Mumie se vrací (2001)

Tak náhodou to bola sranda, a mňa to aj bavilo. Jasné nebolo to tak podarené ako jednotka a Sommers predsa len není nejaký extra dobrý režisér, ale vidno, že má staré klasické horory rád a vzdáva im poctu. Sice ide popcornovou vlnou, ale robí to setsakramentsky zábevne. Ved taká nahánacka v autobuse alebo tá v lese bola úplne perfektná. Jediné co mi vadilo a kazilo celý dojem s filmu bol ten záver. Scorpion nebol nic moc. No proste cakal som od neho viac. Ale inak je to stále celkom dobrý zábavný a oddychový dobrodružný filmík. A úprimne varvím, škoda, že sa takýchto filmov netočí viac.

Spider-Man 2 (2004)

Tak na toto som sa veľmi tešil a oplatilo sa to. Sam Raimi splnil čo sľúbil a predviedol nám pokračovanie aké sa len tak nevidí. Lepší záporák, hlbší pohľad do osobného života Petra Parkera a úplne perfektné comicsové bitky, to sú veci ktoré robia zo Spider-mana 2 jeden z najlepších zfilmovaných comicsov vôbec. Veď napríklad taký súboj Spideyho s Dockom Ockom na veži hodín, kde sa obhadzujú obrovskou hodninovou ručičkou (mimochodom tento súboj sa nachádza v 32 zošite série Amazing Spider-man) je čistokrvné comicsové šialenstvo. Mňa ako veľkého fanúšika comicsu Spider-man potešili aj iné drobné detaily, s ktorých vidno, že Raimi má fakt comics prečítaný (Peter parker jazdí na malej motorke, MJ mu vraví tyger, záber ako zahodil kostým Spider.mana je totožný s obrázkom s čísla 50) a má ho rád. Filmu ani nechýbajú emócie. Veď pri scéne Spideyho rozhovoru s MJ na pavučine sa mi objavili aj malé slžičky. A to nepreháňam! Mno ale jedna maličkosť mi vadila. A to, že Spidey si tu sťahuje masku pred ľuďmi viac ako je dobré, ale uvidím podľa tretieho dielu aký to bude mať dopad, lebo nakoniec to môže mať zaujímavé následky. Ale toto je fakt len maličká vada na kráse a nič iné, žiadne hluché miesto, som nenašiel. Toto je povinnosť pre všetkých ktorý aspoň raz držali v rukách nejaký zošit Spider-mana (vydývala Crew a Semic slovart) a páčil sa im a pre tých ktorým sa aspoň trošku páčil prvý diel. Pretože toto je comicsová bomba.

Čarodějky (1998) (seriál) odpad!

tak toto je strašne gýčový shit! áno sú dva typy gýčov. Roztomilý gýč a trápny gýč. toto je absolútne trápny gýč. úplne na hovno dialógy, trápne efekty a tie neskutočne predvídateľné zvraty. proste blbosť, ktorej sa radšej vyhnite

Lupiči paní domácí (2004)

Zvláštny veľmi zvláštny film. Zo začiatku to vôbec nevyzerá ako film od Coenovcov a v prvej polovici sa nájde len pár úžasných vtipov. Celkovo prvá polovica je len slušný priemer. Ale akonáhle začne lúpež film sa dostáva na úplný vrchol. Geniálne vtipy, nádherne gradujúce napätie, krásne herecké výkony. S tých treba najviac pochváliť Toma Hanksa a tú milú starú dámu. Ale mňa osobne prekvapil aj Marlon Wayans. áno hrá tu to čo obvykle zlého priblblého rappera z ulice, ale ja som mu to zožral. Najmä jeho zabijácku úlohu. Celkovo je to milý film s peknými gospelovými melódiami, ktorý ale nanešťastie nie je taký dobrý ako staré pecky bratov Coenovcov (hlavne fargo a big lebowsky). Kebyže je prvá polovica taká dobrá ako tá druhá (a najmä krásne poetický záver) nešetrím plným hodnotením. takto sú to len 4* PS: Tom Hanks by bol dokonalý Satan v nejakom pekelnom thrilleri štýlu Diablov advokát ;)

