Sidenius

humanoid třídy M

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 2.4.2020  20:08

když si člověk propovídá 2/3 filmu o nic nepřijde. oddechovka se všim všudy.

• 2.4.2020  20:06

Krásná práce, něco jiného než hollywood. Když už to dál nemůže gradovat - graduje to..

• 23.3.2020  22:23
    Přes prsty (2019)

Produkce tv nova. Čerstvá pěna na hladině bizáru komerční šumpy.

• 21.3.2020  14:28
    Le Mans '66 (2019)

Nádherná podívaná, trochu srovnávám s Rush, protože s Niki Laudou jsem se uměl lépe ztotožnit. o Shelbym jsem žádné znalosti vlastně neměl za co tomuhle filmu moc děkuji. Perfektně natočené, opět mám pocit že se vrátili 50let včase aby to mohli natočit. Klobouček dole a tleskám.

• 19.3.2020  23:53
    Vlastníci (2019)

vtipná komedie přecházející do tuhého dramatu. Vše se odehrává v jedné místnosti, ale nenudíl jsem se ani chvilku. Vystavěné na scénáři. Herecký koncert. Kdo byl na schůzi SVJ tak se v tom najde.

• 8.3.2020  20:05

Na to jak obyčejné komedie Jiří Vejdělek točí to svým způsobem šlo. Nic jsem neočekával a nic jsem tedy nedostal. TVNova 20:00 v sobotu, asi takhle si to umím představit.

• 2.3.2020  22:25

A takoví mezi námi žijí. Snad na to v Německu nikdo nekouká. :)

• 2.3.2020  22:22
    Parazit (2019)

líbilo se mi, díky zemi původu úplně jinak pojaté zpracování. To je ale pro mě asi vše. Fajn oskar za zahraniční film, ale za co další čtyři? Sociální komedie kde není žádná postava jasným tahounem děje a i když rodinka je místy nadprůměrně vynalézavá, neumí zvládnout poměrně jednoduchou situaci.

• 27.2.2020  13:28
    The Morning Show (TV seriál) (2019)

Neudržel jsem se a když už jsem slyšel hlas tak jsem pořád hledal Grua z despicable me. Jinak určitě hodnotím že kauzu MeToo (a to jak moc je přitažená či ne za vlasy) to nechává hodnotit diváka. Trojice nesporně dobrých herců táhne celý seriál (Jennifer Aniston - SAG za nejlepší herečku v dramatickém seriálu) a je to dobře (upřímně bez nich by to byl jen podprůměrný počin). Určitě je zajímavé sledovat tituly Apple (for all mankind, see a spol.) Z jejich dílny vychází poměrně zdařilá témata.

• 24.2.2020  21:31
    Ve jménu našeho Pána (TV seriál) (2019)

Můj styl humoru. Nezničitelný John Goodman je tahnout seriálu. Super nápad a každá postava propracovaná. Krásně uzavřené.

• 24.1.2020  22:27

Krásná oddychovka s duševním přesahem. Člověk se směje jako blázen dokud si něco neuvědomí. Jinak kdo jiný by měl hrát Hitlera než potomek maura a židovky ( zároveň režisér celého filmu). Drtivá většina filmu točena na žatecku.

• 23.1.2020  12:50
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Nemohu se zbavit pocitu že konkrétně celou první sérii jsem odhadl v prvním díle. Celkově mi moc nebaví 5 příběhů samostatně se odvíjejících a sem tam se protnou. Pro udržení pozornosti musím často vypít kávu. Efekty a zákony fyziky jsou dotažené na jedničku. Některé díly občas překvapí, ale to přisuzuji spíš režisérovi, protože každý druhý točí někdo jiný (ještě že tak.. ) Nějak jsem tomu nepřišel na chuť.

• 7.1.2020  13:50
    Watchmen (TV seriál) (2019)

Absolutní nadšení které bylo korunováno maximální precizností kamery a grafického zpracování celého projektu. Konkrétně extraordinary being je díl kde bych pochopil kdyby byl vysílán v galeriích. Natočeno noir postupem, s vypíchnutím barvy u rozhodujících scén. Ale o tom to asi nemá být. Moc se mi líbí příběh, kde od začátku do konce nechápu jak to chtějí vysvětlit a na konci tomu i já rozumím. :) Pro mě jednoznačně nejlepší zpracování komiks příběhu (které obecně nemusím) s jasnou funkcí fyzikálních zákonů a zasazením do reálné doby a reálných míst. Za mě neexistuje jinak než 5 hvězd.

• 1.1.2020  17:24
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Díky tomu že seriál vůbec nesouvisí s klasickým světem SW ( a né opravdu to není malý Yoda) jsem ho zhltl na posezení. Skvělý příběh, nadherně natočeno - žádna přiblbá láska.. akce :) a George umi prostě efekty.... pořád zkoumám jak udělali písečné stopy po motorkách které nemají kola :)

• 28.12.2019  02:53
    For All Mankind (TV seriál) (2019)

Zajímavý nápad, vlastně supeeer nápad a výborně zachycena doba 70.tých let v USA. To že na měsíci nejsou první slova ,,malý krok pro člověka” ale cosi o marxisticko leninském manifestu je samo o sobě námět jak prase. Co se děje potom jde jen v Americe :) V rámci zhýčkanosti mi možna malinko vadí gravitace na měsíci a v lunárním modulu, to ale ochotně přehlížím, protože téma je fakt super.

