Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pár změn oproti předloze tam je, ale to bych vyčítat nechtěl. Ještě si taky musím důkladně prostudovat soundtrack. Zážitky z filmu umocněné premiérou s dalšíma třema stovkama fantazáků, tudíž bezva atmosféra přidala výsledné dojmy i body k dobru. Podzemní útěk a souboj trpajzlů se skřety je trošku na jedno brdo a dost přehnaný, méně uvěřitelný než třeba v LOTRovi. Proto zatím čtyři. Jinak nemám co vytknout. + Glumovy grimasy + Martin Freeman

Chata v horách (2012)

Výborná záležitost od začátku do konce. Zajímavé cameo Sigourney Weaver a naprosto bezkonkurenční Fran Kranz, který se snad narodil pro roli komika :-) neobyčejně originálně pojatý horor, který si bere na paškál snad všechny ostatní teen-horory a nasazuje jim parohy. Ne jinak - horory, béčkový nebo lehce áčkový můžu i tak, i když nejsou okořeněné, ale tohle je... prostě jiné. Doporučuju všem milovníkům americké zábavy. Amen.

Klip (2012)

Smutné. Do jisté míry realistické. Děj zde sice je, ale režisérce zřejmě šlo o zachycení něčeho úplně jiného. Působí to spíš jako vytržení z deníčku. Pár stránek a dost. A ano, nesnáším ten typ holek, co se nechá zneužívat a mlátit, když maj na víc, a stejně s tim mlátičem zůstanou. Zasloužíte si to.

Skyfall (2012)

Po nic moc Quantum of Solace se mi Skyfall líbil, i když Craig opět absolutně bezemoční jako Steven Seagal. Furt ten samý výraz, usměje se asi jen jednou nebo dvakrát. Film tahá nahoru Bardem a Skotsko!! Si až člověk říká, jak to, že se tam ještě nevydal na čundr...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Knihu jsem nečetl, ale to nic nemění na tom, že díl je sice o poznání akčnější, avšak i tak je v něm značné množství scén, které tam jednoduše nesedí nebo mi tam nějak vadily. Ano, je to epické, ale místy až přehnaně. Průměr jako předchozí díly, byť je tento akčnější.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jelikož jsem monstrfanoušek knižní předlohy, vidím zde kýbl nedostatků - nevěrohodnost herců, tu něco chybí, tu je něco přidáno navíc a tu je něco pozměněno. Těch "tu" je nakonec tolik, že pět hvězd prostě nedám ani kdyby nevím co. Bod za Seana Beana, soundtrack, výpravu a některé herce, kterým to i věřím. Takže ve výsledku: ano, je to dobrý seriál, jeden z těch lepších fantasy seriálů ever, ale kniha byla je a vždy bude lepší.

Mezi vlky (2011)

Lepší průměr. Bod za přírodu, atmosféru a proměny a vzpomínky Liama Neesona.

Pařba v Bangkoku (2011)

Pořád to má tu sílu, i když jsem čekal, že to bude mít sestupnou tendenci, tak kupodivu ne tak velkou. Vlastně bych řekl, že žádná velká dekadence se nekoná. Jsem spokojen, bavil jsem se a nebyl jsem sám ;o)