Tváří v tvář (1997)

John Woo je macher. O tom niet pochýb. Tento film ma priklincoval k sedačke a úplne ma ponoril do príbehu. Môžem ho bezpochyby označiť za jeden z najlepších akčných filmov histórie. Netrpí zvyčajným neduhom akčných filmov, že keď sa nebojuje tak film nudí. Nie tu naopak. Nebojové scény nám krásne odkrývajú charaktery postáv, ich minulosť a vzťahy s ostatnými. Aj námet je v skutku originálny (aj keď som sa zo začiatku bál čo sa s toho vykľuje), veď taká výmena tvári nám podsúva mnoho zaujímavých situácií (Taká scénka prestrelky medzi zrkadlom je najlepším príkladom). John Woo aj tento film zaplnil svojím typickými znakmi. Príkladom za všetko sú lietajúce biele holubice v záverečnej prestrelke, ktorá je inak jednou skvelou scénou. Nemôžem inak, než tento film odporučiť všetkými desiatimi. PS: Za zmienku stoj, že Nicolas Cage, ktorého inak nemám vôbec rád tu podal perdektný výkon a mne vôbec, ale vôbec nevadil

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Vyholený Johny Depp, tučný Benicio Del Toro, vlasatý Tobey Maguire a Christina Ricci malujúca portréty Barbary Streisand. Je to veľmi zaujímavý film, ktorému však niečo chýba. Chýba v ňom solídna zápletka ktorá by tu vytvárala aspoň nejaký dej, Lebo ten je tu nulový. Neustále sa pozeráme len na sfetovaných ľudí vo viac či menej zábevných situáciách. Prvá polka filmu je ale skvelá spoznávame tie nechutne skazené postavy a ešte k tomu je tu aj nádej na nejaký ten príbeh, ale druhá polka zúfalo nudí a nezachráni to ani scénka na policajnom seminári proti drogám. S tohto filmu sa dalo vyťažiť omnoho viac. Ale nehovorím, že je to zlý film, Naopak je dobrý ale pôsobí strašne rozporuplným dojmom. Kebyže sa druhá polovica pohybuje v rovnakej rovine ako prvá bez váhania dám plný počet, ale keďže to tak nie je nevidím to na viac ako 3*.

Klan létajících dýk (2004)

Tak tento film je v prvom rade omnoho lepší ako Hrdina. Kým v hrdinovi scény kde sa nebojovalo absolútne nudili tu sa to nestalo. Z nebojových scén môžem za hluchú označiť fakt len jednu. V Hrdinovi boli bojové scény perfektné, ale tu boli priam dokonalé. Veď hneď úvodná scénka v bodreli bola vyšperkovaná do detailu. No Klan nie je dokonalý film. Obsahuje jedno hluché miesto v nebojových scénach (čo by sa dalo prepáčiť), ale to, že asi polovica jednej bojovej scény (v bambusovom lese) ma dosť nudila ma veľmi zamrzelo. škoda že tú scénu režisér neukončil trošičku skôr. Ale sila filmu sa neskrýva len v bojových scénach, ale v samotnom príbehu. Sledovať súkromný príbeh pár postáv odohrávajúci sa na pozadí niečoho veľmi veľkého, je podľa mňa omnoho atraktívnejšie než sa dívať na sprisahanecký príbeh Hrdinu, ktorý no povedzme si otvorene sa nikoho z nás nedotýkal ani v najmenšom. No v Klane je to inak. Máme tu lásku a tá hrá omnoho väčšiu úlohu než nejaký boj klanu proti impériu a to je veľmi dobre. Klan lietajúcich dýk je veľmi dobrý film, no do dokonalosti mu niečo chýba. Ale tie 4* sú zaslúžené a film môžem iba odporučiť. Inak som veľmi zvedavý na ďalší Zhangov film. Ak to s jeho kvalitou filmov pôjde takto ďalej tak nás čaká fakt pecka!

