Ďáblův advokát (1997)

Opravdu charizmaticky ďábelský Al Pacino Vás donutí sledovat zajímavý snímek od trošku pomalejšího začátku až do čertovsky démonického konce. Také Charlize i Keanu se obstojně vypořádali se svými dobře napsanými postavami. Připočteme li k tomu skvělou hudbu Jamese Newtona Howarda, vyjde nám nadprůměrný drama-horor-thriller, který nás donutí i trochu nad dějem si zapřemýšlet. Čtyři hvězdy jako vyšité.

Evita (1996)

Madonnu také nijak nemusím, ale v tomto projektu jí to opravdu slušelo se vším všudy. Také A. Banderas byl skvělý. A o hudbě už ani nemluvím. Jasné čtyři zasloužené hvězdy.

Stvořeni pro lásku (2000)

Atmosférický snímek formálně zdařile zpracovaný, krásná ústřední melodie, ale po obsahové stránce trošku zklamání. Po všech těch nadšených recenzích jsem přece jen čekal více a strašně jsem se na tento film těšil. Nevím, ale asi i zde jsem byl nějaký unavený, stejně jako na režisérův předchozí film Šťastni spolu. Jaksi to postrádá ten správný vnitřní náboj. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Po druhém shlédnutí možná jednu přidám... Po druhém shlédnutí opravdu musím jednu zaslouženě přidat

Kostka (1997)

Velice originální scénář horůrku, který zklame pouze ty, kteří v závěru očekávají nějaké vysvětlení (což jsem byl, bohužel, i já). Opravdu škoda toho konce. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami.

Šťastni spolu (1997)

Film jistě zajímavý, ale asi jsem byl zrovna moc unavený... Hlavní role jsou velice dobře zahrané, i napsané, ale přesto mě příběh nijak zvlášť nezaujal, Zdálo se mi to až nepříjemně nudné, už se ani nepamatuji, u kterého jiného filmu jsem se tak často díval na hodinky...Slabší tři hvězdy.

Golfový sen (2005)

Pohodový sportovní film s od začátku předvídatelným koncem Billa Paxtona s dobrými hereckými výkony, skvěle evokující tehdejší atmosféru. Klasický film pro celou rodinu. Také speciální efekty byly na výbornou. Dobré čtyři hvězdy.

Cesta za vítězstvím (2006)

Musím říci, že především v závěru mě film docela hezky strhl svoji dokonalou atmosférou, i když vůbec nejsem fanoušek košíkové. Zasloužené čtyři hvězdy.

Scary Movie 4 (2006)

Žádné velké umění, ale sem tam se člověk i zasměje i pobaví. Po hrozných kritikách jsem to čekal daleko horší. "Jen abys něco nechytil. Ale, v pohodě, říkala, že je ještě panna. No tak to jsme v prd....." Lepší dvě hvězdy.

Million Dollar Hotel (2000)

Trošku nudný a vcelku mnoho neříkající experiment s nedobrým scénářem a doprovodnou hudbou U2 v pozadí. Pro Wenderse musí mít člověk velké pochopení a to já zrovna moc právě neměl, i když leckteré herecké výkony nebyly vůbec špatné. Něco mezi dvěma a třemi hvězdami. Možná po dalším shlédnutí něco málo přidám... Přidal jsem...

Skvělí chlapi (2000)

Atmosférický film založený na parádním scénáři, výborných hereckých výkonech a skvělé hudbě. Michael Douglas jako Grady Tripp a jeho spanilá tripová jízda při řešení nečekaných problémů je prostě neuvěřitelná. Casting se celkově vůbec velice povedl. Zasloužené čtyři hvězdy.