Nic nás nerozdělí (2012)

Naprosto realisticky natočený film, čímž se film stává naprosto nepříjemným. Neustálá ukázka zmaru a zkázy. A to si ještě myslím, že to tam ve skutečnosti bylo ještě horší. Místy se na to opravdu špatně dívá, proto je nutno říct, že je to natočeno skvěle. Že tam je nějaký doják? No a co, kdyby tam nebyl příběh, tak by to bylo dokument BBC. Je to samozřejmě příběh se šťastným koncem, ale těch minipříběhů, kdy to dopadlo velmi špatně je tam taky dost. Podruhé už to vidět nechci.

Kříž cti (2012)

Výborné komorní válečné drama, kde válka je v pozadí a příčinou. Postupem času se válka vytrácí a nastává příměří a přátelství. Nicméně válka se nakonec vrátí v celé své "kráse". Výborně zahráno a i přes často tíživou situaci film nabízí dostatek humoru. Halt, halt - Beg a pardon? :)

Její případ (2005)

Poutavé drama podle skutečné události, kdy se řeší počátek emancipace v hornictví a trable s tím spojené. Hlavně opravdu hnusný projev buranství horníků daného závodu. Herecky to je velmi dobře zvládnuté, i když Theron tam má šlehu jak cyp :) Ale asi to tak měla ona žena ve skutečnosti na hlavě.

8 MM (1999)

Vynikající triler, se sžíravou atmosférou, kde zase jednou hraje výborně Nicolas Cage. Krimi, které opravdu stojí za to. Atmosféra je hutná a spodina pornoprůmyslu je opravdu spodinou. Nneí to předvídatrelné, má to švih a vtáhne Vás to do děje. Výborně natočeno Schumacher umí.

Nedotknutelní (2011)

Hodně příjemná komedie. Je sice otázkou nakolik je to podle skutečnosti, protože pár typických klišé se tam vyskytne a v originále pomocník není černoch, ale vypadá na araba. Takže je otázkou co vše je podle skutečnosti. Nicméně mě to hodně bavilo a mé výtky jsou v celkovém vyznění filmu marginální. Jedná se o hezký příběh chudého prosťáčka a bohatého intelektuála, kteří přes velké osobnostní rozdíly k sobě najdou cestu.

Warrior (2011)

Parádní film, drama, sportovní. Perfektně zahráno. Film vůbec nenudí. Nicméně přezevšechno je tam to klišé a holyvůdský závěr, od začátku v podstatě víte jak to dopadne.. Škoda toho jinak by to byla špička ve svém oboru. Takto je to lehce pod Cindarella Man. Za závěr a klišé musím něco ztrhnout. 87% ale přest to stále vychází na 5*.

V červenci (2000)

Paráda, tenhle film mě hodně bavil. Romantická road movie se skvělými herci. Bleibtreu jako vždy a zdatně mu sekunduje krásná Christiane Paul. Humor mi hodně sednul. Jedna z nejlepších komediálních romací, která vznikla za málo peněz, ale nabízí spoustu. Ani mě nevadí, že je to tak vycucané z prstu, to prostě musí být.

Welcome (2009)

Výborný film nastiňující otázku migrace a imigrace. Touhy a motivace imigrace a co vše je nutné podstoupit. Stejné téma podle podobného mustru už tady párkrát bylo, nicméně tento film mě i přesto bavil. Kvituju evropský konec, amíci by to zabili. Herecky perfektní. Levný film, který opravdu stojí za to. Za málo peněz hodně muziky.

Černobílý svět (2011)

Výborný film s perfektními herci. Má to svou sílu i naivitu a samozřejmě černobílost. Nicméně je to velice vydařeně natočeno a přibližuje dobu rasizmu v Americe a přechod práv pro černou menšinu. Film i přes svou docela dlouhou stopáž nenudí a dokáže Vás vtáhnout.

Informátorka (2010)

Vyborný film, na výborné téma. Zahráno velmi doře, škoda jen, že větší prostor nedostal můj oblíbenec Kaas. Je to hnus co se dělo a asi i děje pod křídly UN. Obchod s bílým masem je asi to nejhorší, drogy jsou proti tomu nic. Bohužel asi bude dlouho trvat než se toho zbavíme. Doufám, že po odchodu spojeneckých vojsk odešel z Bosny i tento problém.