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Nemám rád nemecké filmy, no tento je výnimkou. Nevyskytujú sa tu trápne nemecké vtipy, ale práve naopak. Film je podávaný s tarantinovskou chladnostou a nadhladom. Príbeh je peknou road movie, plnou vtipných situácií. Ustredné duo je sympatické a tazí zo starého námetu "nezodpovedný a poctivý", lenze nie v plnej miere. Ved nemaju co stratit tak sa postupne charaktery menia a sú nám ukázané aj niektoré dôvody jednania nasich postáv. Duo gangstríkov mi pripadalo ako vystrihnuté s nejkého filmu Guya Ritchieho a boli fakt vtipný, aj ked v pár momentoch sa mierne oskreli o hranicu trápnosti stále to bolo znesitelné a stalo sa tak fakt len pár krát. Tarantinofilov urcite potesia vseljaké odkazy na majstra, ktoré sú vo filme skryté (rezisér sa netajý ze QT mu je velkým vzorom), ako napr. bordel do ktorého sa ústredná dvojka vyberie sa volá "True Romance". Ale toto sú len také ceresnicky na velmi chutnej torte. Aj napriek tomu ze je to jednoznacne najlepsí nemecký film aký som videl nemozem dat plné hodnotenie. Do dokonalosti mi nieco chýbalo ale tie 4* si tento film urcite zaslúzi.

Krajina střelců (2003)

Dlho som sa odhodlával kedy si pozriem tento filmík, a az jednej noci som vopchal DVD do prehrávaca. A vyplatilo sa to! Nádherná príroda, pekný komorný a pomaly sa odvíjajúci príbeh, detailné postavy, romantika a troska akcie. To vsetko zaobstarané skvelou Costnerovou réziou. Sledovat Open Range je pre mna cisté potesienie (asi ako sledovat hociktorý Tarantinov film, aj ked to je o niecom inom :)) 3/4 filmu sa nesie v dialogoch a v postupnom pomalom odkrývaní postáv a ich tajomstiev. Sme tu svedkami rozvíjajúceho sa romatického vztahu (ktorý je tu zobrazený velmi ale velmi jemne) medzi potulným honákom Charliem a doktorkou Sue. Aj ked zo zaciatku je nám príbeh uzkázaný ako film o pomste postupne pomsta ide do úzadia za romantiku. A to je dobre. Pretoze v závere sa nám to vráti vrchovato. To cakanie na záverecnú prestrelku je velmi príjemné a o to viac potesí zistenie ze sa oplatilo, kedze je nakrútená fakt velmi dobre. Takéto prestrelky by mali byt v kazdom dobrom westerne herecké výkony sú velmi dobré a obzvlást sa mi pácil Diego Luna ktorý si svojho neposedného chalana zahral fakt na jednotku.Boss(Duvall) a Charlie (Costner) sú strasne sympatickou dvojkou osamotených pustovníkou, ktorý v niektorých scénkach pôsobia ako manzelia. Príjemné doberania a Charlieho mierna urázlivost je velmi milá. Ako som uz povedal sledovat tento film mi prinieslo cistú radost a urcite si ho rád pozriem viackrát.

Fotr je lotr (2000)

Jedna velmi podarená komédia. Dobre som sa zasmial. Mám rád Roberta De Nira a mám rád aj Bena Stillera. Námet je výborný. Ved dívat sa na to ako budúci svokor týra "toho prevíta co mu suká dcéru" je viac nez zábavné. áno vo filme sú aj hluché miesta, ale nie je ich zas az tak vela. Pre mna je najvecsou chybou filmu, ze asi dva ci tri gagy boli vyzradené dopredu stýlom "Nerobte to ci ono lebo sa stane toto" . Ale inak je to podla mna jedna z tých lepsích komédií ktorú sa urcite oplatí vydiet.