Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Akční
  • Animovaný

Poslední recenze (1 532)

plakát

Den díkůvzdání (2023) 

Eli Roth režisérky roste. Překonal sám sebe a natočil svůj nejlepší kariérní počin. Troufám si říct, že jsem letos lepší a zábavnější slasher neviděl a už se těším na potvrzené pokračování. THANKSGIVING hodně odkazuje nejen na HALLOWEEN a SCREAM, ale hlavně na I KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER, z něhož cituje překvapivě nejvíc scén. Narozdíl od svých vzorů se však nebere vůbec vážně, ale jede v hodně černohumorných vodách, stejně jako původní GRINDHOUSE trailer.

plakát

Barbie (2023) odpad!

BARBIE představuje všechno, co je na dnešní společnosti zvracené. Jedná se o studiovou propagandu feministického hnutí. Bezpohlavní urážka lidské inteligence, makabrózní exkrement a 2-hodinová lobotomie mozku zaživa. Chudáci děti vyrůstající v dnešní době.

plakát

Zabiják (2023) 

Fincher opět sám sebou, tudíž ve velké formě. Běžný divák to ale nepobere, protože se jedná o moderní nediváckou verzi starých béčkových filmů a hlavně Melvillova LE SAMOURAÏ s Delonem, na kterého odkazuje asi nejvíc. “When we took the still we were going to use for the poster with him wearing the bucket hat, I told him, ‘Touch the brim. This is our Le Samouraï shot.’” - “I’m going to do it stripped-down. This is a Don Siegel movie. It’s a fucking Michael Winner movie. It’s Charley Varrick, Get Carter, The Mechanic. This is meant to be ballistic. The style can be described as: a Quinn-Martin production. It’s Mannix chic.” Tudíž jsem přesvědčen, že THE KILLER bude doceněn až po letech. Návrat ke kořenům, tak trošku ve filosofickém duchu, kde se Fincher zamýšlí nad (ne)smyslem lidského bytí. Film chtě nechtě pokládá otázku, na kolik je hlavní postava zrcadlem režiséra samotného? Fincher se tímhle filmem nesnaží o velkolepou narativní výpověď, i když se dá vyčíst hlubší význam z jiného pohledu, a to, jak moderní technologie podporují kulturu izolace a anonymizace, která umožňuje vrahovi vykonávat své řemeslo bez interakcí. THE KILLER je jedním z jeho stylistických cvičení nižšího kalibru co se komplexnosti a hloubky týče. Má blíž spíš k jeho bijákům jako PANIC ROOM nebo THE GAME. Přesto u mě film roste s každým dalším zhlédnutím. ’Why aren’t you making movies like your earlier, more complex ones?’ Oh my God. You know, all you can do is go: Yeah, OK. This is just fodder for my future version of Stardust Memories.”

Poslední hodnocení (15 835)

Místo činu (1970) (seriál)

27.02.2024

Skrýš (2010)

15.02.2024

Znovu po smrti (1991)

13.02.2024

Vládce Paříže (2018)

28.01.2024

Špindl 2 (2019)

odpad! 25.01.2024

Exploziv (2015) (pořad)

odpad! 22.01.2024

Kvíz Jaromíra Soukupa (2023) (pořad)

odpad! 22.01.2024

Doktor z hor: Nové příběhy (2008) (seriál)

odpad! 22.01.2024

Poklad z půdy (2018) (pořad)

odpad! 22.01.2024

Reklama

Poslední deníček (1)

Hláška dne

"Ženy si nechají dělat piercing a tetování po celém těle, lifting obličeje, vyhlazují si vrásky, dělají se jim císařské řezy, odsávají jim tuk, zmenšují si velikost stehen, nechávají si podvazovat vaječníky, zmenšovat slzné váčky, nechávají si dávat silikonové implantáty snad po celém těle, epilují se pinzetou nebo horkým voskem a pak se nechtějí nechat píchat do prdele, protože je to bolí. " RADIM UZEL

Ovládací panel
20. nej uživatel Velká Británie
29 bodů