Fighter (2010)

Lepší 3*, 70%.Bale snad poprvé hraje a hraje skvěle. Bohužel mu nesekunduje nikdo další, snad kromě pošahané matky. Wahlberg předvedl otřesný výkon, sráží celý film dolů. Melissa Leo kolem které je teď strašný humbuk má za tento veskrze standartní (průměrný) výkon dostat Oscara. Tak to už je teda úlet. Film jako celek je průměrný i když napětí v závěru nechybí, i přesto, že víte jak to dopadne. Rozhodně lepší filmy o boxu jsou Cindarella Man a Million Dollar Baby.

Barry Lyndon (1975)

2/3 filmu jsou docela ok, ale ten závěr je strašně dlouhý roztahaný a nudný. Proč bylo v závěru požito tak moc neúměrně dlouhých záběrů, navíc nicneříkajících, nevím. 70% víc ani omylem.

Amélie z Montmartru (2001)

Trochu pohádka přes filtry, která díky tomu a díky absenci hi-tech rekvizit působí jako z 60tých let. Pak ale zazní při striptízu moderní acid jazz a mě to vytrhlo z kontextu :) Každopádně se na to hezky kouká, je to i vtipné. Kvituju dobré obsazení skvělými herci jako Audrey Tautou, Yolande Moreau nebo Dominique Pinon.

Status-Online (2010)

Zajímavě natočeno, něco z nich možná bude, pokud je nesemele žumpa českého filmu. Much tam je dost, to je fakt. Třeba vyzrajou.

Svět je velký a záchrana kyne odevšad (2008)

I Bulhaři toto téma dokážou natočit skvěle, proč ti naši patlalové se s tím jenom hřebejkujou? Film jede na více rovinách, nejen vyrovnání s minulostí a emigrací, ale i se současností a současnými problémy. Navíc je to i netradiční road movie. Zahráno skvěle, hlavně od dvou hlavních postav.

Ten kluk (2007)

Parádní film, trochu nenápadně působící perla. Výborně zahráno, parádní psychologický film. Není moc co vytknout, nic moc tomu nechybí. Tato situace se může stát všude, dokonce nedávno u nás něco hodně podobného. Tento styl britských filmů mě sedí.

Králova řeč (2010)

Perfektně zvládnutý film a zároveň herecký koncert Firtha a Rushe. Není moc co vytknout, film krásně odsýpá. Člověk by nevěřil, že film o řečové vadě může být tak dobrý.

Jasná hvězda (2009)

Něco tak nudného a unylého se jen tak nevidí. Jediné plus je kamera a exteriéry, zbytek je odpadový. Naprosto nepříjemní herci, příěh o dvou flákačích, který jen tak plyne a v podstatě se tam nic neděje. Herci taky parádně přehrávají. Byl velký problém to vůbec dokoukat do konce.

Černá labuť (2010)

Kino Luna, Ostrava 13.2.2011: V tomto kině už jsem nebyl strašná léta nebo desetiletí, ale sedačky jsou pořád stejné, komunisticky nepohodlné. K filmu. Rozdělil bych to na dvě části. První polovina filmu je slabší, pro mě méně záživná. Herecky je to ok, ale nevtáhne to, jakoby to bylo přespříliš vysvětlovací. Druhá polovina je naprosto o něčem jiném, naprosto živelné, Portman se dostává do herecké extáze. Závěrečné vystoupení je naprosto dechberoucí. Taže za tu první půli o 1* méně. Každopádně Aronofsky drží velmi vysoký standart.