Na pokraji slávy (2000)

Zajímavý film zobrazující jednu jízdu staré rocknrollové kapely stylu Led Zeppelin nebo Black Sabbath. Tradičně skvělý výkon Frances McDormand, ale ani Hudson nebo Crudup se neztratili. Každpádně poučná sonda mezi hvězdy hudebního showbusinessu. Prožívámě jejich můry, starosri i radosti, sex, drogy a rocknroll. Škoda zase klišovitého hollywoodského závěru ve stylu "cosmesi, tosmesi, všechno dobrý".

Nonstop párty (2002)

Při srovnání s Control je tento film hodně slabý. Coogan sice dělá co může a dělá to dobře, sám ale film neutáhne. Místy to trošku nudilo. Nemůžu si pomoct, ale hlavní hrdina byl podle mě lůzr, kterému nic moc nevyšlo, neměl na nic čich, ale ve správnou chvíli a na správném místě se přimotal k okamžiku, kdy vznikl nový způsob života. Škoda, že to částo ztrácelo tempo a závěr šel taky do ztracena.

Mé druhé já (2007)

Velmi solidní film s hereckým koncertem Jodie Foster. Sice je to až příliš překombinované a závěr je až příliš Hollywoodský, a proto za to hvězdu dolů. Jinak má film skvělou atmosféru a dobře vystihuje psycho stavy poté co se někomu stene taková hrozná věc. U filmu jsem se nenudil a vřele doporučuju.

Čas smyslnosti (1995)

Slušné historické drama, le prostřední část dost nudila, závěr už byl ok. Solidí herecké výkony, dokonce i Meg Ryan v pro ni nezvyklé roli. 70% něco tomu prostě chybělo, nevím přesně co. Oceňuju neidealizované ztvárnění doby.

Pošťák (1994)

Svou poetiku to mělo. Vcelku zajímavý film.

Jak se neztratit v L.A. (1998)

Viděl jsem jen poslední třičtvtě hodinu, ale i tak to byl docela zajimavý film a mrzí mě, že jsem ho nestih od začátku. Depp mě tam trošku překvapil + odkazy na Dead Mana.

Osudový dotek 2 (2006)

Je to kol 50%. Nejsem ovlivněný prvním dílem, sice jsem ho viděl, ale hodně dávno. Film který neurazí ani nenadchne. Herci průměrní. Příbeh nenápaditý. Oddychovka. Nechápu proč po úspěšném prvním díle není obsazení aspoň trošku na úrovni.

Veřejní nepřátelé (2009)

CINESTAR 20.7.2009: cca 70%. Hlavně srážky za toto: je to skoro bezdějové v koloběhu uvěznění, útěk, přepadení, střílečka, Marion, uvěznění, útěk, přepadení, přepadení, střílečka, střílečka, Marion..........trošku mi v tom ději chybělo něco navíc. Knižní předlohu neznám, takže je možné, že tam ani nic víc není. Druhá věc je použitá kamera, která mi sice většinu filmu nevadila, ale při přestřelce v lesní chatě to byl otřes a hrůza. Vypadalo to jako domácí video. Abych jen nehanil, tak jsem se bavil a film mi docela rychle utekl. Taky díky Deppovi, který zahrál perfektně i když se mi občas zdálo, že používal grimasy Eda Wooda. Bale tradičně minimalistický, nenadchne ani neurazí. Marion tentokrát neměla moc co hrát, na druhou stranu taky nic nezkazila.