Volejte Saulovi - Podle plánu (2022) (epizoda)

Cože? COŽE?! Já jsem pořád v šoku z týhle epizody! Tomu říkám závěr první části šestý série, jak mám vydržet, až vyjde ta druhá? Tak snad abych začala. Plán na zničení Howarda vychází i přese všechno víc než dobře, a i když musím ocenit práci, jakou jim to dalo (oni sehnali i falešnýho detektiva!), Howarda je mi fakt líto. A potom všem si to ještě přijde s Jimmym a Kim vyřídit z očí do očí, tomu říkám pořádný koule ze železa. Taky by mě zajímalo, proč to vlastně dělají, už ho potrestali docela dost, to by jeden řekl, že je to zkrátka baví. Kim určitě, když kvůli tomu odmítla skvělou pracovní nabídku a vyhlídku na spoustu peněz. Lalo zatím dělá vlogy z kanálu a nakonec se objeví u Jimmyho a Kim doma a zabije Howarda. Já pořád nevím, co víc k tomu říct, kromě toho, že Lalo je naprosto úžasná postava a tohle jsem vůbec nečekala. Tyhle poslední epizody budou pěkně intenzivní! Hodnocení: myslím, že Cliff Maine je můj nejoblíbenější člověk/10

Volejte Saulovi - Samá modřina (2022) (epizoda)

Maine je tak skvělej kamarád, jak se o Howarda stará. ಥ_ಥ A když už jsme u Howarda, začínám ho mít fakt ráda. Místo toho, aby šel po Jimmym stejným podlým způsobem, chce to vyřídit pěkně přímo. I když to, že ho nechal sledovat, je taky trochu pochybný, ale v jeho situaci myslím, že pochopitelný. A ty z vás, který viděli Breaking Bad, určitě poznali, že se staví naše starý známý místečko. A dokonce se podíváme i do Německa, kam se nějakým způsobem dostal i Lalo a setkal se s Němkou, která chce do, ano, čtete správně, do Karlových Varů. Zase jsme to dokázali, dámy a pánové, jsme světový! Už jenom kvůli tomu se mi tahle epizoda líbí. Začínám si myslet, že tvůrci mají v oblibě Česko, což cením. Ale proč ty scény z Německa vypadaly tak strašně uměle? Ten záběr na město vypadá spíš jako z nějaký videohry. Je to CGI, nebo jsem jenom slepá? Hodnocení: Lalo je neskutečnej štramák/10

Volejte Saulovi - Slzavé údolí (2022) (epizoda)

Zrovna když jsem si myslela, že víc depresivní už šestá série bejt nemůže. Po dlouhý době jsme se konečně dočkali Kim, ale nebylo to žádný šťastný setkání, se Saulem si už nemají co říct, podepsali rozvodový papíry a to je všechno. Kim vede obyčejnej život a skoro to vypadá, že stará Kim ani neexistovala. Řekněte, co může bejt víc depresivní? Úplně ztratila šťávu, dřív byla odvážná, drzá, nebála se stát si za svým názorem, teď svůj názor radši ani neříká a drží se v pozadí. Doufala jsem, že se dozvím, o čem tehdy mluvili v tý budce, ale teď když to vím a jak to dopadlo... Jimmy si aspoň zanechal svůj smysl pro humor. Kim ještě k tomu sžírá pocit viny za Howardovu smrt. A ta scéna v tramvaji. No, do prdele... Nejhorší jsou ovšem ty nový vlasy. To je hřích. Kde je culík? (ಥ_ಥ) A po Geneovi jdou ještě k tomu policajti. Docela ironie, že dřív obelhával důchodce a teď ho napráskala stará babča. Nikdy nepodceňujte důchodce. Hodnocení: mám podezření, že konec bude pěkně hořkosladkej/10

Volejte Saulovi - Sobectví (2022) (epizoda)

