Případ Mahowny (2003)

Hlavním hrdinou je Dan Mahowny, vycházející hvězda u Obchodní banky v Torontu. Pro své kolegy to byl workoholik. Pro své zákazníky to byl přesvědčivý a ochotný bankéř. Pro své přátele to byl tichý, ale komický muž, který rád sledoval sport v televizi. Pro svoji dívku to byl plachý ale přitažlivý muž. Nikdo z nich ale neznal odvrácenou stranu jeho tajného života, když se bez cizí pomoci podílel na největším bankovním podvodu v historii Kanady... Skvělé herecké výkony, především Philip Seymour Hoffman je úžasný. Zasloužené čtyři hvězdy.

Ranč Deluxe (1975)

Dva neohrabaní flákači živící se kradením dobytka v Montaně se chystají na svůj další kousek. Majitel ranče přestává věřit svým nešikovným hlídačům dobytka a najímá prošedivělého bývalého zloděje dobytka, aby našel opravdové zloděje. Ničím nevyčnívající western s mladým Jeffem Bridgesem v hlavní roli. Průměrné tři hvězdy.

Elmer Gantry (1960)

Zajímavý film o rychlemluvícím pokoutním obchodníkovi , který má vždycky v zásobě pikantní historky, které dává často k lepšímu, aby pobavil své staré přátele a zákazníky. S použitím svého vtipu a znalostí bible se vetře do přízně Sestry Sharon Falconerové, prosté kazatelky, a stane se nedílnou součástí její putovní "show". Spolu začínají šířit víru v Americe na počátku dvacátých let minulého století. Co se týká hereckých výkonů, jsou opravdu na úrovni . Rozesmátá postava Burta Lancastera dominuje celému filmu a zaslouženě si vysloužila Oscara. Také obě ženské postavy (Jones, Simmons) se neztrácejí. Za pozornost jistě stojí i nádherná hudba. Myslím, že by filmu slušela o něco menší stopáž. Nejsou to čisté čtyři hvězdy, ale moc jim k nim nechybí.

Zločiny a poklesky (1989)

Jak si tak vzpomínám, tak naposledy, co jsem byl v nějaké ženské, tak to bylo v Soše Svobody... Woody jak za mlada!

Columbo - Vražda škodí zdraví (1991) (epizoda)

Columbo ve smokingu na policejním plese... Docela obstojná raritka, která se v jeho filmech tak často nevidí.

Purpurové řeky (2000)

Srovnání s filmem Sedm se asi nelze vyhnout, a i když se mu moc nevyrovnává, není to určitě vůbec špatné. Oravdu škoda toho kýčovitého srážejícího zakončení. Výborné obsazení , vhodná kamera. Trošku slabší ale i přes ten konec zasloužené čtyři hvězdy.

Hlava v oblacích (2004)

Milostný trojúhelník na pozadí válečného šílenství druhé světové války. První polovina byla na můj vkus přece jenom trochu moc "ukecaná". Životní cesty tří přátel se rozdělují a zdá se, že to bude navždy...Obsazení výborné, herecké výkony taktéž. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Uvidíme při dalším shlédnutí!

Pornografie (2003)

První polovina za tři, druhá za čtyři hvězdy. Výborná kamera - vizuální stránka a obstojné jsou i herecké výkony. I když po některých recenzích jsem čekal ještě o něco více.

Charakter (1997)

Atmosférický film s výbornou hudbou a skvělými hereckými výkony ne příliš známých herců. Režie velice působivá, ale velmi srozumitelná. Film udržuje diváka v napětí od první do poslední minuty - konflikty otce a syna. Díky přesvědčivé atmosféře zasloužené čtyři hvězdy.

Věk nevinnosti (1993)

Asi zbytečně protahované "kostýmní drama" zobrazující přelom 19. a 20. století. Technická filmařská stránka je určitě bez problému, herecké výkony také nejsou špatné, ale gangsterské filmy režiséra jsou jiná káva! A také nemám rád dialogy typu: " Aniž bych se s ním byla setkala, byla bych raději uvítala, kdyby byl býval....Brrrr. Celkově průměrné tři hvězdy.