Cabin Fever 2 (2009)

Hrozně špatné pokračování, už tak velice průměrného prvního filmu. V původním plánu jsem se chtěl alespoň trošičku bát a místo toho dostanu tuto lacinou teen komedii s litry jahodové limonády. Scénář je tragicky nezáživný a snad polovinu filmu se nic neděje, tedy pokud opomeneme i tu nekonečnou dávku rádoby vtipných pubertálních hlášek a trapných sexuálních scének. Naivní závěr raději komentovat nebudu, protože to stejně nemá cenu. Hvězdu si snad zaslouží jen těch pár gore scének, které pokud zrovna po sobě herci nezvracejí, stály za to.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Ach jo zase jeden z filmů u kterého jsem stím vaším hvězdičkováním nejistý jako důchodce na bruslích. Celda 211 ma celkem spád i zajimavý překvapujicí scénář, ale je děsně prostá v inovací prostředí, které rychle zevšední. Mému oku neunikly ani situace ( tedy bavíme-li se k těm drastičtějším záběrů ), že byly ve větší míře cenzurovány a přímo násilí a krev byly zobrazeny v minimálním množství, což mě osobně trochu překvapilo, protože Španělé jsou těmito záběry přímo pověstní. Bohužel ani logické uvažování některých postav, zvlášť potom manželky hlavního dozorce o kterém je tento příběh vyprávěn, bylo přímo na cenu debility roku. Závěr jsem né až tak úplně pochopil, ale jinak jak už jsem v úvodu napsal je to povedený film, u kterého se rozhoduji stále mezi 3 a 4 hvězdičkami a jak to dopadlo vidíte už sami...

Cold Creek Manor (2003)

A máme tady další z řad typických amerických thrillerů, které mají famozní první polovinu u které si budete spokojeně pomlaskávat popcorn, zatímco u té druhé ho budete proti své vůle vracet zpět do mísy. Je to obrovská škoda, že se to tak všechno dokáže splašit a u závěrečného vyvrcholení bych raději příště chyběl. Nezbývá mi proto nic jiného, než hodnotit střední cestou tří hvězdiček a to i přesto, že herecké obsazení i kamera se dá považovat za nadprůměrné.

Columbo - Džungle ve skleníku (1972) (epizoda)

Rozhodně zatím nejvtipnější epizoda, kterou trochu kazí až závěr s bloudilou kulkou. Skvěle zahraný hlavní zločinec a i vedlejší postavy tentokrát ničím děj nekazily.

Columbo - Etuda v černém (1972) (epizoda)

Za mě zbytečně až o 20 minut časově natáhla epizoda oproti zažitého standartu. Případ je navíc průhledný jak mokré tričko Dády Patrasové, takže ani závěrečná pointa v žádném případě nikoho nepřekvapí. Jediné co mě překvapilo je skutečnost, že mi nepraskly ušní bubínky z té strašně přeboostované klasické hudby, která se line celou epizodou. Rozhodně jeden z nejslabších doposud natočených dílů.

Columbo - Její příležitost (1971) (epizoda)

Rozhodně z první série jedna z těch slabších a málo zajímavých epizod. Tenhle malý experiment tzv. případu naruby, kdy Columbo a všichni okolo již znají jméno vraha od prvních minut mi prostě moc nesedl. Motiv vraždy naprostá fraška a rozhodující usvědčující důkaz neunikl při sledování ani mně.

Columbo - Past (1972) (epizoda)

Škoda, že v tak hezkých exteriérech se zrovna natočil tento ne příliš atraktivní případ. Hlavní padouch sice měl cosi pod čepicí, ale jeho místy afektované chování mi lezlo dost na nervy. Nelogický mi přišel i nástup na scénu poručíka Columba, kdy vyzpovídává manželku nezvěstného jejího muže aniž by našli jeho tělo nebo měli stopu, že jde opravdu o vraždu. Zvláštní...

Columbo - Prázdný rám (1971) (epizoda)

I když se vrah snaží sebevíc, tak právě ona velká snaha vše vyvrátit a zamaskovat svede na sebe pozornost důvtipného poručíka Columba. Samotný případ mě však tolik nezaujal, tak jako třeba některé předešlé. Zachraňuje to do značné míry konec, který je úsměvně zatím nejoriginálnější a pár bonusových čistě komických scének jako je album fotek nebo spoře oděná modelína, která zavaří Columbovi hlavu více než-li kdejaký kriminalista! :)

Columbo - Semínko pochyb (1971) (epizoda)

Na rozdíl od prvních dvou epizod má tento případ svižnější úvod a než se nadějete, je poručík Columbo opět na scéně. I padouchovi se konečně opět navrátil svérázný styl a příjemná změna slunného prostředí taktéž seriálu prospěla. Případ však nikterak zamotaný nebyl a ta rádoby romantická omáčka okolo byla na můj vkus spíše otravná.

Columbo - Smrt nabízí pomocnou ruku (1971) (epizoda)

Méně sofistikovaný a tedy zároveň i dle mého méně zábavný případ nežli ten co jsme měli šanci vidět už dříve v pilotním díle. Postava vraha neslaná a na to, že má zkušenosti od policie a je šéfem velké úspěšné detektivní agentury, tedy moc hlavu panu Columbovi nezamotal.