Zrůda (2003)

Skvělé herecké výkony Theron a Ricci, a tím to končí. Děj i když byl podle skutečné události mě nijak nenadchnul, napětí nulové. Prostě je to o ženské co odpráskla pár chlápků. Možná lepší kamera a střih by to vylepšily a daly by tomu aspoň trochu napětí a dramatu.

Nadaný žák (1998)

Výborné psychologické drama. Koukám, že je důležité vůči komu si budu chtít hrát na boha, aby se to neotočilo proti mě jako v tomto filmu. McKellen zahrál výborně, z jeho mašírování mi šel mráz po zádech. Doporučuju.

Slzy slunce (2003)

Další americký akčňák, nudná první půlka, spousta nesmyslů (letadla nemůžou vzlétnout, protože je moc horko, lol). Dalo se z toho vytěžit mnohem více, ale scénař je prostě špatný.

Tajnosti (2007)

Totální nuda a film o ničem, a moje přítelkyně má stejný názor jako já, takže by něměl být problém v tom, že prý je to film pro ženy. Je to naprostá slátanina, s naprosto nesmyslnýma postavama a dějem. Nejlepší byl nakonec Krobot jako gynekolog. Naprosté zklamání, už začínám být na český film alergický, po Grand Hotelu další brak. V čechách se už netočí dobré filmy.

Californication (2007) (seriál)

Výborný seriál u kterého se prostě nenudíte a chcete co nejdřív vidět další díl. Z tohoto pohledu je 12 dílů málo, ale možná je to dobře, protože jak už to bývá, pak se to prodlužuje nudnější vatou. Je to docela dost sexistický seriál, takže nedoporučuju feministkám. Dialogy jsou bravurní a Duchovny zahrál jako nikdy, vůbec jsem to od něj nečekal. To prostě musíte vidět. Série 2: snaží se šlapat jako první, ale je více ukecaná, více zamyšlená. Není tolik srandy jak v sérii 1. některé díly jsou vyloženě slabé, jakoby dělaly vatu pro díly další. Docela se obávám série 3. Série 1: 5*, série 2: 4*.

Moje bláznivá polynéská svatba (2006)

Docela zajímavá komedie z Nového Zelandu. Rád jsem se zase po nějaké době podíval na maorské ksichty. Docela slušně zahrané, ale velice předvidatelné. Žádná pecka, ale ani propadák.

Mladí muži za pultem (1994)

Skvělá konverzační komedie o dvou týpcích, co prodávají za pultem, teda ten jeden moc neprodává :) perfektní dialogy, skvělé hlášky. Prostě jak vypadá život v obchodě v jednom průměrném americkém maloměstě. Už jste píchali s mrtvolou? :)

Sbohem, baby (2007)

70% dal bych i 85, ale ten morální zavěr mě totálně znechutil. Ale popořadě. Gone baby gone je velmi dobré detektivní drama, něco na způsob Training Day. Příběh je vystavěn velice zajímavě a nechybí ani překvapivé zvraty. Solidní herecké výkony, hlavně překvapil Ben Affleck, takový počin bych od něj nečekal. Ale posledních 15 minut znehodnotilo celý film. Ty morální žvásty si mohl odpustit. Navíc tam ani nebylo co řešit, navíc reakce partnerky hlavního hrdiny je naprosto uchylna. Škoda.

Deník zabijáka (2007)

Komorní drama se špetkou akce a dostatkem humoru. Velmi dobrý oddychový film, který není ani tak dlouhý, aby Vás začal nudit. Solidní herecké výkony všech zůčastněných mi přinesly dobře strávené úterý u filmu.

Útěk do divočiny (2007)

Nádherná příroda to je asi tak vše co se mi na filmu líbilo. Hlavní postava je nevyzrálý a hodně najivní a hloupý týpek, vpodstatě sebevrah. Jeho postava mi ksrdci vůbec nepřirostla, vpodstatě bych mu dal pár facek uz po 10ti minutách. Svou smrt si nakonec zavinil sám svou hloupostí. Vůbec nechápu proč se točí takové filmy o takovych lůzrech. Myslím, že by to bylo mnohem lepší, kdyby se Penn se scénaristou nedrželi tak striktně skutečného příběhu a udělali to více zajímavější a né tak nudné jaké to je. Nebo to aspoň o půl hodiny zkrátit.