Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Recenze (637)

plakát

Willy's Wonderland (2021) 

Zbožňuju Nickovy ulítlosti (Mandy, Barva z vesmíru). Ale to by nesměl být Kevin Lewis tak netalentovanej, neumětelskej, nenápaditej průjmař! Takhle fajn pokleslej námět, k dispozici ochotnej "let's do it" Cage... a je z toho tak slabej výsledek. To je na plyšovou facku!

plakát

L'uomo del labirinto (2019) 

Něco pro milovníky italské filmařiny a žánrových hrátek. Donato Carrisi evidentně ví, co točí, jak to má vypadat, jak navodit napětí, občas i kapku nepříjemného strachu (králík!). Servillo je skvostný ve své detektivní linii, Hoffman v konverzační (jak moc mi ten chlap chybí v nových filmech!). Nejvíc působící je celé vyšetřování starého "l'investigatore privato", který se snaží z posledních životních sil rozlousknout záhadu kolem únosů a temnoty. Hudba (Vito Lo Re), kamera (Federico Masiero) a především celkový look (to má asi na svědomí Tonino Zera) - všechno mi krásně sedlo. A i když konec úplně nelahodil, tak mi tahle tajemná směs (trocha kriminálky, okultismu, twistů i italského gialla) přivodila moc příjemný pocit v mém králičím bříšku... Nenechte se odradit těmi hnusnými plakáty!

plakát

Zrádci - Ze života pozůstalých (2020) (epizoda) 

Když už si zvolím způsob snímání stylu "nejotravnější svatební kameraman", tak si alespoň hlídám ty stíny techniky na ksichtech herců. V prvním díle dokonce členové štábu v zrcadle jako v Trháku pana Bowfingera. To už pak není styl, ale diletantství. Scénář mě baví, promluvy do kamery naprosto zbytečný, famózní Igor Bareš! Jsem zvědavej, co bude dál, takže je to pozitivní.

plakát

Giallo a Venezia (1979) 

Největší záhadou bylo, kde bral ten neschopnej inspektor pořád ty vajíčka natvrdo... Zábavná hudba, dvě nechutný scény, jedna hoňka v pornokině, spousta zdlouhavýho sexu... To dělá celkem dvě benátský hvězdičky.

plakát

Kurýr: Zásilka smrti (2019) 

Olga je hezká, Oldman je zlej a jednovokej, kaskadéři se vyblbli, nějaká ta gore blbůstka se taky našla... Nemám vlastně důvod být na tenhle film zlej. Prostoduchý, solidně odvedený béčko.

plakát

Dolemite (1975) 

Ještě nikdy jsem ve filmu neviděl tolik filmařské techniky (včetně zvukaře), aniž by to byl záměr. Guilty pleasure ve všech směrech! Dolemite!!!

plakát

Na střeše (2019) 

Tři za film a jedna za skvělýho, civilního, fajnovýho Švehlíka!

plakát

Mary (2019) 

David (Gary Oldman), který chce začít podnikat jako kapitán charterové lodi na vlastní námořnické triko, koupí starou loď jménem Mary, která byla nalezena opuštěná na moři. S manželkou (Emily Mortimer) prodají nějaký majetek, aby zaplatili loď a její rekonstrukci, a vydávají se na plavbu otevřeným mořem s jejich dcerami a dvěma dalšími členy posádky. Lodička má ale docela děsivou minulost, a tak se začnou dít strašidelňácké věci! /// Michael Goi je především kameraman, a tak mě potěšilo, že je to celé točené na film a nejsou tam (v podobných filmech obvykle nadužívané) digi triky. Režisér už Michael ale tak zručný není a ještě mu nohy občas podráží scénář Anthony Jaswinského (Mělčiny byly asi spíš šťastná náhoda). Někdy to působí nelogicky, někdy béčkově, někdy je to zase dost fajn. Vlastně by to bylo daleko lepší, kdyby tam hororová zápletka nebyla vůbec a celé se to drželo v ranku Úplného bezvětří. Ale jako film na říjnový či listopadový večer se to použít dá, Oldman hraje dost slušně a Emily to v tílku pořád sluší!

plakát

Prací automat (2019) 

Chytré, skvostně obsazené, závažné. Film, kterému televize sluší a pracuje nápaditě se zcizovacími prostředky.

plakát

Anonymní zabijáci (2019) 

Velmi průměrná jednohubka průjmaře Martina Owena, která má docela fešnou kameru (Håvard Helle), nikdo v ní vlastně nehraje hlavní roli (Jessica Alba určitě ne), a celé je to na pomezí přetwistované Agathy Christie (v hlavě mi vyskočila taky Barva noci, ale tady není nahota a naštěstí ani Willis), pár pokusů o Tarantina a...vlastně nevím. Je to trošku mish mash, který neurazí a něco se v něm i povedlo. Gary Oldman by měl možná míň poslouchat svýho plnoštíhlýho agenta/producenta Douglase Urbanskiho, a prostě se nejdřív podívat, s kým že to bude točit film. 50%

Reklama

Reklama