Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Hned na začátku podotýkám, že jsem poslední hodinu už nezvládnul a šel spát. Což svědčí o tom, že mě to až tak nedostalo. 92% z mého pohledu je velmi přemrštěné, já dávám 70%. Co je perfektní, legendární hudba Moricconeho, kamera. Scénář je až podprůměrný (bez té poslední hodiny), herecké výkony nelze příliš hodnotit, protože nikdo nemá co hrát (ty tři ksichtové polohy, vcelku hlavní postavy zvládly), kompars některé ksichty které mě měly dojmout mě spíše nutili se smát. Nelogické chování postav, střílení z vany, no opravdu nič moč. Na svou dobu určitě vynikající snímek, dnes už ne.

Falco (2008)

KINO ART OSTRAVA 10.9.2009: jako životopis je film na slušné úrovní. Herecky docela zvládnuto, kamera perfektní hlavně v prostřizích na Dominikánskou republiku. Co mě mrzí, že velký prostor dostala část jeho kariéry a soužití s manželkou, což je vpořádku, ale čekal bych více času věnovanému jeho životu v Dominikánské republice. Jeho poslední roky života mi přišlu udělané zkratkovitě. Co chválím je zařazení videoklipů a perfektní záběry živých koncertů. Životopisy se nám ,ale začínají trošku opakovat, mustr je pořád stejný, drogy a alkohol ničí známou osobnost. Kde už jsem to viděl? Ray, Pollock, Edit Piaf atd.

Plán 9 (1959)

Nebylo to tak strašné jak jsem čekal. Když vemu za jak dlouho to natočil a kolik na to měl peněz, tak to není tak zlé. Dokážu si představit, že pokud by měl profesionální štáb, herce a scénář, který nepsal sám, že by mohl být na úrovni Baye v dnešní době. Takže až tak nezatracuju.

Tanečník seshora (2002)

Malkovich zvládá jak skvěle hrát, tak i režírovat. Téma si vybral docela zajímavé. Obsadil Bardema, který film s přehledem utáhne. Téma terorismu zasadil do neznámé jihoamrické země což není vůbec na škodu. 75%

Byl jsem při tom (1979)

Sellers je ok, hraje jinak, ale stále dobře. Některé vtipy byly v pohodě, né že bych se přímo smál, ale usmíval jsem se. Obecně byl to bylo moc dlouhé a vyplněné spoustou vaty okolo. Komedie, si myslím, by měla mít větší tempo. Je to tak na 65%.

Hranice ovládání (2009)

MINIKINOKAVARNA, Ostrava, 6.9. 2009 - všimnul jsem si fenomenu intelektuální snob, kdy sousedi měli poznámky na růžové kozačky mojí přítelkyně. Asi nechápou, že někdo může vypadat skvěle a ještě chodit na tyto filmy a chápat je. Nicméně k filmu. Místy jsem to viděl na 3*, na konci filmu to byly 4*, po dni přemýšlení nad filmem musím dát 5*. Film je prošpikovaný symbolama a znameníma. Hlavní myšlenkou je, že jsme tady hosté a podle toho se máme chovat, je jedno jestli jsme bezďáci nebo milionáři, stejně se všichni sejdeme na krchově. Myšlenka se dá najít v každém rozhovoru, i když zpočátku vypadají hodně mimo, ale ono do sebe všechno zapadá. Vše má svůj smysl dvě kávy, zápalky i zakrytý obraz bílou plachtou na konci. Film jede ve dvou rovinách, jakožto i název má ty stejné dvě roviny: 1. nepřekračujte limity a ovládejte se v přístupu k lidem, zvířatum a zejména prostředí ve kterém žijete 2. ovládání nájemného vraha, který ničím nenechá rozhodit. Jarmuschi jsi PÁN REŽISÉR. Někteří by se asi neměli dívat na filmy, které se snaží něco říct a neříkají to tak přímo, že Rentone.

Smrt panen (1999)

Slabé 3*. Nechápu tak vysoké hodnocení. Ono to začne a úplně steně to končí. Emocionáně naprosto chladné, spoustu nesympatických lidí, obsada hrůzostršná. Jednání některých postav nelogické. Naštěstí to mělo jen hodinu a půl, takže i přes všechna negativa se to dalo snést. Dost mi vadí, že takovéto silné téma bylo natočeno strašně komorně, což byla podle mě největší chyba.

V Číně jedí psy 2 (2002)

70%. Černá komedie, kterou sráží z mého pohledu špatné triky a přehnané psáže s letadlem nebo průlet do divadla. Shodou okolností jsou to ty pasáže, kde se triky moc nevyvedly. Jinak jsem se bavil dost. První díl jsem ještě neviděl, takže nemůžu hodnotit v návaznosti na díl první. Nicméně černých komedii je málo a proto můžeme být rádi, že ani tato není tak špatná. Začíná to vypadat, že Dánové jsou mistři černých komedii.

Všude dobře, proč být doma (2009)

MINIKINOKAAVARNA 27.8. 2009 - Masakr film, strašně jsm se bavil. Mendes snad nenatočil propadák. Na začátku jsme myslel, že jede trailer na jiný film, ale bylo to ono a já se začal řezat už pře úvodníma titulkama. Po vozíčkářské road movie jsem si dal tuto těhotenskou road movie. Film, který je nejen o těhotenství, ale i hledání svého místa na zemi. Inteligentní humor, sem tam fekální, což hodně překvapí. Opravdu mistrovsky režírované a neméně dobře zahrané vcelku neznámými herci, kteří by vytřeli zrak i zkušeným harcovníkům. 95%

Odplata (2008)

65%. Rakouský film neznám, ale tento film nebyl až tak špatný. Nicméně od poloviny se to začlo trochu táhnout, což nekorespondovalo s první polovinou, kde se stalo vše podstatné. Druhá polovina je o tom jak se člověk vyrovnává s nastálou situací, s myšlenkou na pomstu, aniž by si však uvědomoval svou vinu. Ale kdo hledá, nakonec najde i vinu, byť je mu zdělena od člověka, od kterého by to nejméně čekal.