• Fantasy

Zmizelá (2014)

Tak za prvé: režiruje Fincher, a všetci vieme, že Fincher to s atmosférami vo filme vie dokonale. Takže trošku tušíme, že sa máme na čo tešiť. Za druhé: Drama, Mystériozní. Hmm toto sa asi bude trošku záhadne vliecť - počas celého filmu. Za tretie: očakávanie naplnené! Pozreté po anglicky - musím uznať (a varovať) že žiaden dabing nenahradí hlas Rosamund Pike. Film nám postupne ukazuje jednu nejasnosť za druhou, neviem či ste sa aj vy chvíľku prichytili pri tom, že už ste nevedeli na koho strane máte byť? Takýchto filmov treba viac.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Zaujímavá dejová línia. Zo začiatku funny komédia o Michealovi, ktorý to myslí s jeho workoholizmom vlastne dobre; No ale neuniká mu pritom niečo? Nenechal trošku svoju rodinu "plávať"?? Na konci Vám Adam Sandler ukazuje hodnoty, ktoré nevedome niektorí zameníme no potom je už neskoro... V tomto filme je odkaz, na ktorý by sme nemali nikdy zabudnúť, Sandler skombinoval v tomto filme aj mnoho žánrov, ako som spomínala - komédia, trošku Fantasy, dráma.. A ide to pekne spolu. Navyše Christopher Walken ako "Morty"? Ten sa tam našiel :)

Skrytá identita (2006)

Tento film na mňa veľmi zapôsobil. Od začiatku až po koniec je tak presvedčivý.. je zaplnenými tými najlepšími hercami súčasnosti a navyše to režíruje Scorsese, ktorý to proste vie. Je to kvalitný film, ktorý sa na nič nehrá, žiadne náhody, kde filmový hrdina čeliaci navyšším nebezpečenstvám ostane ako jeden z mála živý a pod., žiadne motúzy popod fúz,nikto sa tam s nikým nemazná. Odporúčam pozrieť.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Nesmrteľný seriál. Páni scenáristi, kde na tie myšlienky chodíte??? Je to niečo úžasné, mne to teda sadlo hneď, každá postava tam dodáva uvoľnenú sviežu atmosféru, síce aj tu nájdeme slabšie a lepšie série, nie je mu čo vytknúť, neviem či BBT niečo prekoná. Keď si chcete zlepšiť náladu, siahnite po tomto, nebudete ľutovať.

Super drbna (2007) (seriál)

Ako dievča, ktoré rada sleduje módu, kecá o babských záležitostiach s kamoškami a žije ten normálny život musím hádam aj zbytočne priznať - za mňa áno!! Je jedno, či Vás baví to dookola nablýskané NYC prostredie - exteriér aj interiér, alebo "párikovanie" sa, alebo vás tam bavia rodinné problémy.. Je tam všetko, a áno, je to viac-menej povrchný seriál, ale je dobrý!! Naozaj mám GG rada, aj keď mi prídu niektoré časti alebo situácie už trošku moc, vzťahovka Chuck a Blair je základný pilier, a je naozaj silný. Je to klasický seriál pre mladých ľudí -najmä mladé baby ktoré bavia aj teen seriály, nie len náročné témy.

Prázdniny (2006)

Film v ktorom sa odohrávajú dve dejové línie dvoch žien a dvoch mužov, ktorý si nakoniec nájdu k sebe miestečko, aj keď s takým niečím vôbec nepočítali. Cameron (Amanda) sa rozhodne utiecť do malej chalúpky, Kate (Iris) uteká do veľkého slnečného L.A. A film sa nám pekne zauzľuje a nastane to krásne zaláskovanie. No, možno je to klišé, možno otrepaný žáner, ale je to tak neskutočne príjemný film, doslova vás hladí po duši počas celého sledovania dejovej línie a vy sa cítite štastný. Nemusím asi ani doplniť, že výber hercov to len zdokonaľuje a aj vďaka nim je to také, aké to má byť, Ja osobne ďakujem za tento počin, je to moja alfa a omega. Vynikoš!! PS: pre všetky romantické duše + pre ľudí, ktorí v tom dokážu nájsť kvalitu, ktorá tam určite je. Len žiadne predsudky a budete prekvapení.

Americká krása (1999)

Neviem, či sa každému dostane tento film "podkožu". Videla som, ako film spájajú, resp. porovnávajú s Núdzovým východom s Kate a Leom v hlavných úlohách. Sprvu som bola viac fanúšik Núdzového východu, malo to pre mňa väčšie emócie. Ale nie je všetko len o kriku a smiechu vo filme, všakže... Takže po druhom zhliadnutí Americkej krásy som si strašne obľúbila výkon Kevina Spacey-ho. Keby tam nebolo jeho postavy, ktorá dodala filmu popri tom zachmúrení humor, nebolo by to ono. Jeho postava to všetko pekne vyrovnala. Každopádne je to vynikajúci film, miestami je vám do smiechu, miestami do plaču... Ja osobne mám takéto drámy rada a rada si ho opäť pozriem.

O.C. (2003) (seriál)

Seriál mojich teen čias.. V tej dobe pre mňa veľmi zasadny seriál.... Z OC na mňa dýchala vždy taká iná atmosféra -obzvlášť v tretej sérii, tú som mala najradšej a Mischa Barton tam bola naozaj krasna.. podla mňa dobrý seriál, je jasné, že to nie je žáner, ktorý ovplyvní váš život alebo niečo podobné, ale dobre sa na to pozeralo, príjemné prostredie, dobré soundtracky.... U mňa bude mať vždy svoje miesto.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Povinna vybava pre kazdu zenu :) Kazda z nas sa v nej najde. Vyborne a jedinecne

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Vypada to jednoducho, ale pritom je to tak majstrovsky dokonale... Ten film je presne taky ako som si ho predstatovala, do poslednej chvile som hltala ako sa menia nazory dotycnych... Vynikajuci scenar, akoby to scenarrista sam zazil, velmi autenticky podane dialogy, proste skvele. Moj dojem zosilnuje aj ta atmosfera z filmu, ako vidiet k dobremu filmu niekedy netreba techniku a pod, ale kvalitny scenar a dobrych hercov ;)