• Krátkometrážní
  • Hudební

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

To, že jsem nikdy neviděl Pána prstenů, jsem považoval za jeden z největších filmových hříchů, co jsem kdy udělal. Rozhodl jsem se tedy, to napravit. Naštěstí jsem před tím viděl všechny díly Hobita, takže už od začátku mi vše ideálně pasovalo. No a, jak se mi to líbilo? Prakticky nemám jinou možnost než říct, že to bylo naprosto dokonalé....., ale stejně se mi Hobit líbil víc.

John Legend - All of Me (2013) (hudební videoklip)

Další ze řady songů, který se vás snaží rozbrečet. Songů jako je tento, jsou milióny. Klip je obyčejný podprůměr. Nejhorší věc na klipu je ale černobílý filtr, který se vás snaží taktéž rozesmutnit. :'(

Tvoje světy (2013) (hudební videoklip) odpad!

No jo no, všechno je jednou poprvé, třeba já jsem se poprvé vyzvracel na monitor.

Rihanna - Take A Bow (2008) (hudební videoklip)

Meh. Další klip absolutně o ničem. Marně se snažím, najít něco, co se mi na klipu líbí, ale kde nic, tu nic.

Macklemore & Ryan Lewis ft. Ray Dalton - Can't Hold Us (2013) (hudební videoklip)

Skvělý klip ke skvělému songu. Energické, hrdé, průbojné, motivační a až tak dobré, že si dnešní „umělci" z tohoto songu kradou beat do svých písniček. #jděte-domů-papundeklijáši!

Linkin Park: Until It's Gone (2014) (hudební videoklip)

Rozmazaný obraz, černobílý efekt a chvějící se kamera, to jsou věci, které naprosto vystihují tento klip. Před několika desítky lety by to bohatě stačilo, ale v polovině roku 2014?

Havran (1963)

Absolutně nesnáším dnešní horory, ve kterých jde jen o jumpscary. Tato klasika z roku 1963 je příkladem hororu, tak jak ho mám rád. Ve filmu je vše, jak má být. Skvěklé herecké výkony, výborná kamera, podařený střih, na tehdejší dobu kvalitní efekty a hlavně úžasná atmosféra.

Pan Magor (1997)

Film je plný trapných vtipů, které ještě víc ztrapňuje hudba v pozadí. Co se filmu naopak povedlo, byl animovaný začátek a konec. Nejlepší hercký výkon předvedl bezpochyby pes Angus, který několikrát zachránil pana Magora před pádem. Co mi hlavně kazilo film, byla příšerná záporačka, která vypadala jako velice nepovedený ladyboy. Celkově film hodnotím jako průměrnou komedii, která je jen o něco lepší než film 2001: Vesmírná Prda.

Rihanna: Four Five Seconds (2015) (hudební videoklip)

Ach jo, jak já nesnáším černé pruhy + černobílý efekt k nahození „oldschool" atmosféry, fakt to nevypadá dobře. Song jinak celkem ujde, ale klip je za mě odpad!