Blood+ (2005) (seriál)

Vyborny anime serial! Koniec kazdej casti Vas nuti okamzite si pustit dalsiu! Zial toto nasadene tempo si dokaze udrzat "len" po 32. cast. Ak by serial koncil zhruba po 30tej casti, musel by odo mna ziskat plne hodnotenie, zial po tejto straca na "stave" a dokola sa prehravaju tie iste temy. Nadobuda charakter: zabi zloducha cislo 1...zabi zloducha cislo 2 ..atd az po hlavneho zloducha. Momentalne som pri poslednych castiach serialu a dufam ze aspon ten koniec bude stat zato! Kazdopadne vsak doporucujem! Nemozem este zabudnut na UZASNY soundtrack!

Princezna Mononoke (1997)

Dalsi vybony animovany film od neprekonaneho rezisera. Co viac dodat. To treba vidiet!

Mirai šónen Conan (1978) (seriál)

Skvele anime, ktoremu jeho vek vobec neubera na kuzelnosti a ktore nie je urcite len pre deti. Pocas jednej PN-ky som preluskal vsetkych 26 casti a stalo to zato! Je to vyborna a velmi vtipna rozpravka, pri ktorej som prezival vsetky dobrodruzstva spolu s hlavnymi hrdinami a bolo mi smutno, ked som videl ako sa cely pribeh blizi ku svojmu koncu. Už v tomto anime je badať prvky neskoršej Miyzakiho tvorby (ekologické témy, nejednoznačné delenie postáv na dobré a zlé) a dalo by sa povedať že práve toto anime je ich praotcom. Ak by sa dalo, dám viac ako 5 hviezdičiek! Vsetkym Miyzakiho ale aj inym fanusikom anime doporucujem!

Elizabethtown (2005)

Totalna nuda, uplne suhlasim s Civalom a Kombajnom

Kroužek sebevrahů (2001)

Japonske filmy mam rad, ale ten tento mi naozaj nic nedal. Pozeralo sa to sice celkom dobre, no na konci sa u mna dostavil pocit... "A co teraz? kde je pointa?". Nechapal som konanie postav vo filme...

Ong-bak (2003)

Herecke vykony a dej...odpad...avsak neskutocne bojove sceny vas udrzia pri filme az do konca! Tie hviezdicky su jedine za ne!

Cesta do fantazie (2001)

Hmmmm...opat to dokazal....Miyzaki opat stvoril nieco, co mi neda spavat a iba pri tej najletmejsej spomienke na tento film, mam chut pustit si ho znovu. Genialne charaktery, animacia, hudba, posolstva, ....jednym slovom..FANTAZIA!

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Po prvom zhliadnuti som bol trochu sklamany, bolo to asi moje prve anime a rozhodne prvy Miyzaki. Dovtedy som bol odchovany iba na Disneyovkach. Miestami som sa nudil a cakal som trochu komplikovanejsi pribeh. Stale vsak cosi vo mne hlodalo a po case som si pustil film znovu. To uz som mal par dalsich Miyzakiho kuskov za sebou a vedel som sa teda naladit na tu spravnu prijimaciu frekvenciu. A naozaj, tentokrat sa to dostavilo. Necakal som akciu a dejove zvraty. Iba jednoduchy, mierumilovny a krasne prerozpravany pribeh maleho dievcatka-carodejnice ktore sa snazi najst si svoje miesto v zivote. Dalsi z filmov po Totorovi, pri ktorych nebudete vybuchovat od smiechu, ale po celu dobu vam bude hrat jemny usmev na tvari a co je najpodstatnejsie, v dusi.

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Dalsi skvely Miyazaki! Nie je sice moj najoblubenejsi, ale stale skvely. Opat dokazal vo mne vyvolat mnoho roznych pocitov a emocii...napatie, uvolnenie, radost, smiech, melancholiu... Neviem ako to ten clovek robi, ale som mu vdacny, ze mi ukazal nove rozmery v animovanej tvorbe...ukazal mi, ze nie je potrebne angazovat zivych hercov, aby sprostredkovali divakovi umelecky zazitok.BRAVO!

Naušika z Větrného údolí (1984)

Miyazakiho prvy velkofilm pod hlavickou studia Ghibli. A hned neuveritlena bomba. Dodnes som tento film videl len raz, hoci sa stale nan znovu a znovu chystam. Napriek tomu vo mne zanechal take silne pocity, ze ho nemozem hodnotit inak ako 5*. Co dostalo mna, bola atmosfera. Dokonale som splynul s postavami a na tonoch Hisaishiho hudby sa nechal odniest do sveta fantazie. Krasa.