Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Začnu asi tím že očekávání bylo na absolutním maximu, takže má recenze leč zbytečná když už to všichni viděli bude mírně zavádějící k mému očekávání. PS: proto píši recenze jen k filmům na kterých jsem byl v předpremiérách či premiérách ted už je to spíš volání do tmy (smích). No inu jsem rád že jsem dostal aspoň brokovnici a motorovku ikdyž už jsem se bál že motorovka nebude, to by pak mé hodnocení šlo minimálně o stupeň níž. Hlavní věcí co zde musím vypíchnout je opravdu skvělý herecký výkon obou hlavních představitelek, tady v tomto ohledu mi padla brada dolů, ale bohužel jsem čekal co se příběhu týče daleko mnohem daleko víc, doufal jsem že dostanu ten stejný feeling jaký jsem měl při sledování původních snímků z 81’ a 87’ roku kdy i dodnes na tyto dva filmy leč jsou si podobné koukám s velkým respektem a dodnes mám z nich opravdu strach a ten samý feeling jsem měl i u seriálu Ash vs Evil Dead ale tady se jaksi nedostavil, čekal jsem daleko více lekaček a propracovanosti strašidelnosti jaká byla nastavena v původních filmech, dokonce i námět že příběh se bude odehrávat ve staré bance mě plně fascinoval ale odcházím z kina s tím že mi přijde že potencionál jaký film měl nebyl tak úplně naplněn. Bylo zde spousta hluchých a zbytečných scén a natahování a přitom to diváka hned v prvních minutách filmu naprosto semele protože prvních zhruba 15 minut filmu bylo to nejlepší z celého filmu. Jak jsem již řekl očekávání bylo více nežli maximální takže tak vypadá i má recenze. Co se týče masek tak luxusní odvedená práce ale i zde musím vytknout jednu věc a to jest že jsem postrádal určitý druh humorných kreací který byl tak ikonickým v původních snímcích. A když je řec o humoru, bál jsem se že to půjde striktně hororovou cestou jakou byl remake z roku 2013 ale naštěstí zde tvůrci trochu toho humoru přinesli a opravdu bavil (scéna s okem samozřejmě), takže jsem byl mile překvapen. No leč to nebyl takový snímek jaký jsem si představoval a postrádal jsem velkou strašidelnost tak i tak byl film dobrý a nechybělo i spoustu pomrknutí po fanoušcích této série. Pro fanoušky Evil Dead povinností pro hororvé fajnšmekry už zas tolik ne. Mé hodnocení: 7.5/10

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Tak se pohodlně usaďte, jelikož teď přijde pár delších odstavců které nyní za poslechu soundtracku Awesome mix Vol. 3 začínám psát. Myslel jsem že už nedostanu “Marvelovku” která by mě položila tak moc jako Endgame, spletl jsem se a jsem za to rád! Máme tu po šesti letech pokračování jedné z nejzábavnějších tesmovek vůbec a jak to tedy dopadlo? Ve zkratce, ten film má absolutně vše a tím myslím doslova vše, skvěle zpracovaný klasický “strážcivský humor” až po dojemné a i smutné chvilky kdy jestli jste aspoň trochu citlivý tak budete bulet jak já, emočně ten film fungoval snad nejlépe jak mohl a fungoval na mě dokonce i víc než No Way Home což je opravdu sakra co říct! Takže opravdu za mě je to od Endgame nejlepší “Marvelovka” na milion procent! Audio-vizuál jako vždy dokonalostní a pastva pro oči plná barev tak jak je u strážců zvykem, akce bezchybná a víc než zábavná, ten film vás baví od začátku do konce při stopáži 150 minut nemá ani jedno hluchý místo, zkrátka hltáte každý záběr, každou sekvenci, vše a buď brečíte nebo jste v záseku z toho jak dokonalý požitek ze snímku dostáváte. Hudba luxus jedním slovem, jak orchestriální od Johna Murphyho kde nechybělo hlavní téma Strážců a musím říct hodně dobře aranžováno až po již zmíněný Awesome mix Vol. 3 který nyní poslouchám, výběr skladeb nemohl být lepší, obzvlášť pak při jedné z nejzábavnějších bojových scén kdy zní legendární “No Sleep Till Brooklyn” od Beastie Boys to prostě nemá chybu a měl jsem husí kůži až na prdeli a uslzené oči z dojetí z tak mocného hrdinského přestavení. James Gunn nám dal ochutnat zřejmě na delší dobu svou poslední “Marvelovku” a udělal zároveň tu nejlepší jakou šlo udělat a nejlepší ze všech tří dílů a dokonce bych si dovolil říct jednu z nejlepších “Marvelovek” vůbec. Ten film má vše co chcete od zábavného velkého blockbusteru mít a má právě i to něco navíc a to je srdce! Rocketův příběh je prostě ztrhující a dál nic říkat nebudu. Chris Pratt zde zahrál jeden z nejemočnějších momentů v jeho kariéře a řekl bych že v tomto filmu udělal svůj životní výkon co se herectví týče a celkově obsazení hrálo nad 150% skvěle. Takže řeknu jen jedno, pokud chcete vidět den za mě z pěti nejlepších Marvel filmů vůbec a zároveň film co má vše co chcete na plátně vidět, tak neváhejte a okamžitě běžte na tento za mě dokonalý klenot do kin, protože takový jsou…Strážci Galaxie Volume 3 … Mé hodnocení: 10/10

