Lásky čas (2013)

Ano prosim, posielajte mi do tohoto anonymneho Londyna viac takychto veci, toto mesto ich zufalo potrebuje.

Leon (1994)

Presne ten typ filmu voči ktorému má človek predsudky a potom vidí vyrastať hviezdu Natalie a strhujúcu romancu na pozadí až tragikomédie. Dôverujte filmom.

Lincoln (2012)

Človek ktorého treba počúvať a veľmi sa od neho učiť, zvlášť v dnešnej dobe. Hviezdička za hudbu a hviezdička za scénu "We welcome you to your house."

Neopouštěj mě (2010)

Carey Mulligan sa pomaly ale isto stáva jednou z mojich naj. herečiek. Tento film som mal možnost vidieť na Britskej univerzite ako súčasť jedného seminára a naše reakcie boli rôznorodé. Slečny slzavé oči, páni kamenné tváre. Čo nás však spájalo bola nepredstaviteľná absurdita ľahostajnosti voči vymameniu sa s toho ukrutného systému donorstva. A potom nekonečná diskusia o bioetike...

Obchodník se smrtí (2005)

Rola ako stvorená pre Cagea, najlepšia v akej som ho doteraz videl. Štýl, ktorý mu sedí. Len si spomeňte na Kick-ass. Jared Leto sa opäť requiemácky nezaprie. Tiež ste sa pristihli že nad tým dejom a príbehom z hrôzou premýšlate, avšak vás to fascinuje s ústami dokorán? Svieža originalita, príjemná cynickosť a tragický humor.

Osvícení (1980)

Gradujúce napätie, ktoré vás síce nevydesí, no ťahá sa ako sopel po dlážke. Asi som ešte nevidel film (horor) v ktorom by hudba zohrala tak precíznu úlohu. Film, ktorý keď som šiel pozerať, nevedel som o ňom nič, dokonca ani žáner. Vedel som len kto ho režíroval a potom sa mi v mysli vybavila prednáška o hororoch z KC Dunaj a už som vedel ktorá bije. Fantastická kamera a pocit stiesnenosti v tak obrovskom priestore.

Pandy (2013) (studentský film)

'Smiech cez slzy' o tenkej hranici nerovnováhy

Pařba na třetí (2013)

Prepáčte, ale ja som asi videl nejaký iný film. Absolútne všetko troška zaváňajúce inovátorstvom a humorom vychytané v trailery a maximálne predvídatelný dej. Zatial mojích 100 najhoršie strávených filmových minút tento rok.

Podnikavá Joy (2015)

Ako študent marketingu budem trochu mäkký. Ako ľudí ktorí krvopotne budujú čokoľvek vlastné v tomto živote a dávajú tomu prednosťpred bezpečnosťou svojej práce budete filmu fandiť tiež. Vzdávam hold startupom 90.tých rokov!