Umění v papučích (2018) (TV film)

Musím říct, že Smetanova Vltava v koupelně mě dostala :)

Narozena 1918 (2018) (TV film)

Jak to bylo s dcerami paní Šrůtkové v Americe? Byl by to sice možná trochu krok stranou od hlavního tématu a hrdinky, ale jsem jediná, kdo by byl zvědavý?

Poslední trik Georgese Méliese (2016) (divadelní záznam)

Přívlastek "Rodinný" k této inscenaci výše mě trochu zaskočil. Na jednu stranu vím, že se má za to, že není správné chránit děti před faktem smrti za každou cenu, na druhou stranu se mi ale vrylo do paměti, že malé děti přijaly Červenou želvu (https://www.csfd.cz/film/416732-cervena-zelva/prehled/), která se smrtí rovněž zaobírá, spíš špatně. Trauma tahle poetická stylizace dětem nejspíš nezpůsobí, ale rodiče možná budou muset vysvětlovat. Hodně štěstí odvážlivcům.

Boleslav První (2018) (TV film)

V první řadě se asi musí zmínit, že o "titulním hrdinovi" toho příliš nevíme a vědět nemůžeme. O to víc mi imponuje, že zbývající čas tvůrci nevyplnili nej(s)prostším možným způsobem, tedy trapným tajtrlíkováním průvodce – zde usazený Brit podle mne funguje jako vcelku inteligentní ozvláštnění úvodu a závěru – ale dali si tu práci s různými tématy ze širšího kontextu (podoba družiny, náboženství, atd.).