• Rodinný

Specialisté - Lhostejnost (2022) (epizoda)

Vynikající díl : výborný byl Roman Zach coby lékař - chirurg, zoufalý otec - únosce a nakonec sebevrah. Zajímalo by mě, kterým případem byla tato epizoda inspirovaná . Tento díl : 4 - 4,5 * a 75 % (za R.Zacha a za R.Valentu - státní zástupce). Zato novácká + primácká tv-hvězdička B.Jánová byla naprosto příšerná ....  .

S písní v tísni (2022) (TV film)

Slušně natočená komedie : 3-3,5 * a 45 % . Je na webu ČT : ČT 1, neděle 30.10.2022, 20.10 . Je s podivem, že samozvaní neomarxističtí ochránci "práv LGBT-menšin" (= jejich privilegizace na úkor nás, heterosexuální většiny) odsuzují  tento statečný politicky nekorektní počin ČT (natočený vloni, v r.2021 !!!) ve světle aktuálních událostí v cizině .....  :-) . Mimochodem, od svého dlouholetého kamaráda, dříve důstojníka ÚOOZ/odbor boje proti politickému extremismu/, dnes důstojníka NCOZ (Národní centrály pro boj s organizov.zločinem - pořád odbor boje proti politic.extremismu, včetně spolupráce s obdobnými policejními útvary v zahraničí) vím, že to, co produkují mainstreamová média, je jedna velká lež....  . Asi jde o vnitřní, čistě osobní spory uvnitř bratislavské LGBT-komunity .... . To jen tak na okraj ....  .

Rodina (2021) (seriál)

Komentář "ghatos" to vystihnul,není co dodat. *ČT 2, 1.díl,sobota 22.10.2022,23.50 : všechno je teprve na začátku - tento díl : 5 * a 72 % (27.10.2022) . *2.díl,čtvrtek 27.10.,22h (30.10.2022): nepřekvapilo mě, že bába-fanatická komunistka ztratila svého vnuka.Silně připomíná sudeťačky, co na podzim 1938 hystericky vítaly v našem pohraničí Adolfa H. a pak od září 1939 brečely, že jejich otcové/synové/bratři/vnuci/švagři/bratranci/zeťové/milenci padli "hrdinskou smrtí za Velkoněmeckou říši" a vztek si potom vylévaly na sudetských+protektorátních Češích a na Židech ... . Tenhle díl : 5 * a 76 % . *3.díl,čtvrtek 3.11.,22.05: tak se to úspěšně rozjíždí.Musím se smát, jak Milošević a jeho paranoidní žena obviňovali své politické rivaly z toho,co dělali oni sami a jejich Socialistická strana Srbska-přejmenovaný Svaz komunistů Srbska(do r.1991 jedna z republikových stran Svazu komunistů Jugoslávie - SKJ, tak nechal J.Broz Tito v 60.letech přejmenovat KS Jugoslávie. Tenhle díl : 5 * a 78 % . *4.díl,čtvrtek 10.11.,22.10: tak už se pomalu blíží finále. Aspoň, že se našel ten klučina.Jeho babička je dost odporná nacionalistická/komunistická kreatura ... . Tenhle díl : 5 * a 79 % . *5.díl, čtvrtek 17.11.,22.15: Miloševičova rodinka byl jeden magor vedle druhého. Tenhle díl : 5 * a 80 % .

Osm dní, které utvořily Řím (2017) (seriál)

