Bledé modré oko (2022)

Skvělý výpravný detektivní příběh se špetkou mysterióznosti. Tohle bude jeden z těch filmů který rozhodně budu považovat za jeden z nej roku 23.

Šílená noc (2022)

Určitě se tento film pro mě zapíše jako každoroční povinná tradice k Vánocům! Má to vše co má takový film mít Home Alone křížený s Die Hard. Zábavný od začátku až do konce. 10/10

Avatar: The Way of Water (2022)

Blockbuster roku? Rozhodně! Nejlepší film roku? No zas trochu uberem. Začnu tím na co jsme všichni čekali a to jest audio-vizuál, jako máloco mě dokáže zařezat do sedačky v kině tak abych musel hltat každičký záběr, opravdu nevšední skvost který se slovy popsat nedá, tohle je zkrátka potřeba vidět na velkém plátně! Opravdu je vidět že Cameron na filmu nešetřil ani cent protože každičký záběr ať zblízka či z dálky, na souši či ve vodě prostě každičký záběr každý detail je absolutně vypiplaný do posledního puntíku! Od prvního dílu jsem lepší audiovizuál neviděl až doposud kdy druhý díl je zas tak asi o milion levelů dál než první, tudíž musím říct že čekání se vyplatilo a Cameron je nadčasový režisér kterému málokdo z HollyWoodu dokáže konkurovat. 3D, bože to 3D, za posledních 13 let od prvního dílu jsem byl na spoustě a spoustě filmech v kině ve 3D ale to co jsem viděl nyní mě doslovně rozsekalo, opět musím říct že slovy se to popsat nedá jelikož je to neskutečný zážitek a vám to doslovně přijde tak jako by jste opravdu i jiskry z ohně mohli rozfoukávat, takže nejlepší 3D za posledních 13 let od prvního dílu a je to prostě nutný vidět v kině! A dostáváme se k další kapitole a to jest příběh jako takový, musím se přiznat že jsem nebyl největší fanoušek prvního dílu co se příběhu týče ale druhý díl mě dohnal k slzám a to hned třikrát, tudíž po příběhové stránce na mě daleko víc působil emočně druhý díl a tudíž druhý díl považuji za daleko lepší jak první nejen díky nadčasovému audiovizuálu a dokonalému 3D ale právě díky daleko lépe propracovanějšímu příběhu a ději a ději postav obecně. Funkční děj který funguje od začátku až do konce při kterém prozkoumáme nové lokace Pandory a i nový druh “Avatarů”, uvidíme známé i úplně nové hrdiny a nová zvířata zejména ty mořská. Nebudu k ději jako takovému nic dál prozrazovat, některé pasáže byli za mě zbytečně natahované ale deji to samozřejmě nijak neublížilo, obrázek si musíte udělat sami v kině protože tohle je událost která je nutná vidět v kině vzhledem k tomu že to je i filmová historická událost kdy se posouvá filmařina zas do úplně jiné sféry než jsme byli doposud za posledních 13 let zvyklý a ostatním filmařům zas nastavuje takovou laťku že tohle už snad ani nikdo nijak trumfnout nemůže. James Cameron je král filmu kterého jen tak někdo nepředčí aspoň ne v této době, možná za 10 let ale to už on zas bude úplně jinde. Mé hodnocení: 9.5/10

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Tak a máme tu třetí a poslední Marvelovku letošního roku která vzešla na velké plátno. A leč nejsem a nebyl jsem fanouškem postavy Black Panthera tak musím říct že opravdu pecka a skvělý film a zároveň nádherné uctění památky zesnulého Chedwicka Bosemana. Skvělý audio-vizuál doplněný nádhernou hudbou Ludwiga Goranssona plný skvělé akce a propracovaných efektů ať speciálních či digitálních. Herecké výkony na jedničku, zejména představitelka Shuri, Letitia Wright je absolutně skvělá v roli Black Panthera. A celkově film neztrácí tempo a šlape jak hodinky od začátku do konce, po výpravný stránce je to nablyštěný diamant. Představení Iron Heart mi opravdu zastavilo Heart (smích) a mnoha scén mi hrkla slzy do oči obzvlášť úvodní a závěrečná. Nebudu to dál okecávat, je to skvělý film, zábavný a dojemný, správně akční a kvalitně efektový. Za mě ze tří letos vydaných filmů MCU je tento rozhodně na vrcholu na prvním místě! Silně doporučuji návštěvu kina, je to zkrátka nádherný filmový zážitek který si návštěvu kina rozhodně zaslouží.

