Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Nějak jsem nepochopila úžasnost tohoto filmu - koukat se celou dobu na téměř se neměnící výraz Frances McDormand opravdu není můj šálek kávy. Jedinou světlinou tak jsou vstupy Woodyho Harrelsona, který bohužel předčasně umírá. Jinak fakt nuda.

Nejtemnější hodina (2017)

Gary Oldman je skvělý a už jen kvůli němu stojí za to film vidět a člověk si jej zapamatuje. Výborně natočené.

Spotlight (2015)

Tomu se říká prvotřídní drama! Žádné přestřelky, kromě slovních, žádná dramatická hudba podkreslující napínavé scény. Prostě tvrdá fakta, pár emotivních scén a výbušné téma.

Captain America: První Avenger (2011)

Docela vtipné, když to člověk bere s nadhledem. Hayley Atwell je výborná, stejně jako Stanley Tucci (i když tu má pidi roličku), naprosto úžasní Toby Jones a Hugo Weaving. No, na Chrisa Evanse se dá taky koukat, obzvlášť poté, co se stane normálním. Popcornový film jak vyšitý a asi bych ji řadila k těm průměrně lepším komiksům.

Hrdinové ohně (2017)

Dech beroucí drama, jehož konec jsem nečekala a úplně mě dostal. Ještěže se u nás tak rozsáhlé požáry nevyskytují... všichni herci jsou skvělí a film v paměti zůstane dlouho.

Pod toskánským sluncem (2003)

Každý si může tento film vykládat po svém, záleží v jaké fázi života se nachází. Je tu naděje, zklamání, zamilování, nevěra, tragédie i komedie. Diane Lane je úžasná. Nicméně to není film, který by v hlavě zůstal delší dobu - dobrý na momentální odreagování a mnohem lepší než jakékoli romantické filmíky z německé i české produkce.

LBJ (2016)

Hodně civilní snímek, kterému kraluje Woody Harrelson, aneb jak se senátor stal viceprezidentem a pak neochotně i prezidentem, jak tahat za nitky ve vysoké politice a jak si stát za svým názorem. Možná to není takový zázrak, ale já Woodyho žeru a tak se mi film líbil moc.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

No nevím, asi jsem koukala na jiný film, než většina, ale popravdě jsem nepochopila, proč to bylo natočeno. Napětí téměř žádné, postavy tak nějak ploché.... ale přiznávám, že tam byly určité scény, které zaujaly. Jinak pro mě naprosto zapomenutelný film.

Matky na tahu o Vánocích (2017)

Říká se, že opakovaný vtip není vtipem, a v případě tohot filmu to platí na sto procent. Je to trapné, už to tady bylo a Milino hey guys mi otvíralo kudlu v kapse. Nicméně jsem to dokoukala do konce, párkrát se i zasmála a trochu si zaslzela, takže úplný odpad to nebyl.

Baby Driver (2017)

Nějak jsem nepochopila docela vysoké hodnocení - film je o ničem, hlavní představitelé nemastní neslaní, je to straaašně dlouhé a jediné, co stojí za zmínku, je hudba.