Dinosaurové (1991) (seriál)

Zlato, jsem doma! :-)

Love Story (1970)

Zhruba tak do poloviny moc krásnej film, opravdová Love Story se vším všudy. Bohatej kluk, chudá, ale nadaná holka, nepřející otec, láska všecko překoná... A pak příjde opět ten zlom, kterej v podobných typech filmů prostě neskousnu. Nemám ráda, když se mně někdo prvoplánovitě snaží dohnat k slzám. Přitom mi dost často u filmu ukápne slzička, ale je to tak že to jde od srdce. Tady se sice povedlo ze mně ty emoce vyždímat (vážně jsem brečela jako malá holka) ale tak nějak "nehezky". Pro mě nejsilnějším momentem filmu byla jejich hádka a samozřejmě hudební motiv, který ovšem po několika poslechnutí dost leze na nervy. Zkrátka jsem sice romanticky založená duše, ale tohle na mě bylo moc.

Cena za něžnost (1983)

Kdyby se celý film nesl v duchu první poloviny, tak je to bezkonkurenční pětihvězdičkovka. Bohužel od chvíle kdy Ema onemocní už mi to přijde jen jako hrani si na city a prodlužování nevyhnutelného konce(doprovázené dosti patetickou hudbou, ta uz mi na konci fakt lezla na mozek). Jinak výborné herecké výkony, hlavně Shirley MacLaine a Jacka Nicholsona - jejich "vášnivé" seznamování se opravdu nemělo chybu.

Absolvent (1967)

Nevím co bych tu ještě psala abych neopakovala to, co uz tu bylo mnohokrát napsáno...Totiž, že je tu skvělá hudba, skvělí herci, režisér, atd...Snad bych jen doporučila milovníkům filmu navštívit divadelní představení. Pod režijním vedením Patrika Hartla v podání herců Studia Dva. V hlavních rolích Ivana Chýlková a Kryštof Hádek. K tomu v přestávkách písničky.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Gooood morning, Vietnam!...Takovyhle filmy mam moc rada...je to film o valce, ale tak nejak krasne odlehcene podanej. Netece zadna zbytecna krev, malo akcnich scen.Robin Williams hraje jako o zivot, scenar jako by mu psali na miru. Prvni polovina filmu se nese v uplne odlehcenym duchu, pozdeji vsak prejde do trochu vaznejsi roviny...ktera mi sedla o neco malinko vic. I konec byl citlive a nekycovite zvladnutej...moc krasny. Jo, malem bych zapomnela na skvelou hudbu :-)

Životy těch druhých (2006)

Ulrich Muhe rulez! To bych neverila, ze clovek s jedinym, dve hodiny naprosto konstantnim vyrazem ve tvari muze povedet tak moc. Ty oci...uplne mne to fascinovalo. Vyborni byli i ostatni herci, moc dobre napsanej scenar a dobre odvedena rezie. Gerd Wiesler pracuje pro STASI, zivi se sledovanim zivlu podeyrelych z ohrozovani socialismu. Ve svoji praci veri, nedela to jako spousta dalsich jenom protoze " tady jde o karieru...a nejen o tu jeho". Potom ho ale nasadi na sledovani spisovatele divadelnich her a jeho zeny-herecky a on zacne zjistovat, ze neco v jeho zivote nebylo az tak spravne. Zacne je chranit, i pres vyhruzky sveho nadrizeneho...pozna odkud hrozi vetsi nebezpeci a zacne bojovat po svem. Moc silnej konec...NIKDO KDO SLYSEL HRAT SONATU DOBREHO CLOVEKA, OPRAVDU SLYSEL, NEMUZE BYT SPATNY CLOVEK.

Kašlu na lásku (2003)

Tohle bylo celkem prekvapive dobry...zasazeno do New Yorku 60.let = libiva podivana. Mistama hodne vtipny, mistama obrovska nuda. A samozrejme nechybi dobry konec. Zadny necekany zvraty, jednoduchy, ale zafungovalo to celkem dobre.

Oskar (1967)

Svizna konverzacka s Funesem v hlavni roli. Bylo dost slozity sledovat dej, vsechny ty zameny kufru a partneru, mistama jsem se dost ztracela. Film se mi libil po vizualni strance, sice jen jediny interier ve kterem se cely film odehrava, ale v moc peknem provedeni. Osvezujici a vtipny, Luis ve forme - narozdil od vsech tech pozdeji natocenych cetniku. Docela rada bych to videla v nejakem divadelnim zpracovani...

Movie (2007)

tohle byl hodne velkej ulet. pokus o umeni,plnej pseudointelektualnich kecu, aspon ze to bylo cernobily...proste film o nicem