Joker (2019)

Dej je vlastne nič moc, je to skôr klasika aaaaalle. Film sám o sebe je dosť depresívny, prostredie nič moc ale pozeral som to najmä kvôli Phoenixovi. Herecký výkon ako on dal v Jokerovi je priam orgastický zážitok, pozrel som si to viackrát a pozeral som na detaily , že čo ti ebe to je neskutočné. normálne si nespomeniem čo by sa tomuto vyrovnalo. Oscara chlapovi klobúk dolu.Za mňa iba pre Phoenixa za 5*

Psychiatr (2018) (seriál)

Excelentné spracovanie a ešte lepší herci. Dakotu zbožujem ale Luke a DAniel parádny výkon.Pripadá mi ako keby naozaj reálne vyobrazili temno doby dávno minulej¨. Keď si predstavím aké to mali v tej dobe kriminalisti ťažké.... Ďalšia lahôdka na dlhé jesenné večery.

Půlnoční slunce (2016) (seriál)

Zasa severská parádička na nočné pozeranie, to sa nedá nepozrieť naraz. Brutalita verzus krásna príroda no jednoducho skvostné, príbeh docela pomalý ale uveriteľný. Za mňa za 5*

Too Old to Die Young (2019) (seriál)

Refnove filmy som si začal užívať keď som pochopil če ich treba sledovať pod vplyvom "niečoho",.. Áno má to ultra spomalené scény, ale skús to pozerať po 5 pivách a fľaške vína, zbadal som niečo tak dobré. že som si to pozrel celé naraz. Takto pekne ukázaný hnus, zvrhlosť sadizmus i sex som dlho nevidel. Mladý mexický chlapec s oidipovým syndrómom mi strašne vadil, i keď Augusto Aguilera to hral výborne, viac ma zaujal Miles Teller ktorému postava Martina sadla, tieto bezemotívne ksichty nezahrá každý takto dobre.Pri scénach s Dianou(Jena Malone) som počul len bla bla bla až pokiaľ sa nehrala na posteli - mňam. Celkovo to hodnotím ako veľký kultúrny zážitok pre každého úchyláka so sklonom k alkoholizmu a sadizmu s excelentnou hudbou a perfektným vizuálom. Teším sa na Refnovu ďalšiu genialitu, bravóo majstre!!!

R (2010)

Takto si predstavujem basu, hnusné ksichty, hnusná cela a bachari tiež.Keď počas pozerania dávaš k telke usb a zrazu z tej 127 obrazovky 10 cm od nej blonďákova cicina na celú obrazovku, trochu sa aj zamyslíš či títo Dáni trochu moc neslopú.Reálne zobrazenie je práve to čo tieto filmy ponúkajú. Dvaja mladíci si rozbehnú obchod cez odpadovú rúru ale sú bábkami svojich spoluväzňov, len sa snažia prežiť a ako je známe, keď to ide najlepšie vždy sa to niekde poserie.Je tu i návod ako si strčiť kinderko do prdele, čo je bežná vec vo väzenskom prostredí a ako to vlastne robia ma trápilo už pri čítaní Motýla a arabský chalanko mi ukázal ako na to.Bachari sa na počudovanie v base moc neobjavujú a ich chuť do práce je najlepšie vidieť v scéne v mešite. Len severania v alkoholickom opojení nám dokážu ukázať úplne nechutné prostredia kde sa film odohráva a tým vytvárajú kinematografický počin hodný obdivu. Film je tak dobrý že pozeráš pozeráš a keď idú zrazu záverečné titulky si povieš čo to do p... parádny film to bol ... taký Dánsky

The Angriest Man in Brooklyn (2014)

Tento film ma dejovo moc neoslovil, ale keďže som ho pozeral tesne po smrti Williamsa hodnotím najmä jeho herecký výkon, on so svojimi problémami tu hral pravdepodobne sám seba, vyjadrovanie pocitov, gestá, mimika tváre - pán herec. Nechápem že niekto toto označil za komédiu, ak tu je niečo trochu na zasmiatie tak len taký trpký krátky úsmev.Pre nňa iva vďaka Robinovi 4*

Policejní odznak (2002) (seriál)

Človek by nečakal, že ho dokáže seriál takto chytiť, Odznak sme sledovali i na prenosnom tv v noci v práci. Kriváci v radoch polície stále už už ich majú a kĺžu sa ako hadi. Vick - Micha&el Chikils je od tohto momentu mojím obľúbeným hercom. Seriál udrží diváka v napätí až do konca.

Kúpeľňový hráč (1988)

4 hviezdy lebo som žil v tej dobe blízko miesta nakrúcania poznám i krčmu kde to točili, pre mňa úsmevný filmík i napriek jednoduchému deju, kto pozná mentalitu toho miesta v tej dobe sa pobaví :-D

Policajti z L. A. (2009) (seriál)

Po policajnom odznaku som neočakával seriál, ktorý by ho prekonal, ale našiel som. V 5 sériach vidíme realisticky zobrazenú prácu polície L.A . Stretávame sa s úspechmi i pádmi hlavných hrdinov, autori ukazujú krásy a najmä špinu veľkomesta. Seriál ukazuje príbehy jedotlivých policajtov i príehy policajných parťákov, niekedy pôsobí chaoticky skok z jednej dvojice na druhú ale výsledok je skvelý.Skvelý Ben Meckenzie i Lucy Liu a najmä postava Michaela Cudlitza dávajú divákovi zo seriálu trochu pocit ako by sledovali ozajstnú prácu polície v nejakej reality show. I napriek neočakávanému koncu seriálu hodnotím 5 hviezdami.

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Na film som narazil pri pozeraní filmografie Stellana Skarsgarda a doslova som bol v úžase. Príbehy mstiaceho sa otca vídame bežne, ale severské stvárnenie je neopísateľné.Prostredie filmu je nádherné, chladné tak ako je hlavný hrdina. Skarsgardov výkon je ako vždy výborný ale upúta postava hlavného záporáka v podaní Pala Sveere Hagena,ktorý sa s postavou zžil a výkon je ohromujúci.Film nie je jednoduchou vyvražďovačkou ale výborným filmom o strate a pomste.