Zámek hrůzy (1999)

Tvůrci se sice pokoušeli o horor, ale vyšla jim z toho jenom ubohá duchařská slátanina, která by asi měla být strašidelná, ale vzhledem k míře trapnosti dialogů i způsobu, jakou je zápletka posunována dopředu, je tenhle film spíše k smíchu. Nebýt digitálních efektů, byl by Zámek hrůzy jeden z nejhorších filmů co sem kdy viděl.

Rocky (1976)

Myslím, že není moc takových kluků, kteří by se v předpubertálním věku aspoň na chvíli neztotožnili s potavou Rockyho. A jestliže se vás tenhle případ netýká, i tak musíte uznat, že je to krásný nostalgický film, skvěle zachycující atmosféru sice šedivého a špinavého, ale přesto (anebo možná právě proto) krásného města Ameriky 70. let.

Spalující touha (1999)

Mysteriózní thriller s neuvěřitelně působivou tajemnou atmosférou. Mistrovské dílo plné mrazivých scén, které svojí sílou a naléhavostí výpovědi v divákovi vyvolává pocit strachu a úzkosti.

Boss (1996)

Nejdřív to vypadalo na gangsterku, potom na film noir a nakonec se to ustálilo na krimi o vyšetřování vraždy ve vojenském prostředí. Mix žánrů s krásnou kamerou neskončil katastrofou, jak se mohlo lehce stát, ale jako dobře koukatelná podívaná. Celý film je zároveň jedna dlouhá reklama na cigarety, většina hlavních postav totiž kouří a to při všech možných i nemožných příležitostech.

Milenec nebo vrah (1996)

Vcelku zajímavý thriller s působivým závěrem .Ve filmu jde o mnohokrát viděnou zápletku psychopata ohrožujícího slušnou rodinu a i když tvůrci víceméně dodržovali zaběhnutá schémata tohoto žánru a s ničím objevným nepřišili, přesto film nenudí ani nepůsobí tuctově

Vyjednavač (1998)

Nudný film s nezajímavou zápletkou, ve kterém zaujme jen herectví Kevina Spaceyho. Celou dobu se bez většího posunu v ději jen dokola střídají chvhíle vyjednávání a útoků na hlavního hrdinu. Nejvíc mě znechutil konec filmu, kde Jackson míří na hlavního padoucha s úmyslem ho zabít, ale nakonec pistoli s výrazem „ty mi za to nestojíš“ odkládá. V kolika filmech už tahle příšerná scéna byla?

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Svérázný způsob humoru a velká nadsázka a ironie se asi každému nemusí líbit, ale podle mě patří tohle geniální dílo mezi nejlepší české komedie vůbec. Dočolomanský zde hraje výborně, to jak schválně přehrává svojí roli mi připomnělo herectví Monty Pythonů.

Malý krámek hrůz (1986)

Kouzelný muzikál s výbornými písněmi, které se mi zaryly do paměti (často se přistihnu, jak mi jejich refrény zní v hlavě a pak se jich nemůžu zbavit). Tento film má schopnost přenést diváka do svého úžasně zvláštního světa, ze kterého je ale pak velmi těžké vrátit se zpět do šedivé a nudné reality.

Posel budoucnosti (1997)

Nevím proč je tento film tak moc kritizován. Je to typická americká vlastenecká slátanina, která vás občas naštve svojí patetičností, ale dá se na ní koukat. Takových filmu je ale spousta (Armageddon, Den nezávislosti, Patriot...), tak mi není úplně jasné proč se všichni ztrefují zrovna do Postmana.

Hračka (1976)

Zajímavé komedii s bohatým dějem vévodí energický herecký projev Richarda. Děj se točí okolo stávkujících zaměstnanců a syna majitele podniku, na kterého jeho otec nemá žádný čas. Je zvláštní, že se film těmito problémy zabývá zcela vážným způsobem, což je dost neobvyklé na to, že se jedná o typickou francouzskou třeskutou komedii.