Královna Margot (1994)

Film opravdu zajímavý, spletitý, plný různých intrik. Ze začátku mi připadal trošku zmatený, než se člověk dokázal dobře orientovat v postavách a ději. Bartolomějský masakr je zde natočen s patřičnou barvitostí. Oskarová nominace za kostýmy je zde určitě na místě, stejně jako zasloužený César pro hlavní hrdinku Isabelle Adjaniovou. Zasloužené čtyři hvězdy.

Jude (1996)

Zajímavý snímek o muži, zamilovaném do své půvabné sestřenice, a jejich ne zcela naplněné lásce, Jejich vzájemý vztah však naráží na morálku viktoriánské Anglie 19 století. Kate Winslet předvádí svůj standardní výkon vrcholící závěrečnými pasážemi filmu. Zasloužené čtyři hvězdičky.

Spiknutí (1997)

Zajímavé, na můj vkus však příliš překombinované a chvílemi nevěrohodné špionážní drama. Film je to ale určitě nadprůměrný hlavně díky hereckému obsazení - tradičně dobré Robertsové a vynikajícímu Gibsonovi. I Patrick Steward v netradičně záporné roli si tradičně užíval svého záporáka. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami.

Million Dollar Baby (2004)

Přiznám se, že Oscarovým filmům zpravidla moc nevěřím, ale tento se mi opravdu velice líbil. Není to film pouze o boxování a boxerech, ale spíše o lidech a lidském chování, duši a srdci. Určitě mu k dokonalosti něco chybí. I mně se ne zcela líbily monology Morgana Freemana (také proto, že na DVD jsou posunuté nebo nepřeložené). Trochu bych zkrátil stopáž. Herecké výkony výborné, Hilary Swank Oscarová!

Barbar Conan (1982)

Film jako dělaný pro Schwarzeneggerovy svaly - řádně naleštěné a vypulírované. Velký Arnold zde mluví jen minimálně a to mu jenom svědčí. Také mnohokrát zmiňovaná hudba jistě stojí za pozornost. Akční fantasy sice není můj šálek čaje, ale bojové scény jsou zde na solidní úrovni. Škoda že s konce filmu začíná tempo i děj trochu upadat.