Stříbrné Skalice, Motokrosu Slapy a Justič.areálu Na Míčánkách se natáčelo taky v městech Jesenice a Divišov a obcích Soběhrdy, Karlík a Mořina. V malé roličce otce Luboše (Adam Ernest), přítele Marcely (Denisa Barešová) se objevil Petr Štěpán.

Modrá krev - Valdštejnové (2023) (epizoda)

Vynikající, jako vždy: 5 * a 86 %. *Mnichovo Hradiště, po r.1621 majetek Albrechta z Valdštejna (Waldsteina), nejznámějšího představitele rodu, se později stalo hlavním sídlem rodu. Státem bylo zkonfiskováno v r.1946. **Hrad Valdštejn u Turnova: založený Markvartici, předky Waldsteinů kolem r.1260. Waldsteinům patřil do konce 15.stol. a znovu v 17.-19.stol. ***Zámek Lemberk-dříve hrad založený Havlem z rodu Markvarticů (tj.předkem Waldsteinů),manželem svaté Zdislavy z Lemberka,rozené z Křižanova. ****Vtipná hláška: zámek Kozel na Plzeňsku. Poslední majitel z rodu Czerninů(Černínů) ho odkázal svému prasynovci Kristiánovi z Waldsteina. Ten přebudoval lovecký zámeček na rekreační bydlení : "dobrá chata,stojí za návštěvu".... :-) . Příznačné je rodové heslo : IN VITA IN VIDIA=Navzdory závisti . ///Natáčelo se v : zámek+kostel sv.Tří králů v Mnichově Hradišti, zámek+kostel sv.Bartoloměje v Doksech, zámky Duchcov, Hrubá Skála, Vrchlabí, Kozel, Lemberk, hrady Valdštejn, Trosky, Křivoklát, Kost, zámek(Muzeum Vysočiny) v Třebíči, zámeček Zátiší u Třebíče, města+zámky Frýdlant a Jičín, Valdštejn.palác v Praze(sídlo Senátu), klášter a bazilika Nanebevzetí P.Marie v bavorském Ettalu. A taky Hofburg, Rathausplatz(Radniční nám.) a Votivkirche ve Vídni .

Hnízdo - Epizoda 5 (2020) (epizoda)

Tento díl je - zatím - nejhorší. Obě pubertální k.n.y (Nataša Grambličková + Petra Dubayová) jsou nastajlované jak 13-leté c.k.n.ké prostitutky na benzínce na dálnici směrem na Bratislavu.... . A ty slaďoulinké úsměvíky na učitele o 32/33 let staršího jsou k zblití !!! .Jen 3,5 - 4 * a 55 %, víc ani omylem !!!!  .

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 4 (2023) (epizoda)

J.Kolařík(režisér Mirek), Z.Zlatohlávková(Onufráková)-Radka, O.Kokorský(Cyril), S.Lewandowska(Andrejka), T.Volánková(Alžběta) a Vladimír Hauser(Mára), a hlavně K.Valůšková (hudební dramaturgyně Vlasta Ticháčková) zase perlí. Už se těším na bezďáka Luboše(R.Slovák). V dílu si "zahrálo" taxi Stanislava Kubína(taxikáře hrál Josef Hron). V závěru se mihnul spisovatel+scénárista+režisér Patrik Hartl (Prvok,Šampón,Tečka a Karel, taky Taková normální rodinka). Jednoznačně 4,5 - 5 * a 75 % .

Místo zločinu České Budějovice - Černé světlo (2023) (epizoda)

Herecký koncert Terezy Brodské(Vanda), Michala Gulyáše(Kalina), samozřejmě hlavní pětky : mjr. Karla Dvořáka(David Novotný), kpt.Jany Šímové(Judit Bárdos(ová), kpt.Petra Brauna(Filip Březina), soudního lékaře Alexe(Martin Myšička) a nejvíc perlí samozřejmě kpt.Michal Hudec(Leoš Noha). Naprosto fantastický je slepý vrah Josef Potůček (Jan Teplý mladší, známý např. ze seriálu Zdivočelá země) a jeho podváděná přítelkyně,masérka Ilona Žáčková(jako vždy výborná Marika Procházková) a Petr Uhlík - vnuk zavražděné Radek Bureš. Jasně 4,5 *  69 % . ***Natáčelo se mj. v Chlumu u Třeboně. ***Vynikající hudba Juraje Dobrakova + kamera Asena Šopova,A.Č.K.

Jiří pes uprchlík (2019)

Děsivě realistické, až brutální podobenství o zneužívání, cynismu a prázdnotě životů mnohých lidí současnosti. /// V podtitulku je Chyba : natočeno už v r. 2018 .... .

Anne Boleyn (2021) (seriál) odpad!

Na politicko-korektní pitomost, kde hlavní roli bělošské šlechtičny hraje černoška, NEMÁ ani cenu se dívat. Prvních 20 minut 1.dílu mi bohatě stačilo, dál jsem to nevydejchal. Sám proti černochům/Asiatům a dalším rasám nic nemám, jen mě tak napadlo - nejedná se spíš o bezděčné zesměšńování lidí jiných ras ? JENŽE: čemu se divit ve státě (U.K.), který : 1) plánovitě vymazává vlastní historii koloniální velmoci, 2) kde jsou (min.od r.2002) vyhazováni z práce lidé jen proto, že nejsou muslimové, ale křesťané, 3) kde jsou věznění kritici ultra-liberální přistěhovalecké politiky všech vlád (a to už od začátku 90.let 20.stol. !!!) . Jó, holt Londonistán. Je to stejné jako ve Štokholmistánu(pardón,ve Švédsku), Oslostánu=Norsku, Kodaňstánu=Dánsku, Helsinkistánu=Finsku, Dublinstánu=Irsku, Haagistánu=Nizozemsku, Bruselstánu=Belgii, Lucemburkstánu=Lucembursku, Berlínstánu=Německu, Vídeňstánu=Rakousku, Pařížstánu=Francii, Římstánu=Itálii, Madridstánu=Španělsku, Lisabonstánu=Portugalsku ..... .