Hra o trůny - Série 1 (2011) (série)

První série je nejvíce o dialozích mezi postavami. O skvělých dialozích mezi skvělými postavami! Na pořádnou akci, která přijde zhruba po půlce série, se ale také vyplatí počkat. Skvělý start nejlepšího seriálu současnosti!

Hra o trůny - Série 2 (2012) (série)

Velká škoda, že jsme neměli šanci vidět bitvu mezi Starky a Lannistery. Bitva na Černovodí byla ale úžasná. Chudák teplouš Renly zemřel stejně rychle jako si zvládl namluvit, že je král. Jon se dostal do zajetí divokých a Daenerys konečně vymrdala s oligarchy z Qarthu. Velmi dobrá série, jen škoda absence bitev na severu.

Hra o trůny - Série 3 (2013) (série)

Robbova linie konečně vygradovala, už to začínalo být únavné. Jon s partičkou divokých dokázal vylézt na zeď, ale následně naštěstí ukázal, že je věrný. Theonek ztratil opravdu všechno. Stannis se stále nedokázal vzpamatovat z porážky před branami hlavního města. Tyrion a Cersei jsou pod absolutní nadvládou Tywina. Daenerys získala mnoho přátel a je silnější, než kdy předtím. Pro mě je třetí série určitě poutavější, než ta předchozí. Poslední tři epizody patří do špičky celého seriálu.

Hra o trůny - Série 4 (2014) (série)

Čtvrtá série rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější. Před ni řadím jen první a na stejnou úroveň šestou. Dialogů jsme si užili dost a dost v předešlých sériích, tady se jde rovnou na věc. Snad kromě Meereenu jsou všechny dějové linky strhující. Hned na začátek dostaneme smrt zmetka Joffa, vidíme úžasné putování Ohaře s Aryou a můžeme sledovat jejich rozvíjející se vztah. Více prostoru dostala má oblíbenkyně Brienne. Na zdi se děly neuvěřitelné věci. Ramsey a Theon se také objevovali častěji. Celé sérii ale opět vládl Peter Dinklage se svým Tyrionem. Skvostné. Jen škoda, že pátá sérii se nedokázala udržet na stejné úrovni.

Hra o trůny - Série 5 (2015) (série)

Pátá série bohužel nedokázala udržet tempo té čtvrté. První 2 díly jsou vyloženě utahané. Nejzajímavější dějovou linkou je bezpochyby zeď. Královo přístaviště pod nadvládou vrabčáků mě neoslovilo. Arya podstupuje dlouhý výcvik. Meereen se bouří a Daenerys neví, na kterou radu dát, zajímavé, ale rozhodně ne tolik, jako když Daenerys svá území získávala. Jaime a Bronn se vydali do Dorne, což bylo zajímavé zpestření, ale nic, co by sérii zachránilo. Ještě, že šestá série se vrátila do zaběhnutých kolejí.

Hra o trůny - Sever nezapomíná (2012) (epizoda)

Jedna z mých nejoblíbenějších postav a jediný pravý král Stannis je konečně na scéně! Budou se dít věci! Noční hlídka zatím hledá přístřeší a kydá hnůj. Ale nejlepší na tom všem je, že se konečně objevila Carice van Houten!

Hra o trůny - Synové Harpyje (2015) (epizoda)

Třetí epizoda byla spíše vykecávací, zde naopak akce střídá akci. Vrabčáci začali umravňovat Královo přístaviště. Jaime se poprvé od svého zmrzačení účastnil pravého boje. Jon se snaží nepodlehnout Stannisovi a hlavně Melisandře. Na konci se dočkáme výborné rubačky v Meereenu a bohužel smrti jedné z mých oblíbených postav.

Hra o trůny - Tanec draků (2015) (epizoda)

Arya narazila na jednoho člena ze svého seznamu. Stannis si pod sebou definitivně podřezal větev. Závěr v jámách byl úžasný!

Hra o trůny - Temná křídla, temná slova (2013) (epizoda)

Sansa udělala jedno z nejhloupějších rozhodnutí, Margaery zjišťuje, co je Joff zač, Sam nezvládá dlouhý pochod a Theonkovi začínají krušné časy.