Dark - Sic Mundus Creatus Est (2017) (epizoda)

Už mě trochu začíná srát, že se děj pomalu nikam nehejbe. Pořád se řeší starý křivdy z dob před 33 lety, který jsou sice zajímavý a pro příběh důležitý, ale ocenila bych spíš rozluštění záhady jeskyně apod. Ale vypadá to, že na to už díky Jonasovi dojde brzo. Hodnocení: 8/10

Dark - Tajemství (2017) (epizoda)

Nechápu, jak jsem něco takovýho mohla tak dlouho přehlížet. No asi to bylo tím, že německý filmy a seriály považuju kvalitou za rovný těm českejm (takže sračka, možná jednou za rok něco, čemu jsem ochotná dát aspoň 7/10). Ale myslím, že to budu muset přehodnotit a omrknout ještě nějaký německý kousky. Takhle dobrej rozjezd jsem nečekala. Byly tam chybky, ale ta atmosféra, zajímavý postavy a ten příběh - no do piče, očekávám, že tohle bude jízda. Hodnocení: 8,5/10

Dark - Vše se děje teď (2017) (epizoda)

Vývoj charakteru umí tenhle seriál fakt skvěle vykreslit. Sledovat vývoj jednotlivejch postav je zajímavější víc než bych čekala. Hodnocení: 9/10

Dej mi své jméno (2017)

Věřte mi, že do tohohle filmu jsem se doslova zamilovala. Jestli vám moje slova nestačí, třeba vám bude stačit, že jsem ho viděla už třikrát a pokaždý se mi líbil ještě víc než předtím. Jeden z nejkrásnějších filmů, jaký jsem viděla. A to vám říkám jako někdo, kdo nekouká na romanťárny a když už, tak na ně většinou pěkně nadávám. Ale tohle byl úplně jinej zážitek. Není to klasickej romanťák, tohle je prostě mnohem víc. Všechno je tak intimní, jemný, opravdový a přirozený. Jako byste vytvořili film z pocitu nostalgie a melancholie nebo z nějaký dávný vzpomínky, která se vám najednou z ničeho nic vynořila v mysli. Protože přesně tak to působí. Tenhle film vás přenese do jinýho světa. Letní Itálie roku 1983, kde svítí slunce, je vedro a vy si čtete knížku na balkoně. V tu chvíli k vám do domu přijíždí někdo, na koho už nikdy nezapomenete. Příběh je vlastně strašně jednoduchej, dva chlapi se do sebe zamilují a to je v podstatě všechno. Ale přece je tak složitej a tajemnej. Myslím, že dokázal přesně vyjádřit složitost vztahů a lásky. Hudba krásná. (Chlapi taky.) Herecký výkony tak skvělý, že byste ani neřekli, že jsou herci. Zatraceně nechtějte po mně tenhle film popisovat, protože na to zkrátka nestačím a nemám potřebný slova. Jednoduše: nádhera a nostalgie. A taky jeden z mála filmů, kterej se mi film líbil víc než kniha. Hodnocení: něco, co mi zůstane v mysli navždycky/10

Domek z karet - 57. kapitola (2017) (epizoda)

Trochu víc nezáživná epizoda, kde se 70% času jenom řeší získávání hlasů a to už tady bylo tolikrát.. Jinak úvodní proslov pana prezidenta byl úžasnej a teď je na řadě v prezidentování Claire. Tak doufám, že se to teď aspoň pořádně rozjede a nebudou jenom sbírat hlasy do konce sezóny. :D Hodnocení: 7/10

Domek z karet - 58. kapitola (2017) (epizoda)

Claire si užívá prezidenství, i když jenom hraný, docela užívat, což začíná Franka patřičně srát, protože se mu sere do všeho, kam může. Will Conway už taky začíná pěkně ztrácet nervíky a Doug bude mít za chvíli zase pěkný problémy s novinářema. No pěkně se to rozjelo, už to není jenom sbírání hlasů celej díl - už se mi to docela omrzelo, když to vidím 5 sérií pořád dokola. :D Hodnocení: 9/10

Domek z karet - 59. kapitola (2017) (epizoda)

Saakra, tak tohle byla dlouhá pauza. Minulej díl jsem viděla před víc jak půl rokem, no to mě poser. Netřeba asi říkat, že jsem zapomněla absolutně na všechno, nebo minimálně na všechno (co si budem, tenhle seriál má dost okamžiků, který se fakt zapomenout nedaj), co se stalo v týhle sérii, takže návrat byl pěkně tvrdej, a asi mi bude chvíli trvat, než si ten milion jmen zase zapamatuju. Ale že mi to chybělo, tohle skvělý politický drama, se skvělým Kevinem, kterej se pro tuhle roli vyloženě narodil. Návrat po půl roce a hned takhle skvělá epizoda? To mě pěkně nakoplo na další dávku! Hodnocení: 9/10

Domek z karet - 60. kapitola (2017) (epizoda)

Opravdu to nechci říkat, věřte mi, ale už mě House of Cards začíná nějak nudit. Dřív se pořád něco dělo, ty politický pičoviny byly fakt zábavný a docházelo i k vraždám. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teď mám pocit, jakoby potřebovali protáhnout sérii na tradičních 13 dílů, tak tam mrdli nějakej kult boháčů či co, doplnili o pár klasickej Frankovejch keců, který už pomalu nevím, co znamenaj, k tomu přidali procházky lesem a drama s ruskou ponorkou. For fucks sake give me a break. Hodnocení: 6/10

Domek z karet - 61. kapitola (2017) (epizoda)

Ježiš, pamatuju časy, kdy to nebyly jenom samý politický žvásty, ale na scéně se něco opravdu dělo. Teď mám pocit, jako když všichni dokola jenom omílaj pořád ty samý politický pičoviny celou sérii, a žádná z nich vlastně nemá pořádnej dopad. Frank je zase prezident, jaký překvapení že? Bohužel druhá inaugurace nebyla tak uspokojivá, jako ta první, a tentokrát bych pro více uspokojení zašla radši na Pornhub, kdežto poprvý mi House of Cards k vyvrcholení naprosto stačilo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bojím se kouknout na další díl, tomuhle seriálu fakt nechci dávat tak nízký hodnocení, ach jo. Hodnocení: 6/10

Domek z karet - 62. kapitola (2017) (epizoda)

Kdyby celá epizoda byla jako poslední 3 minuty, už bych se radovala, že se House of Cards zase vrátilo na špici. Bohužel tu strašnou pachuť 50ti minut nudy mi nedokázaly spravit ani ty 3 minuty na závěr, který mě uvedly do nostalgie. Sakra, jak bylo House of Cards dřív tak dobrý, zajímavý a zábavný! Tehdy jsem aspoň těm intrikám rozuměla. Teď každej jenom sere divný metafory na bůhvíco, hází pohledy, z kterejch fakt nevim, co mám jako kurva vyčíst, a pořád dokola se omílá to samý.. A to budu muset potom ještě trpět celou šestou sérii, no to mě poser! Hodnocení: 6/10