Ghosted (2023)

Nevím proč je na film tak mega obří hate, já si ho jako nedělní oddechovku na plno užil a bavil mě musím říct od začátku až do konce. Když k tomu připočtu skvělý cameo role tak jsem si skoro přišel jako bych sledoval nový díl Captaina Americy. Rozhodně to není žádný mega hit co se příběhu týče ale taky to není ani žádný šmejd, jako odpočinkový hit co dokáže zabavit má akci, romanci, humor a hodně příjemného výpravného dobrodružství to funguje na výbornou. 8/10

Star Trek: Picard - Season 3 (2023) (série)

Dokonalé zakončení plné nostalgie, skvělé akce a návratů. Zaručeně nejlepší série ze všech tří. Star Trek fanoušci kterým jsem i já nemohou být nadšenější! 10/10

The Mandalorian - Season 3 (2023) (série)

Třetí série je nejslabším počinem ze všech tří ale to neznamená že by byla špatná, jsou tam díly který si vyloženě užijete ale jsou tam bohužel i takové které člověka zas až tak nenadchnou. To se v případě předchozích dvou sérií u mě nestalo ani u jednoho dílu že by mě nebavil. Rozhodně ale stojí za shlédnutí stejně jako předchozí dvě a Boba Fett. Za mě 8.5/10.

The Mandalorian - Kapitola 24: Návrat (2023) (epizoda)

Tak tento poslední díl mě konečně úplně plně uspokojil! Díl co měl vše! Epickou bitvu Mandalorianů, dojemný scény, adoptování, hrdinný scény a co hlavně hodně akce našeho Manda Dina Djarina! Naprostá spokojenost a jasně daný směr na další série mě víc než uspokojil! Rozhodně 10/10

Sázka na zlato (2023)

Máme tu nový skvělý životopisný film o legendárním hudebním producentu velikánů jako jsou KISS, Donna Summer či Cher a to jest Neil Bogart. Úžasný výpravný film o dobrodružství jak se z malého chlapce stal jeden z největších hudebních producentů všech dob přes spousty a spousty překážek a životních dramat které nám snímek odhaluje. Film natočený přímo Neilovým vlastním synem Timothym Bogartem nepostrádá kvalitní dávku dramatu, lásky, rodiny a samozřejmě sexu, drog a hlavně Rock ’n’ Rollu a dobré muziky. Všem fanouškům hudby silně doporučuji shlédnutí, jelikož je opravdu zajímavé sledovat jak těžké je dostat se na vrchol a co vše člověk musí obětovat proto aby prorazil kor když si založí na drzo vlastní Label. Nechybí ani dávka velmi kvalitní muziky k poslechu. Mé hodnocení: 7.5/10

Papežův vymítač (2023)

Máme tu po dlouhé době skvělý příběhový horor který nabízí skvělé obsazení v hlavní roli Russel Crowe jako otec Gabriele Amorth a do toho samotná legenda Franco Nero jako Papež. Opravdu dobrý kvalitní příběh zpracovaný do poctivé filmařiny. Ponurý a místy humorný ale baví od začátku do konce a to je hlavní. Ale jak jsem již řekl je to hlavně příběhový snímek ale nebojte se budete se bát jako sám…PAPEŽŮV VYMÍTAČ - Mé hodnocení: 7.5/10