Chudák Jimmyho recepční udělala klientům takovou hezkou místnost, a pak jí tam přijdou tyhle lidi, který urinujou do květináčů. A jsem jediná, koho začínají celkem srát Mikovy scény s jeho vnučkou? Chápu, má rád svoji rodinu, ale není třeba ukazovat milion scén se sedmiletým dítětem, který je napsaný jako tříletý a pořád opakuje ty stejný hlášky dokola. Myslela jsem, že to jejich koukání na hvězdy nikdy neskončí. Howard vypadá jako fakt v pohodě člověk, co má rodinný problémy a snaží se, jak může. Až na to, že je bohatej a někdy se chová trochu zhýčkaně, ale cokoliv, co mu chtějí Jimmy s Kim udělat, si nezaslouží. Což neznamená, že mě nebaví koukat na jejich ďábelský plán, právě naopak, jsem zvědavá, co zase vymysleli, když se kvůli tomu Kim rozhodla obětovat svoji kariéru. Už asi vím, po kom to má - její máma nebyla zrovna anděl z nebe. Hodnocení: Lalo je absolutní psychopat (kdybyste si náhodou ještě nevšimli)/10

Volejte Saulovi - Víno a růže (2022) (epizoda)

Začátek byla pastva pro oči. Hádám, že to má nějakou spojitost s Jimmyho druhým alter egem Genem, na kterýho jsem málem zapomněla. To byla taky poslední scéna, ve který nás tvůrci nechali trochu vydechnout. Nachův útěk je pěkně intenzivní, doufám, že mu už konečně dají zaslouženej klid. Gus má skvělej instinkt, Lalo to samozřejmě přežil a ještě se rozhodl zabít pár Mexičanů. Já si nemůžu pomoct, ale on je prostě sympaťák, i když strašnej psychopat. Kim je fakt skvělej právník, teda kromě toho, jak se snaží zbavit Howarda, to není dvakrát morální rozhodnutí. Každopádně její rozhovory s Jimmym působí tak přirozeně, že bych se klidně dívala na celej díl jenom o tom, jak mluví o nějakým případu. A fakt by mě zajímalo, co ty dva plánujou. Bowlingový koule, prostitutky, teď balíček falešnýho kokainu... Hodnocení: Cliff Maine vypadá jako skvělej chlap/10

Volejte Saulovi - Všechno je to pryč, Saule (2022) (epizoda)

Nemám slov. Tomu říkám konec! Od rozhovoru Mikea s Jimmym o cestování časem, až po finální rozloučení s Kim. Pořád jsem doufala, že Gene uteče policajtům, pak přišla scéna ve vězení, kdy se začal smát, a řekla jsem si: "A do prdele, tohle bude dost netradiční konec." A byl. Hořkosladkých konců se vždycky bojím, protože jsou málokdy udělaný dobře, ale přesně takhle to má vypadat. Jimmy ze sebe konečně dostal vinu, která ho pronásledovala, nevzal s sebou Kim a Saula dal k vodě. Nakonec se s Kim znovu setkali, zapálili cigáro (to byla tak krásná scéna) a Jimmy se dokonce stal populární ve vězení. Pro oba to skončilo špatně, ale zároveň dobře, a vy vlastně nevíte, jestli ten konec máte nenávidět nebo milovat, protože Kim a Jimmymu celej seriál fandíte. A tak to má bejt, pro universum Breaking Bad nemohlo bejt lepší zakončení. Ještě vypíchnu pár skvělých scén: Bill Oakley, víc netřeba říkat; Jimmyho doznání, návrat Kim k právu, Jimmy v tom šíleným saku u soudu, skandování v autobusu,... Víte co? Celej tenhle díl je jedna skvělá scéna. Hodnocení: tenhle mi bude fakt chybět/10

Volejte Saulovi - Zábava a hry (2022) (epizoda)

