Muž ve stínu (2010)

Kdyby se začátek a prostředek tohohle počinu zkrátil tak o půl hodiny, dal bych určitě víc. Takhle to zachrňuje vážně jen povedený konec - filmařsky i dějově.

Ókiku furikabutte (2007) (seriál)

Škoda, tohle bych si užil mnohem víc, kdybych předtim neviděl Major, který to jako baseballové anime překonává snad ve všem. Neřikám, že je to špatný, ale po zkušenosti s tak kvalitním kouskem jako je Major prostě vyvstávaj jinak přehlédnutelné detaily a celkový dojem je o něco menší než by mohl být. A to mi tady vůbec nevadila povaha hlavní postavy... Zajímavý je taky to, že seriál s takovým jménem předvede za celou dobu snad jen jeden homerun - haha.

Kick-Ass (2010)

Ok, dost dobrý až na nesmrtelnou lolitku... Doufám, že tenhle film neznačí příchod takovejch věcí do hraný tvorby.

Legie (2010)

Stařenka dostala pěknej steak, to se musí nechat. A Gabriel do bitvy vyfasoval prvotřidní palcát. To je ale bohužel asi tak všechno...

Smrt čeká všude (2008)

Místama dost velká nuda, nedokážu pochopit za co by tak průměrnej film měl dostat byť jen jednoho oscara.

Major - Season 4 (2008) (série)

Dobrá série, která je sice poskládaná z dílů sledujících osudy různých postav (v pár případech by se řeklo až fillerů), ale přesto nenudí. Možná je to zatím nejslabší série Majoru, přesto si ale zasluhuje plný počet.

Major - Season 2 (2005) (série)

Druhá série navazuje na první po několika letech, kdy je Gorovi cca 14. Ze začátku je to trochu naivní, ale její konec společně s těsně navazující třetí sérií je imho nejlepší část seriálu. Od baseballového anime si nelze víc přát.

Major - Season 1 (2004) (série)

Musím říct, že Major mě mile překvapil a jako celek je jedním z nejlepších sportovních anime, co jsem viděl. Vynikající je jeho formát, kdy postupně pokrývá celé dospívání hlavního hrdiny, a tak nenudí stále stejnými turnaji nebo protivníky. Přitom je to ale klasický sportovní shonen. První série je navíc na sportovní anime nebývale emotivní a díky tomu určitě zajímavá i pro ty, co sportovnímu žánru dvakrát neholdují.

Náhradníci (2009)

Slabší 4*, ale pořád 4*. Na recenze a komentáře tady mě to spíš mile překvapilo.