• 28.12.2019  02:49
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Běžně mi hodnocení tak dlouho netrvá. Dokoukal jsem před týdnem a pořád netuším. Tomek Baginski je génius. Jeho fallen catedral mi donutil se zamyslet. A mělo to 6 minut. Pro mě mág fantazi a kdo jiný by se měl podílet na polském eposu kterým pro mě Wiedzmin jednoznačně je. Ta americká komerční taktovka je v seriálu místy moc vidět. Netflix umí točit, ale myslim že něco jako Zaklínač si zaslouží uchopit lépe, více poeticky a umím si představit lépe propracované vedlejší role. To že se teprve začne druhá série točit v březnu 2020 tomu také moc nepřidá....

• 2.12.2019  20:56
    Katedrála (2002)

v podstatě mi to v roce 2002 hodně zasáhlo, byl to neskutečný příklad animace kterou dosahovala studia alá pixar, ale v poměrně domácích podmínkách, neskutečný příběh a hudba vměstnaná do 7mi minut. Velká pochvala. A ejhle.. o 16let později tenhle pán točí remake asi nejkrásnější fantazi kterou dal světu další super polák. Zaklínač

• 1.12.2019  20:42

Pro mě jednoznačně nejlepší dokument ze sportovního odvětví a pořád nevím jestli bůh nebo padouch.. tenhle problém mým už cca 30 let :)

• 19.11.2019  15:10
    Agent (TV seriál) (2019)

Precizně natočeno, mám obrovský problém s S.B.Cohenem kterého mám spojeného jen s blbečky typu Borat, Bruno a další veteš.. Tady zahrál absolutně precizně, neskutečné charisma díky jeho původu, zasazení doby do 70tých let s ukázkou v té době téměř nerozbombardované Sírie...Skvělé prolínání černobílých záběrů s barevným světem - to vše mne maximálně uchvátilo. Přičtu-li k tomu že jde z velké části o skutečnou událost.. Klobouk dolů.

• 11.11.2019  15:37
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

a jako vážně lidí chodí na Marvella ? kde jsou všichni úžasní a skvělí ? Misfits žeru z víc důvodů.. jeden z hlavních je že to je typicky britské. Druhý je že jde dost často spíš o vyvrhele a ne o nažehlené elasťáky s hvězdou na prsou.. :)

• 10.11.2019  12:10

On i ona jsou schopni ten film herecky utáhnout i kdyby to bylo o ničem. Možná jsem čekal maličko víc od lidí jako je James Cameron. Děj jel dopředu, žádné odbočky, efekty jako vždy na jedničku. Me2 a podobný věci můžou za to že vše se točí kolem 3 žen které jsou vlastně strašně drsný. Potěšilo, pro mě jeden z top filmů letošního roku.

• 24.10.2019  14:19
    Joker (2019)

já se celou dobu fakt snažil, ale pořád jsem srovnával s úplně nepřekonatelným Heathem (R.I.P.). Takže pominu-li že největší psychopat byl on, musím říct že ano. Povedlo se. Joaquin umí přeřadit mezi normálním světem a světem psychopata ladně jako kočka. Jeho psychopohled nepotřebuje více efektů a je dobře že to bylo pochopeno i režijí a není to přeplácané. Bohužel Temného rytíře si i po letech pustím rád znovu, tohle zřejmě ne. ale kdo nemá srovnání - bude ho tenhle Joker strašit ještě dlouho.

• 12.10.2019  21:44
    Blíženec (2019)

Nudný scénář, odfláknutá kamera, nulová zápletka. Na to že o ničem - moc dlouhé. Námět z devadesátek. Absolutně o ničem.

• 6.10.2019  20:31
    Carnival Row (TV seriál) (2019)

Krásně napsané, sympatické že si Orlando i produkoval. Napětí a posun na konci každého dílu významově v ději. To se hned tak nevidí. Celkově Amazon má peníze na správné lidi a ty to prostě natočit umí. Druhá série bude určitě stejně skvělá. Prostředí něco mezi Anglií 19.stolení a fantazi zemí je výborný výběr. Orlando si na nic extrémního nehraje.

• 28.9.2019  22:53
    Ad Astra (2019)

Místy fakt nuda, tommy lee jones nezklamal. Posledni tretina filmu mela i trochu smysl. Spousta fyzikalnich nesmyslu.

• 24.8.2019  00:36

Tenhle film je pro někoho kdo má prostě Tarantina rád, nepostrádá dlouhé scény bez střihu, založeno především na dialogu a pokud někdo nemusí Tarantinovo výstřelky asi ho to nenadchne. Já na něm vyrůstal, takže je hájený :) A ti dva hoši zvednou každý film minimálně o 30%. zábavné finále :)

• 21.8.2019  21:21

Já vůbec samozřejmě netušil. I proto se mi to líbilo. A pozor ta hudba je neskutecna, na 70. léta nechápu že ho nikdo neznal...

• 3.8.2019  11:45
    The Boys (TV seriál) (2019)

Žeru scénář který mi baví. Žeru konečně podáni superhrdinů alá Marvel jako lidí - ba horších ctností. Žeru efekty a komediálnost příběhu. Žeru Amazon za uvolnění celé série najednou, střídání režijní taktovky a velikosti rozpočtu. Jdi se bodnout Ironmane, supermane a spol. Je to duševní hostina pro každého kdo se chce bavit a přemýšlí jak zabít neviditelného s kůží kterou nic nepronikne :)

• 24.7.2019  14:35
    Aljašská železnice (TV seriál) (2013)

Když vidím problémy dnešního světa a pak tenhle dokument tak mám pořád pocit že bych chtěl spíš patřit tam... skvěle vysvětlené, zaměřeno i lehce na osudy Outgringers (lidé co bydlí v odlehlých oblastech Aljašky).

• 23.7.2019  01:44
    Můj život s nomády (TV seriál) (2015)

Maximálně autentické a neskutečné že v téhle době ještě nkdo takový existuje.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9