L'uomo del labirinto (2019)

Něco pro milovníky italské filmařiny a žánrových hrátek. Donato Carrisi evidentně ví, co točí, jak to má vypadat, jak navodit napětí, občas i kapku nepříjemného strachu (králík!). Servillo je skvostný ve své detektivní linii, Hoffman v konverzační (jak moc mi ten chlap chybí v nových filmech!). Nejvíc působící je celé vyšetřování starého "l'investigatore privato", který se snaží z posledních životních sil rozlousknout záhadu kolem únosů a temnoty. Hudba (Vito Lo Re), kamera (Federico Masiero) a především celkový look (to má asi na svědomí Tonino Zera) - všechno mi krásně sedlo. A i když konec úplně nelahodil, tak mi tahle tajemná směs (trocha kriminálky, okultismu, twistů i italského gialla) přivodila moc příjemný pocit v mém králičím bříšku... Nenechte se odradit těmi hnusnými plakáty!

Stalo se jedné noci (1934)

CLARK GABLE i po osmdesáti letech od premiéry prostě válí!!!

Sám doma (1990)

"Harry, jdu do baráku!!!"

Ta chvíle, ten okamžik (1981)

Silné drama "nastavuje zrcadlo" povahám lidí a lidskému jednání v období věčného strachu. František Němec táhne věrohodným výkonem film o primáři, který stojí před několika závažnými rozhodnutími, jež zásadním způsobem mohou ovlivnit jeho život. Jiří Sequens se do látky opřel bravurně, má napětí i realistickou akci. Vše doplňuje výborné obsazení vedlejších postav (Munzar, Kolářová, Jelínek...), padnoucí hudba a hlavně scénář, který nám nabídne několik skutečně tísnivých okamžiků. Jeden z nejlepších (a bohužel nejzapomenutějších) filmů 80.let.

Ecce homo Homolka (1969)

"Kde já mohla bejt, kdybych bývala neztloustla!"

Sejmout zabijáka (2011)

Skvělá gangsterka s vynikající partou herců v čele s Rayem Stevensonem, který dokáže kdekomu věrohodně rozbít hubu a pořádně si zařvat. Ve vedlejších rolích jej skvěle podporují Vincent D´Onofrio, umírněný Val Kilmer nebo klasik Chris Walken. Hensleigh natočil svůj první skutečně dobrý film, který je správně drsný, vkusně proložený retro-reportážemi a doprovázený vynikající hudbou. Chvílemi tahle story připomíná Scorseseho, což podporuje i klasický (a stále stejný) Paul Sorvino. K úplné dokonalosti troška chybí, italský gang působí trošku chudě a dojem kazí i digitální výbuchy. Ale to mi výsledný dojem až tolik nekazí!

Dům na nebesích (1984) (divadelní záznam)

Čtyři hvězdičky za hru a pět za úžasnou Jiřinu Bohdalovou!