Zelená míle (1999)

Zelená míle to je nezapomenutelnej skvost s výborným a jistě nezapomenutelným Michaelem Clarkem Duncanen.

Tajemství šifrovací věže (2007) (seriál)

Dvakrát jsem změnil hodnocení a po dlouhým váhání je múj verdikt takový, že seriál je to sice gut, ale prostě kvalit polskýho seriálu Czas honoru to nedosahuje, proto nemůžu dát plný počet.

Vyšehrad (2016) (seriál)

Nejsem fanoušek fotbalu, takže jsem hodně dlouho váhal jestli se na Vyšehrad podívám, ale tady jsem se bavil. Seriál či film, jak chcete je plný bezva hlášek a jako celek působí jako fajn komedie, která pobaví.

Testament mládí (2014)

Řekl bych, že až moc dlouhá stopáž. První hodinka jakási romance co mě nějako nechytla za srdce. V druhé hodince pár srdcervoucích scén v podání Alicie Vikander, které mimochodem zahrála bravůrně a pár záběrů z bojiště, ale to prostě celý film vážně nezachrání. Válkaři si nepříjdou na své. Myslím si, že film by mohl nadchnou snad jenom nějakou dušičku se zlomeným srdcem, která se bude v neděli po obědě koukat na televizi :-)

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Paráda! Netušil jsem, že po Terminátorovi 2 uvidím zase někdy u nějaké kultovní série druhej díl, kterej bude lepší než ten první! *****

Mike i Dave sháněj holku (2016)

Pár bezva hlášek u kterých se určitě zasmějete. Jinak další tuctová komedie pro mládež.

Hasenjagd - Vor lauter Feigheit gibt es kein Erbarmen (1994)

„Mühlviertler Hasenjagd“ Hon na zajíce. Nic víc, nic míň. Podle mě velice důstojné zpracování válečného zločinu s konce 2. světové války na sovětských zajatcích v nacistickém Rakousku na svou dobu. Dnes už by to bylo lépe propracované o tom žádná, ale já musím dát *****. Filmy na toto téma prostě musí mít ponurou atmosféru a to tenhle snímek má po celou dobu.

Czas honoru (2008) (seriál)

No co k tomuhle skvostu dodat? Snad jen, že krom slabší šesté série je to špička ve svém žánru a že soundtrack Bartosze Chajdeckiho plus písničky co zpívá Katarzyna Sawczuk v sedmé sérii (Powstanie) se mi fakt líbí. Jeden nedostatek bych, ale našel. Kdyby němci mluvily mezi sebou německy bylo by to ještě lepší.

Zrodila se hvězda (2018)

Jako Lady Gaga umí bezpochyby výborně zpívat o tom žádná. Bradleyho Coopera jako herce mám rád a v hodně filmech mě bavil, ale tady mě moc neoslovil. Jako abych to shrnul, tak vcelku sem se nudil.