Nelítostný souboj (1995)

Výborná kriminálka s dobrými akčními scénami, Al pacina i De Nira mám jako herce velmi rád a ve filmu byli opradvdu dobří, hlavně při scénách kdy hráli spolu, to byl nářez. Délka filmu mi na konci až tak nevadila, ale do pěti hvězdiček mi tam ještě něco chybělo.

Zmeškaný hovor (2008)

Mám rád horory a rád se bojím, bohužel u Zmeškaného hovoru jsem se nebál, atmosféra byla kolísavá, nudná s občasnýmy záblesky něčeho cosi se rýsujícího, ale posléze to opět pohřbí nějaká scénaristická nesmyslnost. Co bych pochválil je dobrá kamera a hudba, které přidávají aslepoň trochu toho strachu, hlavně vyzváněcí melodie je docela depresivní a strašidelná. Prostě průměrná duchařina, která nemusí sednou každému, ale určitě bych film nijak nezatracoval, protože svou kvalitu má.

Osudový dotek (2004)

Dokonalý film, s vynikající atmosférou. Osudový dotek mi připomíná také výborný film Dvanáct opic ve kterém jde vpodstatě o totéž co tady. Netroufám si říct co je lepší, ale Osudový dotek se povedl a Ashton Kutcher podal svůj životní výkon.

Klikař Charlie (2007)

Velké překvapení, originální nápad, výborné zpracování a spousty nezapomenutelný vtipů. Nic jsem od filmu nečekal a nakonec jsem dostal vemi příjemně strávenou hodinku a půl. No nedívejte se na mě tímhle tónem hlasu.

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

V průběhu filmu jsem váhal mezi dvěmi a třemi hvězdičkami, ale druhá polovina mě opravdu dostala. Spojení hraného a kresleného filmu nikdo tak dobře nenatočil, ůžasné gagy a samozřejmě šílená pointa celého příběhu. Tento film překonává v technologii a vtipu i o 15 let novější filmy jako jsou Looney Tunes: Zpět v akci nebo Space Jam. Robertu Zemeckisovi patří moje velká poklona.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Neuvěřitelný vizuální zážitek, výteční herci, Omaha beach. Nejlepší válečný film všech dob.

Pan tělocvikář (2007)

Ve všech směrech průměrné, pointa celého příběhu je dobrá, ale nějak to postrádá nápad a hlavně vtip, nejlepší je prvních asi 10 minut a to samé platí i o posledních minutách, zbytek se dá vklidu vynechat.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Množství nenáslině podávaných vtipů a přitom to neni tak docela komedie, výborný George Clooney a jedna velká reklama na pomádu, nádherná hudba a přitom jsem si nikdy nemyslel, že se mi tenhle styl bude líbit. Prostě film plný vtipu a absurdních situací. Bratři Coenové opět ukázali, že umí točit výborné filmy. Doporučuji.

Horší než smrt (2007)

Na pohřbu může být docela veselo.......... to si nemyslím já, ale tvůrci filmu Horší než smrt. Herci byli skvělí a každá postava má ve filmu svůj absurdní příběh. Opravdu jsem se u filmu nasmál, anglický humor mám rád a tady je ho opravdu požehnaně. Mylím, že si film 5* opravdu zaslouží. Jen další takovéhle filmy.

Ostrov (2005)

Tento film ve mě zanechal obrovský dojem, kombinace napětí, vtipu, naprosto úžasných akčních scén, nádherné prostředí.... Všichni herci hráli výborně, skvělý Steve Buscemi, nádherná Scarlett Johansson a Ewanu McGregorovi nemám co vytknout. Je to jeden z nejlepších filmů Michaela Baye.