Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Akční
  • Animovaný

Recenze (1 525)

plakát

Predátor: Kořist (2022) 

Další díl seriálu o feministickém opruzení, kde si už i malá indiánka poradí s Predátorem líp než sám Arnie. Neskutečně přechválená haluz, která nemá vůbec žádnou atmosféru, protože se většina scén odehrává nepochopitelně za světla. Při pohledu na oslavné recenze lidí, jejichž datum narození je totožný s původním Predátorem, mi zůstává rozum stát. Přijde mi, že dnešní generace už ani nerozezná kvalitu od hovna. I ten digitální medvěď vypůjčený z REVENANTa byl jak z videohry. Chyběl mi tam už jen Vinnetou a Old Shatterhand. Zlatý PREDÁTOR 2 s Danny Gloverem, to bylo mistrovské dílo oproti téhle pohádce pro děti od Disney.

plakát

Podvodníci z New Jersey (1994) 

Natočit tuhle nudnou, černobílou konverza(sra)čku v dnešní době, tak by Kevin Smith skončil v zapomnění a pochybuju, že by prorazil. Tomuhle se říká mít štěstí na dobu. Kvalita obsahu mi uniká.

plakát

Vedlejší účinky (2013) 

Ten přerod z normálního šťastnýho vztahu, přes medikaci na následnou vraždu je příliš zkratkovitý a tím pádem vůbec nepůsobí důvěryhodně po dramaturgický stránce. Taky mi vůbec neseděla reakce matky Čuníka, která ještě četla dopis v televizi, jak kdyby ta krysa zrovna nezavraždila jejího synátora. Příliš mnoho WTF momentů. Naštěstí to vyvažuje právnický žid a závěr plný satisfuckce.

plakát

Pomsta (1990) 

Jeden z těch filmů Tonyho Scotta, které na mě jako dítě zanechaly trvalé následky díky zobrazenému násilí. Křehce krásná Madeleine Stowe a silný příběh o pomstě v podmanivém režijním stylu, podle něhož okamžitě poznáte autora. Jeden z oblíbených filmů Quentina Tarantina.

plakát

Bláznovství (2008) 

Úlisný puberťák rapuje a prodává hulení, díky čemuž se seznámí s psychiatrem, ke kterýmu začne chodit na sezení. Shodou okolností, kurva, to je ale klišoidní náhoda, se taky seznámí s doktorovou nevlastní dcerou, kterou začne, ehmmm, předčasně vystříkávat, protože byl dosud, pokud jsem to správně pochopil, panic. Ta se pochlubí, že to před ním dělala už asi 100x, takže oslizlý puberťák se do špíny zabouchne, protože mu ukáže, jak na to. Bohužel hned po tom, co se slizoun naučí vydržet víc než 30 sekund, projeví své city k rajdě, kterou to absolutně vypne a už s ním nechce nic mít. Psychiatr se mezitím snaží vyrajcovat starou koukáním na porno. Pak si z toho už jen pamatuju, že hošani se rozhodnou obrážet ulice a prodávat společně trávu. Retro vyfiltrovaný 90. look a netečný Ben Kingsley s parukou.

plakát

Noční můra v Elm Street (2010) 

Remake, který se shledal převážně se, za mě, nepochopitelnými negativními reakcemi. Přitom se jedná o výtvarně sexy stylizovanou předělávku, která nedělá originálu žádnou ostudu. Za hlavní důvod nenávistné odezvy na film přikládám obsazení Jackie Earle Haleyho (který byl v té době v kurzu díky WATCHMEN) na úkor Roberta Englunda. Mně osobně tahle změna nevadila. Maska se sice nepovedla, ale zas to vyvažuje Rooney Mara, která tehdy ještě nevypadala jako krysa. Potěšil také flashback se zapálením pedofilního kotelníka, čehož jsme byli v originálu ušetřeni. Za mě solidní videoklipový remake od klipaře - matadora.

plakát

Temná legenda 2 (2000) 

Vůbec ne špatné pokračování URBAN LEGEND. Vynikající nápad se zasazením děje do filmové školy, kde studenti točí své absolventské filmy a do toho se vraždí. Spousta odkazů na Hitchcocka. Fanoušky subžánru tohle nemůže urazit. Absolutně neobjektivní hodnocení. Ano, je to cheesy, ale nápadité.

plakát

Roman Polanski - stoprocentní profesionál (2019) 

Příliš zkratkovitý a velmi povrchní televizní polodokument, který prolítne všechny Polanského filmy po útěku do Francie ve stylu pár vět od jeho spolupracovníků a pár herců. Sám Polanski zůstane ušetřen.

plakát

Lo strano vizio della Signora Wardh (1971) 

Podivným zlozvykem paní Wardh je vyšukávání s milencem a snění o vyšukávání s bývalým milencem. Rozporuplné giallo, které má 2 vizuálně zajímavé znásilňovací scény, které jinde neuvidíte. Jednu v dešti a druhou snovou s rozbitou flaškou a střepy. Hlavní oběť hraje krev a mlíko herečka, Edwige Fenech (typicky maltské příjmení), která se s námi podělí o své vnady a opravdu se je na co koukat. Ivan Rassimov má tu správně slizkou držku. Máme tu vraždu sexy blondýny ve sprše odkazující na Hitchcocka, napínavou naháněčku v parku, ale scénář se ve výsledku ukáže tak překombinovaný, že předchozí děj postrádá logiku a motivace postav zůstanou zaobaleny tajemstvím.

plakát

Seveřan (2022) 

Dlouho jsem tak v kině netrpěl jako u týhle domýšlivý, snobský arthouse verze BARBARa CONANa. Když nahradíš vypravěčskou neschopnost přesranym pohanskym symbolismem a mystikou a nejpamátnější momenty filmu jsou scény krknutí a usrání si, něco tu nehraje. Skarsgård hraje vysteroidovaný prkno s křivicí krku a celý film se snaží hrát něco mezi Terminátorem, Rambem a vlkem, ale výsledek je absurdní. Vůbec, veškterý dialogy jsou jedno velký komediální představení, který autor nemohl myslet vážně, pokud to není zasranej pozér, což očividně je. Kde jsou ty časy, kdy se točily vypravěčsky poutavý filmy. Dneska se vynášejí do nebes samí autoři-sebeonanisti.

Ovládací panel
21. nej uživatel Velká Británie
27 bodů

Reklama

Reklama