Díl 6/8, Neronův pád(ČT 2, pondělí 17.10.2022,20 h : Nejhorší díl . Vůbec tam není zmíněné, že šílený Nero obvinil z požáru Říma křesťany a nechal jich několik tisíc povraždit !!!! . Celé rodiny byly uvězněné, pak nahnané do amfiteátru, kde je sežraly vyhladovělá divoká zvířata, která nedostala 3-4 dny nic žrát. Až je zabili, tak je začaly žrát : muže, ženy, děti, těhotné ženy ....  . A tisíce diváků se na to dívaly a tleskaly a řvaly nadšením .... . To byl také starověký Řím. Ostatně jeden z Neronových předchůdců, Gaius Iulius Caesar zvaný Caligula(latinsky botička) měl intimní poměr se svou pokrevní sestrou Drussilou... . Není se co divit, že Drussila porodila mrtvé děcko . O pár let později nechal Caligula=botička brutálně zavraždit svoji židovskou manželku Poppeu . Až poté zjistili, že Poppea byla těhotná, takže botička spolu s manželkou nechal zavraždit svoje (nenarozené) dítě ....  . 6.díl jen 2*, víc ani omylem.  *** Není se co divit, že římskou éru tak zbožňují LGBT-lobby : bordely ve městech po CELÉM impériu byly plné otroků a otrokyň, od novorozeňat až po staré lidi. Homosexuální+heterosex. pedofilie+hebefilie tam jenom kvetly. Římské impérium po celá staletí (cca 400-450 let) zaujímalo : Portugalsko,Španělsko,Francii,Belgii,Lucembursko,jih Nizozemska,Anglii+Wales, jižní+porýnskou část Německa, Švýcarsko, 90%Rakouska,západ Maďarska, Slovinsko, Chorvatsko, Bosnu, Srbsko, Kosovo, Č.Horu,Albánii,Sev.Makedonii,Bulharsko,Dobrudžu(východníRumunsko),Řecko,jižníUkrajinu(Bosporskáříše),Turecko,Sýrii,západMezopotámie=západníIrák,Libanon,Izrael/palestin.území,Jordánsko,Egypt,Libyi,Tunisko,severníAlžírsko+středomořské pobřeží Maroka. Ostatně teď už usilují o legalizaci pedofilie+hebefilie, např.v Nizozemsku je strana pedofilů, která má nejen desítky zastupitelů+radních v min.25 městech/obcích, ale i poslance v nizozemském parlamentu !!! . Prosadili eutanazii+potraty do porodu, taky "sňatky" pro homosex.+lesby a adopce dětí těmito páry, teď je na řadě uzákonění pedofilie/hebefilie !!! . A většina mlčí, není se co divit, když kritikům hrozí vyhazov z práce+obrovské pokuty+3-10 let v kriminále ...  . Nejen v Nizozemsku, ale i ve Francii, Belgii, Lucembursku, V.Británii, u nás, ve Španělsku, Portugalsku, Irsku, Švédsku, Finsku, Dánsku, atd. atd. !!! ***poslední,8.díl: pondělí 31.10.2022,20h : Znovuzrození - poslední díl byl nejspíš nejlepší. Až na malou chybu : ve 3.minutě je chybná mapa. Mezopotámii=dnešní Irák(od r.1921) Ŕímská říše nikdy natrvalo neovládla. Zato na ní chybí Panonie=západ dnešního Maďarska,hranice-limes-byla na Dunaji . ***Repríza 8.dílu: ČT 2, neděle 3.3.2024 - v českém znění : Dana Černá,Dagmar Čárová, Jiří Valšuba, Petr Gelnar a Marek Libert . České znění : Č.televize 2022 .

Případy 1. oddělení - Střihač (2022) (epizoda)

Vynikající : jsem zvědavý, ve které epizodě šéf 1.oddělení major Kozák (O.Vetchý) přijde na to, že kapitán J.Korejs (jako vždy vynikající M.Hanuš), jeho předchůdce a poté podplukovník na Policejním prezídiu (takže degradovaný+šel platově dolů) na něj donáší nové ředitelce, která Kozáka nemůže ani cítit a hledá jakoukoliv záminku, jak se ho zbavit ....  . * Pachatele O.Felixe bravurně zahrál brněnský herec pan Zdeněk Černín, jinak též významný divadelní režisér : vedle brněnských scén (Národní divadlo v Brně+Městské divadlo Brno+Divadlo Radost) působí např. v Moravském divadle Olomouc, Slezském divadle Opava, v divadle v Šumperku, Horáckém divadle v Jihlavě, jakož i na významných pražských scénách (např. v Divadle pod Palmovkou nebo v Divadle na Vinohradech). ** v malé roličce šéfa odboru vyšetřování majetkové trest.činnosti v Hradci Královém se mihnul pan Igor Ondříček, od r.1994 hvězda Městského divadla Brno, kde je od r.2003 také uměleckým šéfem (velmi úspěšného) muzikálového souboru.

Mše sv. za oběti heydrichiády - 80. výročí (2022) (pořad)

Vynikající homilie=promluva Dominika kardinála Duky, emeritního pražského arcibiskupa+českého metropolity-primase. Levičáci, liberálové, antisemité a okamurovci=proruští kolaboranti spustili tutově mediální humbuk .....  . A přímluvy byly ještě lepší, hlavně prosba za to, aby se migranti vrátili do svých domovů. Ať se jde Argentinec J.M.Bergoglio bodnout .....   . Už jen za obé dávám ne 5, ale 8 * a 98 % ....  . Dostupné na webu Č.televize : ČT 2, sobota 22.10.2022, 12.00 .

Ledviny bez viny (2022) (TV film)

Povedená komedie, nejlepší byly vtípky na ezoterické šarlatánství. A pár dalších vtípků taky nebylo špatných : např. "a důstojníci od kriminálky jezdí v Lamborghini" . Příjemná oddechovka : 4 - 4,5 * .

Po čem muži touží (2018)

Celkem povedená oddechovka, hlavně v první půlhodině. I když má Táňa Pauhofová jen menší roli, tak dobře doplňuje ústřední dvojici (a hlavně je to moc krásná ženská...) . Hlavně kvůli A.Polívkové a J.Langmajerovi dám 3 *.

Bezva zuby na zásnuby (2022) (TV film)

Velice dobrá tv-komedie . Moc dobrý byl otec - lampasák v podání M.Hanuše stejně jako máma (S.Stašová) a oba hlavní protagonisté : Richard (J.Langmajer) a Cecílie (A.Fialová). A taky zubařka (A.Stanková). Stejně ale nejlepší byla malá Jasmínka (Mia Kavanová), její průpovídky daly příběhu "šťávu" . Takže 4 - 4,5 * a 68 % .