• Rodinný

Lou (2010)

Veľmi pekná dráma, aké kedysi dával trebárs Hallmark. Doják o vzťahoch v rámci 1 rodiny. Za 5 hviezd to neni, ale rád nadhodnotím.

All Good Children (2010)

Už dávno som nevidel film, ktorý by vybudoval výbornú atmosféru, aby následne využil len zlomok dejového potenciálu. Čistá festivalová jednohubka.

Isčina cesta (2007)

Súčasná maďarská kinematografia je všeobecne depresívna, ale táto pekelne bezvýchodisková depka, je už predsa len moc.

The Second Coming of Christ (2018) odpad!

2. príchod Krista pracuje s biblickými textami len málo a ponúka nám 1 z mnohých vízií konca sveta. Na prekvapenie málo násilnú. O nejakom hlbšom kresťanskom obsahu tu nemožno hovoriť a ako svetský apokalyptický film by to pôsobilo nevierohodne. Pre kresťanov strata času.

Návrat (2019)

Tento film som na Zlínfeste zmeškal a zháňal márne celý rok. Ďakujem Cinemaxu, že ho odvysielal. Je to ukážka súčasnej kinematografie v najčistejšej podobe. Dej je treťoradý - do popredia sa dostáva vyprázdnenosť vzájomných vzťahov, podčiarknutá úsečnosťou dialógov, v kontraste s bublajúcim chtíčom. Postavy žijúce zo dňa na deň, akoby bez cieľa, konajú impulzívne. Film bol otvorený. ba priam úprimný, ale dosť pomalý. Nie je to zrovna môj šialok, ale zvykám si na to, že filmy ako Návrat sa možno stanú aj mainstreamom.

Země ze skla (2018)

Čím ďalej tým viac sa presviedčam, že Dáni nevedia točiť rodinné filmy. Údajne najspokojnejší národ na svete produkuje v tomto žánri pochmúrne podivnosti ako je Zem zo skla alebo "politické thrilery".

Hope Dances (2017)

Hope tancuje je zdařilý cheer up teen film. Kombinuje v sebe 3 potenciálne veľmi zaujímavé dejové linky. Škoda, že sa tvorcovia v druhej polke zamerali už len na 1 z nich - balet.

Úhoři mají nabito (2019) odpad!

Tento dementný výplod pustila VEREJNOPRÁVNA ČT v prime time. Nikto pri zdravom rozume by to nepustil pred 22.00, najlepšie až po polnoci! Michálek na hrad!

Runaway Hearts (2015)

Kresťanský? film, ktorý budí dojem, že ho točili amatéri. Zlé ozvučenie, kŕčovitý scenár a smiešne herecké výkony, hoci ide o drámu.

Pan Kaňka ve vesmíru (1988)

Uvedomte si, že ide o poľskú socialistickú rozprávku, ktorá ale absolútne porušovala kánon socialistického filmu. Ak už v ničom inom, tak v tom je jej prínos.