Auta (2006)

Jsem velmi příjemně překvapen. Nevěřil jsem, že mluvící auta mohou být stejně zábavná jako mluvící ryby, příšerky, brouci a hračky, ale je tomu tak. Můj nejoblíbenější animák - Příšerky s.r.o. ale nepřekonává, zejména kvůli některým motivům, které "už jsem někde viděl." I přesto, že Pixar začíná chrlit filmy jak na běžícím páse, na kvalitě to nic neubírá. Doufám, že tomu bude tak i nadále (poté, co Pixar koupila Disney) PS.:Opět dokonálá scéna pro pobavení u závěrečných titulků :-)

Experti (2006)

Film mne velice příjemně překvapil, neboť dokázal realizovat takovýto žánr bez hloupě nechutných scén a dialogů. Překvapení se konalo i po technické stránce - CinemaScope jsem naposledy viděl u Tmavomodrého světa a za DD5.1 zvuk tohoto filmu by se nemusel stydět leckterý hollywoodský trhák. Trošku znepokojující jenom byla malá hloubka ostrosti. Celkové hodnocení: Obsah ****, Herecké výkony *** (Hádek ****), Technická stránka *****

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Toho filmu jsem se hodně bál. Bezmála 700 stránek totiž do jednoho filmu, byť 150 minut dlohého, nenecpete. Přišla na řadu redukce, která zrušila mimo jiné Dursleyovi (včetně scény Jazyk jako jelito), Famfrpál (to je asi nejhorší střih z celého filmu - ještě než stihne začít, je po všem), a také domácí skřítky a SPOŽÚS (že by se producenti báli již v minulosti naznačené podobností Dobbyho a Vladimíra Putina? :-) Spousta zápletek je podstatně zjednodušených, což podle mne škodí zejména závěru filmu, který je oproti knize dost zjednodušen (a to včetně třetího úkolu). Nicméně po shlédnudutí se ve mne dostavily pocity podobné těm, které jsem měl po prvním přečtení knihy, takže na mne film zafungoval.

Interstate 60 (2002)

Zase jeden z filmů které nikdo nezná zřejmě díky politikám distribučních společností. Pokud ho už někdo pozná, pak se mu zalíbí.

Polární expres (2004)

Film Roberta Zemeckise s Tomem Hanksem v hlavní roli. Tohle mě vždycky u česky dabovaného anímáku zaráželo (- spíše snad se Zbyškem Pantůčkem v hlavní roli :-) Oproti jiným animákům, jako třeba od Pixaru, je děj více zaměřen na dětského diváka, dospělí občas i trpí, když vidí, jak se postavy na plátně chovají naprosto iracionálně. Nakonec ale přes veškerou kritiku musím uznat, že Robert Zemeckis má svou úroveň a tak se na to dá koukat.

Český sen (2004)

Film, u kterého se smějete od začátku do konce. A nejlepší na tom je, že se vlastně smějete sami sobě, neboť zjistíte, že i když reklamu odmítáte, jste jí manipolováni. Tedy opravdu reality-show.

Bournův mýtus (2004)

Stejně jako první díl je tento také vázán na původní předlohu jen velmi volně. V každém případě jde o stejný zážitek, který může trochu zkazit jen neustále roztřesená kamera (může z toho rozbolet hlava)

Sexbomba od vedle (2004)

Konečně teenagerovsá komedie, která se obejde bez ukazování všemožných výměšků lidského těla.

Sezame, otevři se (1969) (pořad)

Zábava pro předškolní děti, kterou dokážou přežít bez ujmy i dospělí. V originálním znění vhodné i jako doplněk k výuce angličtiny.

Můj soused zabiják 2 (2004)

Ze začátku je film celkem vtipný. Asi po třičeti minutách ale přejde do nudného předvídatelného druhého dílu.