Nic víc než sex (2005)

I když se dá od začátku odhadnout konec a nakonec to tak i dopadne, je milé sledovat, jak se k tomu dojde a hlavně to nakonec dopadne dobře.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Invence scénáristy snad nezná mezí. Divím se, že JKR schválila přidané scény, co zcela převrací naruby vyznění díla. Ale možná jí do toho nenechali moc mluvit.

Watercolors (2008)

Dobře zpracovaný film se zajímavým, byť trochu předvídatelným dějem. Nicméně neukazuje nic příliš nového.

Get Real (1998)

Až neskutečně pravdivý příběh na téma coming outu. Potěšil podobně jako Beautiful Thing.

Lalecet Al Hamaim (2004)

Spousta lidí filmu vyčítá konec. Já jsem za něj rád. Aspoň u mě nevyvolal smutné pocity, jako ostatní filmy tohoto režiséra.

Švédská trojka (1994)

Nevím jestli je na zahraničních studentských kolejích mentalita, ale na českých kolejích není příliš obvyklé, že spolubydlící musí být za každou cenu kamarádi, čistit si zuby vedle sebe před jedním umyvadlem... Tohle je v tom filmu přitažené za vlasy. Ale zase právě díky tomu je film rozehrán do opravdu bizardního milostného trojúhelníku.

Yossi & Jagger (2002)

Film na vcelku zajímavé téma armáda vs. homosexualita. Sice trochu krátký a předvídatelný, ale i tak dobrý!

Bublina (2006)

Každou chvíli slýchávám ve zprávách o nepokojích mezi Izraelem a Palestinou, o sebevražedných útočnících, o hnutí Hamas a podobně. Jak bývá zvykem, smrti anonymních lidí se člověka moc nedotknou. Tento film mi pomohl představit si pod anonymy skutečné osudy, díky čemuž ve mě zanechal opravdu hluboký dojem.

Letní tábor (2003)

Film tak trochu o ničem, nicméně s velice pěknými hudebními vložkami.

Beautiful Thing (1996)

Nutno přiznat, že kromě děje samotného upoutá i hudba, kterou z většiny tvoří hity zpěvačky Mama Cass Elliot (ex slavné skupiny 60-tých let The Mamas And Papas)