Black Adam (2022)

Tak před malou chvíli jsem opustil kinosál a nestačím se divit jak moc lidi tento film “hejtují”, já osobně jsem dostal přesně to co jsem chtěl, pořádnou komiksovou akci která jede jak na běžícím páse od začátku až do konce. Dwayne absolutně skvělý v roli Adama nemůžu mu i přes to že jsem jeho fanoušek zde vytknout nic, ta role mu prostě sedla a je vidět že si to sám užívá (taky ještě aby ne když tu roli chtěl hrát víc jak 15 let), možná bych o něco prohloubil jeho dějovou linku před tím než se z něj stal onen “hrdina” ale to nám v průběhu filmu je hezky dovysvětlováno pomocí flashbacků, jinak absolutně skvělý. Členové JSA, volba herců nemohla být lepší a Pierce Brosnan je hned po Rockovi nejlépe zahraná postava Dr. Fate (Kent) jen Carter Hall mě občas až štval jako Hawkman ale tak byl napsaný a s tím nic nenadělám. Děj jako takový je dobře zpracovaný a nebudete se nudit ani na chvíli, jedná se vážně o anti hrdinu upozorňuji takže uvidíte i spoustu mrtvých lidí, Rock se s nikým nepáře a tento směr je opravdu skvělý kterým se DC vydalo, takže se těšte na epické bitvy i nádherný audio-vizuál. Jediné čeho bych trochu ubral je CGI ale tomu se v této době přemrštěných efektů neubráníme takže v pohodě. Hudba kterou mám již asi milionkrát naposlouchanou od Lorne Balfeho je epická a přesně se hodící do děje a hlavně Adamovo téma je heroické s trochou Vaderových vibrací jak říká Rock a je tomu vážně tak, JSA téma je zas jednou z nejhrdinštější melodií jakou jsem po dlouhé době slyšel, takže soundtrack naprosto úchvatný a doporučuji. Takže k závěru pokud chcete perfektní film se silně komiksovou atmosférou a nabitou akcí popcornovku která letošní blockbustery smázne a co hlavně napojenou na SnyderVerse tak neváhejte a hned běžte do kin, film doporučuji všem a zaručuji že se ani na minutu nudit nebudete.

Válečnice (2022)

Dokonce se mi to vážně líbilo ale za trans muže v 18 století prostě dvě hvězdy dolů

Halloween končí (2022)

Tak a máme tu finalni díl nové trilogie Halloween, upřímně po minuloročním “Kills” který to opravdu Kills jsem se třetího dílu do jisté míry bál, jediná výhoda je že díky druhému dílu z minulého roku jsem měl tu výhodu že jsem film shlédnul bez špetky očekávání. Musím tedy říci že film celkem překvapil, stále to nemá na první díl této nové trilogie z roku 2018 ale rozhodně tento díl překvapil. Dostáváme hned z prvopočátku úplně odlišný příběh než by díval očekával, v podstatě si člověk myslí že sleduje úplně nový a odlišný příběh a to je na tom to zajímavé, bude to opravdu jiná linie příběhu nebo se to někde spojí? Tak přesně takové otázky vám víc jak půl filmu vrtali hlavou což diváka drží do jisté míry v napětí a to je na tom skvělé a co hlavně fungující. Sledujeme totiž příběh mladého muže který nešťastnou náhodou zabil kluka kterého měl hlídat a od tohoto okamžiku ho celé městečko Haddonfield považuje za nové monstrum a nástupce Michaela ikdyž mu byla soudem dokázaná nevinna tak ho všichni považuji za vraha a právě v tento moment se divák pozastaví nad tím jestli budeme sledovat nový příběh nového vraha z Haddonfieldu nebo se to někde protne. Vzhledem k tomu že Michael Myers se neukázal od chvíle kdy zavraždil dceru Laurie Strodeové tak si všichni mysleli že je mrtvý nebo prostě zmizel někam dál ale opak je pravdou, mladý Correy který nechtěně zabil kluka a je denně šikanován a pomlouván jako nový vrah města se dostal do potyčky s jinými vrstevníky kteří si jej dobírali a shodili Correyho pod most kde je vchod do starého kanálu a najednou vidíme rychlý záběr jak Correyho kdosi vláčí právě do toho kanálu. Dále nebudu nic prozrazovat skrz děj, jen řeknu pár slov okolo. Co se týče příběhu je zajímavý ale mnohdy má své mouchy a některé scény jsou dle mě zbytečné a některé zas až moc dlouhé u kterých chybí dynamika a napětí, na druhou stranu tu máme mírné oživení značky právě již zmíněným zajímavým směrem. Hudba jako vždy perfektní a dokonce značně inovovaná. Dále už snad ani není co dodávat, tudíž vyražte do kin s udělejte si názor sami, za mě je to příjemný překvapení ale stále to ani v nejmenším nedosahuje kvalit “prvního dílu” 2018.

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Super atmosférickej zážitek! U Marvelu něco opravdu nevídaného.

Bullet Train (2022)

Skvělý a zábavný od začátku až do konce!