Česká soda (1998)

Nad tímhle souborem krátkých scének se vždycky spolehlivě pobavím.

Malé velké gatě (2006) (TV film)

Docela vtipná komedie o patologickém žárlivci. Překvapivá pointa přidává jednu hvězdičku navrch. Bohužel samoúčelné kamerové experimenty(nebo byl kameraman opilý či zfetovaný?) filmu moc neprospěly.

Hříchy pro pátera Knoxe (1992) (seriál)

Celkem vkusná televizní zábava.Jen jsem nepochopil díl s bývalým estébákem, který pracoval později u filmu jako kaskadér. Pokud mučil lidi na začátku 50. let, začátkem 90. by musel mít už kolem sedmdesátky a to je pro kaskadéra hodně vysoký věk. Asi jsou i takoví, ale musí to být rarita.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Na to, že těch 30 případů je 30 celovečerních filmů a že to točli asi jen 5 let, což je 6 celovečerních filmů do roka, tak si seriál uchoval překvapivě docela dobré řemeslo, i když k uměleckým vrcholům se jako celek neřadil ani v té době.Na spostu dílů zapomenete. Nejlepší jsou Mimikry a Studna. To jsou dva geniální díly. Mimikry se staly kultovní asi proti vůli soudruha režiséra, který nechtěl natočit parodii.Ale Lábus je tam skvělý,neprávem se za tu roli dnes stydí. A Studna je dosud nejlepší horror, jaký byl v Čechách Čechy natočen. Dobré jsou i oba latinskoamerické díly.

Pátek není svátek (1979)

Člověk se občas zasměje, komedie to je, ale ne ta z nejzdařilejších.

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Zdařilý seriál se spoustou skvělých herců.To, že byl inspirován skutečnými kriminálními případy, mu dodává na zajímavosti.

Na kometě (1970)

Velmi půvabný a bohužel také velmi podceňovaný film.

Baron Prášil (1961)

Geniální film s na svou dobu vyspělými filmovými triky, úchvatnou poetikou a skvělým Milošem Kopeckým v hlavní roli.

Temný rytíř (2008)

O Ledgerově vynikajícím výkonu už bylo nasáno dost.Nejlepší je začátek: lupiči přepadnou banku a během přepadení se navzájem plánovitě likvidují. "Vsadil bych se, že ti Joker řekl, že mě máš zabít."."Ne, já zabiju toho autobusáka": Jakýho autobusáka?"

Derrick (1974) (seriál)

Průměrný seriál, který ale zase nijak zvlášť neurazí, pokud ho člověk nesleduje moc často.