Sice jsem čekala, že po minulým incidentu přijde něco depresivního, ale tohle jsem opravdu ne. Pamatujete, když bylo Better Call Saul o veselým právníkovi, kterej si ze všeho dělal srandu a nic nebral vážně? Jo, já taky ne. Celých šest sérií se těším, až konečně uvidím proměnu Jimmyho v Saula, a teď, když jsem to viděla, se chci vrátit zpátky! Kim je absolutně nemilosrdná, klidně vpálí Howardovo manželce, že ho viděla, jak si dává lajnu. A to všechno bylo, prosím pěkně, na jeho pohřbu! A pak opustí Jimmyho... Já tu ženu miluju, ale tohle bylo pěkně krutý. Chápu, že to asi bylo nutný, ale Jimmy vypadal ještě hůř, než když viděl mrtvýho Howarda. A pak přišel rozhovor Mikea s tátou Nacha... Do prdele, to bylo teprve depresivní. Oba dva ztratili svoje syny a Mike si plně uvědomí, že je na straně kartelu a už není cesty zpět. Ještě musím zmínit romantický posezení u Dona Eladia, kde se odehrát jedinej vtip za tuhle epizodu. Potřebný odlehčení. Hodnocení: ding ding ding ding/10

Arcane: League of Legends - Každý chce být můj nepřítel (2021) (epizoda)

Kdybyste mi řekli, že seriál podle League of Legends, bude jeden z nejoriginálnějších a nejpoutavějších příběhů, co jsem viděla, nevěřila bych. Ale je to tak. Ostatní scénáristi by si měli vzít lekci z tak výborně napsaných postav, hlavně ženských postav. Ani nepočítám, kolikrát jsem musela přihlížet, jak ničí další ženskou postavu, protože ženy asi nemůžou bejt samostatný a silný a přitom mít osobnost. Vi je přesně ta postava, akorát tentokrát si s ní tvůrci dali práci. Pro ránu nejde daleko, ale ne vždycky vyhraje a co víc, vypadá jako někdo, kdo se často rve, včetně pořádných bicepsů, takže snadno uvěříte, že umí nakopat prdel. A hlavně má osobnost! Hurá, tři dny se radujte! Hodnocení: rvačka Seviky s Vi mě dostala na kolena/10

Arcane: League of Legends - Krásný Den pokroku! (2021) (epizoda)

Ještě jsem dostatečně nevychválila, jak dobře jsou všechny postavy napsaný. Málokdy se poštěstí, že by i vedlejší postavy byly takhle plastický, ale tady to vypadá, že má každá několik vrstev a svoje motivace. Většinou mě sere aspoň jedna postava, která se chová úplně nelogicky (nebo mě irituje z jinýho důvodu), a to se mi u Arcane zatím nestalo, každá má něco do sebe. Z Powder se stala Jinx - adoptivní dcera Silca, což je jeden z nejzajímavějších vztahů vůbec, i když ne nejzdravější. Doufám, že uvidíme víc Silca, jeho dějová linka mě baví zatím nejvíc, a to jsem si myslela, že to bude další nemastnej neslanej záporák. Mám jenom jednu hnidopišskou poznámku - jak Caitlyn přežila ten výbuch? Byla docela blízko. Ale jsem ráda, že to přežila, protože se těším, kam povede její příběh. Hodnocení: chudák Jayce se stal politikem, a to chtěl jenom zkoumat magii/10

Arcane: League of Legends - Některá tajemství je lepší nechat být (2021) (epizoda)

Jedinou chybou, kterou moje hnidopišská povaha našla, je, jak Ekko věděl, kde byla parta Vi, aby jim spustil žebřík? To je sledoval celou dobu? Ale to je taková drobnost, že ani nestojí za zmínku, protože svět Arcane mě oficiálně pohltil. I když je druhej díl taky spíš úvod, styl vyprávění mě ani na chvíli nepustil. Do hry se dostávají nový postavy se svým vlastním příběhem, děj se zamotává (jako vždycky, když se do toho začnou motat politici). Už se těším na pořádný pletichaření! Pořád mi vypadávají oči z důlků z tý krásný animace, ta mimika je něco úžasnýho. Hodnocení: jsem zvědavá, co tvůrci vymyslí s magií, střet technologie a kouzel mě nikdy neomrzí/10